רוצה פרטים על לימודי תואר שלישי בהיסטוריה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי דוקטורט בהיסטוריה - לא רק למען העבר

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי תואר שלישי בהיסטוריה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שלישי בהיסטוריה
 
היה הווה ויהיה
 
איך מתפתחים רעיונות? כיצד נוצרות מלחמות? מה מאפיין את היחסים הכלכליים ואת קשרי המסחר בין אנשים וקבוצות מאז ומעולם? מה היה מקומם של היהודים בתרבויות שונות, ומה ביהדות של היום מגיע מתרבויות אחרות? איך תפשו הציונים את שכניהם הערבים לאורך שנות הקיום המשותף בארץ ישראל, וכיצד השפיעה תפישה זו על היחסים בין העמים? מה עומד מאחורי השנאה, ומה אפיין אותה בתקופות שונות בתולדות האנושות? איך התייחסו בני אדם לבעלי חיים בזמנים קדומים? – אם שאלות אלו או אחרות מוסיפות לעלות בדעתכם ולרתק אתכם, ודאי יש לכם מה להוסיף למחקר ההיסטוריה, להבנת המציאות החברתית, ולתפישת הקיום האנושי.
 
מה עושים עם תואר שלישי בהיסטוריה?
 
לימודי תואר שלישי בהיסטוריה מיועדים למסיימי תואר שני בתחום, המעוניינים להמשיך בביצוע עבודה מחקרית ולהשתלב בעולם האקדמי. למחקר ההיסטורי יכולים להיות גם יישומים מעשיים, בהתאם לתחום ההתמחות. היבטים יישומיים של ההיסטוריה באים לידי ביטוי בתחומים כגון: כלכלה, מדיניות, דיפלומטיה, מדעי החברה, חינוך, מדעים ועוד. הכל בכפוף למידה ולאופן שבהם רותמים את חקר העבר לשם הפקת לקחים משמעותיים, ובמטרה להשפיע על עיצוב עתיד החברה והאנושות.
 
לא מעט אקדמאים מתחום ההיסטוריה מצאו את עצמם משתלבים בתפקידים דיפלומטיים, פוליטיים ומדיניים. גם בחברות הייטק ובמשרות ניהוליות טוענים מעסיקים רבים, כי הם מעדיפים לגייס אקדמאים בתחום מדעי הרוח, שלהם יש תפישה רחבה של המציאות, ראש יצירתי ויכולות חשיבה גבוהות.
 
על הלימודים לתואר שלישי בהיסטוריה
 
תלמידי מחקר בהיסטוריה משתתפים בסדנת דוקטורנטים ובסמינרים מחלקתיים. הם מתוודעים לגישות היסטוריוגרפיות כמיקרו היסטוריה (סיפורי חיים), תורת הלונג דורה (מבני זמן ארוכים), הסתייעות בארכיאולוגיה, בחקר הלשונות והסמיוטיקה ועוד. הם נחשפים לשיטות ניתוח מתקדמות של תעודות היסטוריות, ולתפישות מבניות כלליות של ההיסטוריה האנושית, כגון: הנצרות, המשיחיות, המרקסיזם, הכלכלה, הפמיניזם, הלאומיות וכדומה.
 
כל תלמיד/ת מחקר בוחר/ת תקופה, חבל ארץ, דמות, עם, קבוצה או מעמד, ותחום עניין (זכויות אדם, מדע, דת, חינוך וכו'). על בסיס בחירה זו התלמידים בונים שאלת מחקר ספציפית שממנה ייצאו למסקנות כלליות יותר, וניגשים לחקור ולנתח ממצאים ותעודות. דגש רב בלימודי הדוקטורט מושם על רכישת ידע מעמיק בשפות זרות. סטודנטים מתבקשים להפגין בקיאות בשתיים או בשלוש שפות שאינן אנגלית. זאת משום שהם אמורים לקרוא, לפענח ולנתח טקסטים מקוריים (תעודות) מתקופות שונות ומתרבויות שונות, בראי הזמן, הסמנטיקה והמקום שאותם הם חוקרים.
 
נושאי  מחקר
 
הנה מספר דוגמאות לנושאים עליהם נכתבו עבודות דוקטורט בהיסטוריה בשנים האחרונות:
 
 • יהדות הודו ועלייתה לישראל בימי קום המדינה
 • הגירה וזהות באפריקה המודרנית
 • אופן הצגתה של המהפכה האמריקנית בספרי לימוד
 • עולמה של האישה ברומא העתיקה
 • תעמולה אגוניסטית באתונה במאה השישית לפנה"ס
 • יחסי ישראל וגרמניה בעשור שלאחר השואה
 • דיכוי המרד הערבי על ידי הצבא הבריטי, 1936 עד 1939
 • מעורבות היהודים במלחמת האזרחים בספרד     
 • התגבשות תפישת הביטחון של ישראל על רקע המלחמה הקרה     
 • ועוד
 
תנאי קבלה
 
תנאי קבלה לתואר שלישי בתחום זה הם: הצגת תואר שני בהיסטוריה ממוסד לימודים אקדמי מוכר, ממוצע הנע בין 85 ל - 90 ומעלה בקורסי התואר השני, וציון שמעל 86 על עבודת התיזה. על המועמדים להגיש אף הצעת מחקר אשר תזכה לאישור מוועדת הקבלה. כמו כן, עליהם לפנות למנחה פוטנציאלי אשר ילווה אותם בעבודת המחקר. על המנחה להביע את הסכמתו, קודם לתחילת הלימודים.
 
 
מוסדות לימוד, מרכזים ותחומי מחקר
 
לימודים לתואר שלישי בהיסטוריה מוצעים במוסדות:
 
 • אוניברסיטת חיפה - בבית הספר להיסטוריה חמישה חוגים: היסטוריה כללית, היסטוריה של המזרח התיכון (נדרשת ידיעת שפה מזרח תיכונית, נוסף לשפה אירופאית שאינה אנגלית), לימודי ארץ ישראל, תולדות עם ישראל ותולדות האמנות.

 

 • אוניברסיטת בן גוריון בנגב - מפעילה מחלקה ללימודי היסטוריית עם ישראל, המשלבת פן עיוני ומעשי. כמו כן, באוניברסיטה מכוני מחקר ללימוד צפון אמריקה, חקר ישראל והציונות, ויהדות ליטא ומזרח אירופה.

 

 • אוניברסיטת בר אילן - שם ניתן לגשת לתואר שלישי בהיסטוריה במגוון תחומים, וגם במסגרת המחלקה לתולדות ישראל המפעילה מכונים לחקר השואה, תולדות הרבנות, תולדות היהודים בפרוסיה ועוד.

 

 • אוניברסיטת תל אביב - מאפשרת התמחויות בהיסטוריה כללית, מזרח תיכון ואפריקה, היסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות, לימודים קלאסיים ועוד. בית הספר להיסטוריה מפעיל מכוני מחקר בתחומים: היסטוריה גרמנית, תודעה היסטורית, לימודים איראניים, לימודים אמריקניים ולימודי אמריקה הלטינית, לימודים בינלאומיים ואזוריים, לימודי רוסיה ומזרח אירופה ועוד.

 

 • האוניברסיטה העברית בירושלים - מפעילה מרכזים לחקר ההיסטוריה היהודית, האנטישמיות, האסלאם, לצד מרכזים: להיסטוריה תרבותית ולספרות גרמנית יהודית, לחקר מגילות הקומראן, למחקר מורשת יהדות ספרד והמזרח, לחקר ארץ ישראל ויישובה, ולחקר אמריקה הדרומית וקהילת היהודים בה.

 

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי תואר שלישי בהיסטוריה?

רוצה לדעת יותר על לימודי תואר שלישי בהיסטוריה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי תואר שלישי בהיסטוריה
חוות דעת של סטודנטים: תואר שלישי
התקבלו 13 דירוגים בציון ממוצע 4.8 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp