רוצה פרטים על דוקטור לכלכלה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי תואר שלישי בכלכלה - מסלול הצמיחה שלך

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על דוקטור לכלכלה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


דוקטורט בכלכלה
 
 
האוניברסיטאות בישראל נחשבות למוצלחות בעולם בחקר הכלכלה. התחומים בהם ישראל חזקה במיוחד הם כלכלה אמפירית ותורת המשחקים. חוקרים ישראליים מצליחים לפרסם כמות רבה מאד של מאמרים אקדמיים בכתבי עת בינלאומיים לכלכלה. רובם בוחרים לעזוב את הארץ, וחלקם מקבלים דרגות סגל באוניברסיטאות יוקרתיות בחו"ל. בכמה מוסדות אקדמיים בארה"ב מהווים החוקרים הישראליים כ – 16% מתוך כלל המרצים הצעירים במוסד הלימודים. בשל הפנייה של רבים מבוגרי הדוקטורט הישראליים למוסדות בחו"ל, באוניברסיטאות בישראל יש היצע של תקנים עבור מסיימי התואר השלישי.
 
מה מעניין את החוקרים הצעירים בכלכלה?
 
בשנים האחרונות דוקטורנטים רבים בוחרים לעסוק בסוגיות כלכליות הנוגעות להגירה. כך, דוחות רבים שנכתבו על ידי תלמידי מחקר, עסקו בהשפעה של גלי הגירה על מבנה הכלכלה הלאומית. עבודה אחת נכתבה על המדיניות הממשלתית בעניין שכר המינימום, ועבודה אחרת התמקדה בהתמודדותו של האוצר במדינת הרווחה עם גלי הגירה. עבודות רבות נכתבו על מדיניות המיסוי לאור מצבים משתנים במבנה החברתי.
 
 
בנוסף, הרבה עבודות בשנתיים האחרונות דנו בשאלות המטרידות הנוגעות לכוחו של ההון בחברה – מהם סיכוני ההון הבנקאיים? איך מתמודדים בנקים עם מקרי פשיטת רגל? מה תפקידו של ההון בצמיחה הכלכלית? וכן הלאה. במוסדות לימוד אקדמיים שונים נפתחו מסלולי מחקר שלמים העוסקים בכלכלה פיננסית ובנקאות. עוד נושא שעלה בין דוחות הסטודנטים לכלכלה היה הנושא של מדיניות תמחור בתנאי תחרות ופערי מידע. אנו רואים בכך רמז לניצני השתלבות של חקר טכנולוגיות המידע במחקרים כלכליים חדשים שיופיעו בשנים הבאות.
 
תכנית הלימודים
 
תכנית לימודים לדוקטורט בכלכלה נגזרת מדרישות החוג במוסד הלימודים, ומן ההוראות הניתנות באופן אישי לסטודנטים על ידי המנחה שלהם. לפיכך, החוג לכלכלה יכול לקבוע מספר קורסי חובה בהם אמורים כל תלמידי המחקר להשתתף, ובנוסף סטודנטים שונים נרשמים לקורסי בחירה אליהם שולח אותם המנחה, בהתאם לידע הנדרש להם על מנת לערוך את מחקרם. מעבר לכך, הסטודנטים לוקחים חלק בסמינר שנתי בתחום ההתמחות שלהם.
 
כעבור שנה מקבלתם לתכנית, עליהם להגיש תכנית מחקר מפורטת לוועדה מיוחדת, ולהמתין לאישור. לאחר קבלת האישור, מתחילה העבודה העצמאית על המחקר החדש. מידי שנה אמורים הסטודנטים להגיש למנחים שלהם דוחות התקדמות מחקריים ולהציג את עבודתם בסדנת דוקטורנטים. המשך הכולל של לימודי הדוקטורט הוא בדרך כלל כארבע שנים.
 
 
תנאי קבלה
 
תנאי הקבלה לתואר השלישי הם: תואר שני בכלכלה בציון סף הנע בין 80 ל – 85 לפחות, וציון תזה מינימלי של 85 או 86. מסיימי מסלולים לא מחקריים יוכלו להתקבל לאחר ביצוע השלמות נדרשות. על כל המועמדים למצוא חבר סגל שיסכים להנחות אותם בעבודה המחקרית. בנוסף, עליהם להיות בעלי יכולת כתיבה מדעית באנגלית, ובעלי בקיאות בשפה העברית. הליך ההרשמה לתואר השלישי כולל - הגשת גיליון ציונים, הצגת קורות חיים, ניסוח הצהרת כוונות ומוטיבציה והשגת המלצות אקדמיות.
 
 
תחומי התמחות במוסדות הלימוד
 
  • אוניברסיטת בר אילן – ניתן להתמחות בתחומים כגון: תיאוריה כלכלית מיקרו ומקרו, ארגון תעשייתי, כלכלה בינלאומית, כלכלת עבודה, מימון ובנקאות, תורת המשחקים וקבלת החלטות, צמיחה כלכלית, כלכלה התנהגותית, כלכלה מוניטרית.

 

  • אוניברסיטת תל אביב והאוניברסיטה העברית בירושלים – תכנית משותפת – התמחויות כגון: כלכלה פיננסית, מיקרו כלכלה, כלכלת עבודה, תורת המשחקים, כלכלה מוניטרית, כלכלת משפחה, צמיחה כלכלית, רשתות חברתיות, כלכלה התנהגותית, תיאוריות בקבלת החלטות, אקונומטריקה.

 

  • הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל – תכנית המתמקדת בהיבטים כמותיים וטכנולוגיים בכלכלה, ונעזרת בדיסציפלינות שונות, כגון: סטטיסטיקה, מדעי ההתנהגות, הנדסת תעשייה וניהול, חקר ביצועים ומערכות מידע.

 

  • אוניברסיטת חיפה – שם מתמקדים הלימודים בכלכלה פיננסית – מימון וחשבונאות, אקונומטריקה, ניתוח דוחות וניהול השקעות. 
 
שירות אישי חינם

צריך פרטים על דוקטור לכלכלה?

רוצה לדעת יותר על דוקטור לכלכלה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: תואר שלישי
התקבלו 13 דירוגים בציון ממוצע 4.8 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp