רוצה פרטים על לימודי גינון טיפולי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי גינון טיפולי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי גינון טיפולי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס גינון טיפולי

 

מה זה קורס גינון טיפולי?

 

הגינון טיפולי, נקרא לעיתים רבות גם תרפיה באמצעות גינון, הינו תהליך בו נעשה שימוש בטבע, בצמחייה, בגינון, ובאהבה לסביבה כאמצעי טיפולי ושיקומי המסייע בהחלמה של אנשים בעלי צרכים מיוחדים. הקרבה לטבע והגינון משפרים את איכות חייהם של המטופלים, הן מהבחינה הנפשית והן מהבחינה הפיזית.

 

מטרת הלימודים העיקרית בלימודי גינון טיפולי היא הכשרת משקמים ומטפלים מיומנים אשר נעזרים בנפלאות הגננות, הצמחייה והטבע כאמצעי ייחודי לטיפול. קורס זה מקנה למשתתפיו את כל הידע התיאורטי והמעשי הדרוש בכדי שיוכלו לעזור, לטפל ולשקם אוכלוסיות שונות בעלות צרכים מיוחדים.

 

 

מה לומדים בקורס גינון טיפולי?

 

הלימודים בקורס כוללים תכני לימוד תיאורטיים בשילוב עם התנסות מעשית רבה ועבודה עם קבוצות. הנושאים הנלמדים משתנים בין מוסדות הלימוד אך מרביתם כוללים את תכני הלימוד הבאים: נושאים תיאורטיים בפסיכולוגיה, נושאים תיאורטיים בפסיכופתולוגיה, תחום הצומח והגינון, עקרונות השימוש בגינון ככלי הסייע בפעילויות שונות, הגינון כאמצעי לסיוע בתחום החינוכי, הטיפולי, השיקומי, הקהילתי, מעגל החיים, האדם וטבע, המפגש בין המטופל והטבע, יסודות הגינון, פיתוח גינה לימודית טיפולית, פיתוח מיומנויות לעבודה בגינון, הבנה ועבודה עם אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, התערבות, אבחון, הערכה ועוד.

 

היכן לומדים?

 

בין מוסדות הלימוד המעבירים הכשרה לטיפול באמצעות גינון - 

 

  • מירב - האוניברסיטה הפתוחה (שלוחת רעננה): מירב הוא בית הספר ללימודי רפואה משלימה של לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה. ניתן ללמוד קורס גינון טיפולי המבוסס על אשכולות פסיכולוגיה, גינון וגינון טיפולי.

 

  • מכללת סמינר הקיבוצים (תל אביב): המכללה מתמקדת בתחום החינוך והיא עורכת שלל תכניות ללימודי תעודה למורים ולמטפלים, לצד מסלולים לתואר ראשון ושני בעולם ההוראה.

 

  • המכללה האקדמית אורנים - לימודי חוץ (קריית טבעון): בין המסלולים שניתן ללמוד ביחידה ללימודי חוץ של המכללה נמצא גם קורס גינון טיפולי אשר כולל התנסות מעשית מרובה בגינה הטיפולית של המכללה.

 

  • המכללה האקדמית דוד ילין (ירושלים): קורס גינון טיפולי של המכללה האקדמית דוד ילין לחינוך כולל כ - 168 שעות לימוד והוא משלב עשייה מעשית והתנסות בגינון טיפולי ובהדרכה.

 

כמה זמן נמשך הקורס?

 

משך הלימודים משתנה בין מוסדות הלימוד. מרבית הקורסים בתחום זה נפרשים על גבי שנתיים מלאות של לימודים.

 

מהו קהל היעד והאם יש תנאי קבלה?

 

לימודי גינון טיפולי מיועדים בעיקרם למטפלים מוסמכים, לאנשי חינוך והוראה ולאנשים מעולם הרפואה, כגון: פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מורים, מדריכים, מורים לחינוך מיוחד, אחיות, רופאים ועוד. הלימודים מתאימים לכל העוסקים בטיפול ומעוניינים ברכישת אמצעי טיפול נוסף אותו הם יוכלו ליישם על האוכלוסיות עמם הם עובדים.

 

מועמדים בעלי רקע אקדמי שאינם מגיעים מהתחומים הנ"ל יידרשו בהשלמת קורסים בסיסיים בפסיכולוגיה. הקבלה לקורס גינון טיפולי מותנית ברקע אקדמי ובראיון קבלה מטעם מוסד הלימוד.

 

מהן אפשרויות התעסוקה בהמשך?

 

בתום הלימודים מוענקת לבוגרי הקורס תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד, הבוגרים מוסמכים להשתלב כמטפלים בתחום הגינון ולהוסיף כלי טיפולי זה לתחום בו הם עוסקים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי גינון טיפולי?

רוצה לדעת יותר על לימודי גינון טיפולי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי גינון טיפולי
Whatsapp Whatsapp