דיאלוג - לימוד שפות - האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
דיאלוג - לימוד שפות - האוניברסיטה הפתוחה

דיאלוג – בית הספר לשפות של האוניברסיטה הפתוחה

 
לא תוכלו להפסיק לדבר
 

דיאלוג – בית הספר לשפות של לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה מקיים מסלולי לימוד כבר מעל 30 שנה לפיתוח יכולות הדיבור וההבנה בשפות זרות שונות. במוסד הלימוד מאמינים כי כדי ללמוד שפה זרה ביעילות על הסטודנטים ללמוד לא רק חוקי דקדוק ומילים חדשות אלא גם להכיר את התרבות שמאחורי השפה ואת האופן בו מתנהלים ומשוחחים בתרבות זו.

 

על השפות הנלמדות בדיאלוג ניתן למנות את צרפתית, ספרדית, ערבית, סינית, איטלקית, ושפות רבות נוספות. כמו כן, ישנם קורסים שונים בשפה האנגלית, המותאמים לצרכים ספציפיים.

לימודי השפות בבית ספר זה מתקיימים תוך שימת דגש על פיתוח מיומנויות התקשורת ושיפור מיומנויות הדיבור. כמו כן, חלק בלתי נפרד מן הקורסים כולל הקניית כישורי הבנת הנקרא והבנת הנשמע.

צוות המורים של דיאלוג מורכב מדוברי השפות השונות כשפת אם, שברשותם ניסיון רב בהוראת שפות. המורים כולם דוברים עברית ברהיטות.

 

סניפים - היכן לומדים?


ניתן ללמוד בקורסים השונים בערים שונות ברחבי הארץ, ובהן: רעננה, ראשון לציון, פתח תקווה, תל אביב, חיפה, ירושלים, נתניה, מודיעין.


מטרות הלימודים

מטרת הלימודים בדיאלוג היא להביא את משתתפי הקורסים השונים לרמה של דיבור שוטף ומדויק בשפה זרה ולתחושת ביטחון עצמי בשימוש בשפה הזרה. האמצעי העיקרי להשגת יעד זה הוא – התנסות בפועל.

שיטת הלימוד

בדיאלוג – בית הספר לשפות של האוניברסיטה הפתוחה פועלים בשיטה המשפרת את השטף והדיוק ומסייעת להקניית ביטחון עצמי בשיחות בזמן אמת בשפה הנלמדת. המשתתפים שמים דגש הן על דיבור פעיל והן על קריאה, כתיבה והבנת הנשמע המהווים חלק בלתי נפרד מתכניות הלימוד. שיטה זו מסייעת לשבור את "מחסום הדיבור" ולחזק את הביטחון בעת השימוש בשפה. בעזרת הכלים הנלמדים בבית הספר, התלמידים יכולים לנהל באופן מיידי דיאלוג בשפה החדשה אותה הם לומדים.

 

הלימודים בשיטה זו שמים את התלמיד במרכז של חוויה אינטראקטיבית, כאשר הוא נתמך על ידי הכיתה והמנחה. במהלך הקורס התלמידים בכיתה מנהלים זה עם זו שיחות בשפה הזרה. בנוסף, הם משתתפים במשימות קבוצתיות, בהן הם מוכרחים לקחת חלק פעיל ולהתנסות בדיבור. המשתתפים מתרגלים את החומר הנלמד דרך מגוון של מטלות ומשימות, כגון שיחות פעילות, דיונים כיתתיים, משחקי תפקידים ועוד, לצורך תרגול השפה במצבים רלבנטיים לחיי היום יום של הסטודנטים. כלים אלה מסייעים למורים לסייע לכל תלמיד ותלמידה באופן אישי לפי צורכיהם, המורים מתקנים שגיאות בעיתוי מתאים בזמן השיעור וכן מעריכים את קצב ההתקדמות האישי של כל אחד מן המשתתפים.

קבוצת הלימוד בכל קורס היא קבוצה קטנה, וכל תלמיד ותלמידה מקבלים תשומת לב. המדריך פונה לצרכים של כל אחד ואחת, נותן משוב, מתקן אותם בטעויות בזמן אמת ומלווה אותם בתהליך, שעיקרו שיפור ושכלול היכולות הלשוניות. האווירה הנעימה בכיתה ושיתוף הפעולה במשימות קבוצתיות יוצרים תשתית תומכת ויציבה לתהליך הלמידה וההתקדמות של כל משתתף ומשתתפת. אף אחד לא נשאר פסיבי.
 

קורסים פנים ארגוניים
 
בדיאלוג מציעים קורסים שונים, המיועדים להדרכת עובדים בחברות וארגונים. קורסים אלה מכוונים לענות על דרישות הקיימות בעולם העסקים הגלובלי, המאופיין בנסיעות עבודה מרובות לחו"ל ובתקשורת עם אנשים דוברי שפות זרות. כך למשל, בדיאלוג מציעים קורס אנגלית עסקית מדוברת. הלימודים בקורס זה כוללים גם היבטים תרבותיים של מנהגי שיחה, Small Talk, דרכי תכתובת נהוגות, ועוד. קורס זה ניתן להזמין גם בשפות אחרות. יתר על כן, בדיאלוג מציעים הדרכות בכתיבה מינהלית בעברית, אנגלית לסביבת העבודה ואנגלית טכנית. בנוסף, מוצעים קורסי פרזנטציה באנגלית לצרכים אקדמיים או למטרות עסקים.
 
לסיכום
 
בדיאלוג – בית הספר לשפות של האוניברסיטה הפתוחה תוכלו לשפר את יכולות השיחה שלכם עם בני תרבויות אחרות בעולם הגדול, אם לצרכי עסקים ואם למטרות אישיות. הגישה הכללית בבית הספר היא גישה פרקטית, המכוונת את המשתתפים בקורס ליעד ברור של שיפור הביטחון העצמי בדיבור שוטף בשפה זרה. עובדים בחברות ואנשי עסקים יכולים ליהנות מקורסים השמים דגש על היבטים בין תרבותיים בתקשורת עם אנשים ברחבי העולם.   
 

 

עוד מסלולי לימוד - בית ספר לשפות - דיאלוג
חוות דעת של סטודנטים על בית ספר לשפות - דיאלוג
התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

רבקה

29/09/2014
5/ 3

בית ספר לשפות - דיאלוג

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את האזור, המקום קטן, אין הרבה עומס של אנשים, לימודי ערב שעות נוחות , וצוות נחמד !!

על הקמפוס

המקום הוא קטן מקום שמאפשר לך להשתלב מבחינה חברתית/ לימודית השתדלות לתת לסטודנט את הכלים להתקדם ולהצ קרא עוד...

יחיאל

07/07/2014
5/ 5

בית ספר לשפות - דיאלוג

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהב את ההסברים הברורים של המרצה את הצ'אנס שנותנים למי שלא השיג ציון גבוה את הנהלת המוסד ואת צו קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס מעולה ניתן לפגוש בו חברים חדשים לתגבר את רמת הלימודים ולהכיר מרצים מסוגים שונים ולהיעזר ב קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp