לימודי מדעי כדור הארץ וגיאופיזיקה באוניברסיטת תל-אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אוניברסיטת תל אביב - לימודי מדעי כדור הארץ .

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי כדור הארץ באוניברסיטת תל-אביב

שמש, ימים, וגם כוכבים רחוקים

הגיאופיזיקה עוסקת במחקר המדעי של כדור הארץ, ושל שלל תופעות הטבע בעולמנו. היא עוסקת בחקר הסלעים, מקורות המים, שכבת האטמוספרה ומשאבי האנרגיה הטבעיים כמו הנפט והגז. כמו כן, הענף בוחן את סביבת החלל הקרוב והרחוק, ואת הקשרים בין העולם שלנו לכוכבי לכת וגופים אחרים בגלקסיות השונות.

באוניברסיטת תל-אביב מתקיימת תכנית ייחודית ללימודי מדעי כדור הארץ, בה חוקרים הסטודנטים שיטות חדשניות למיפוי ולמעקב אחרי תופעות כמו רעידות אדמה, שינויי אקלים ותופעות מזג אוויר כמו סופות ברקים ורעמים. בוגרי החוג יכולים להשתלב בעבודה במגוון מוסדות, כמו למשל המשרד להגנת הסביבה, המכון הגיאופיזי, השירות המטאורולוגי, תעשיות הגז והנפט בארץ ובעולם, וגופי מחקר שונים.
 

תכנית הלימודים

בתחילת התכנית, רוכשים הסטודנטים מיומנויות בסיסיות חשובות בפיזיקה ובמתמטיקה, וכן לומדים על תופעות שנמצאות ביסוד הגיאופיזיקה, המדעים הפלנטריים ומדעי כדור הארץ. לאחר מכן, הם מתמקדים בנושאי מחקר לבחירתם, ובוחנים במסגרתם תופעות טבע שונות ואת ההסבר המדעי להן. בנוסף, עוסקים התלמידים במעקב אחר שינויי אקלים שנובעים בין היתר ממגמת ההתחממות הגלובלית, ודנים בסוגיות סביבתיות ואקולוגיות עדכניות.

מתכונת הלימוד

הלימודים בתכנית מתפרשים על פני שלוש שנים. הסטודנטים יכולים לבחור בין תכנית חד חוגית, לבין מסלול דו חוגי, המשלב לימודי מדעי כדור הארץ עם חוג נוסף מהפקולטה למדעים מדוייקים, כמו למשל מדעי המחשב, כימיה, מתמטיקה או פיזיקה, או לחלופין חוג מפקולטות אחרות. כמו כן, ישנה אפשרות ללמוד לתואר ראשון כפול במדעי כדור הארץ והנדסה מכנית, במסלול המתמקד בחקר הסביבה. האוניברסיטה מציעה גם תכנית לימוד חדשה, המיועדת לסטודנטים מצטיינים, ומתקיימת במסלול מחקרי חד חוגי.

בכל המסלולים לוקחים הסטודנטים חלק בהרצאות עיוניות פרונטליות, בקורסי בחירה, במעבדות מחקר, בסמינרים ובסיורי שדה לימודיים.

נושאי הלימוד
 
הנה כמה מנושאי הלימוד במסלול ללימודי מדעי כדור הארץ:
 
  • סיסמולוגיה של רעידות אדמה
  • אוקיאנוגרפיה
  • מדעי האטמוספרה ומזג האוויר
  • מדעים פלנטריים
  • שיטות סייסמיות למיפוי תת קרקע
  • התחממות גלובלית ואקלים
  • כדור הארץ כחלק ממערכת השמש 
  • ועוד
 
תנאי קבלה
כדי להתקבל ללימודי מדעי כדור הארץ באוניברסיטת תל-אביב, נדרשים המועמדים להיות בעלי ציון התאמה מדעים מדויקים של 600 לפחות. כמו כן, עליהם להיות בעלי ציון של 70 ומעלה ב - 5 יחידות במתמטיקה או ציון של 80 ומעלה ברמת 4 יחידות לימוד. בנוסף לכך, הם נדרשים להציג גם ציון של 75 לפחות בבגרות בפיזיקה או בכימיה ברמה של 5 יחידות.

על מנת לקבל את תנאי הקבלה המדויקים לתכנית, מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד. יש לציין כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת.
 

תעודה

סטודנטים המסיימים בהצלחה את לימודיהם בתכנית, ועומדים בכל חובות הנוכחות וההגשה, זכאים לקבל תואר ראשון במדעי כדור הארץ, המוענק מטעם אוניברסיטת תל-אביב. בוגרים המעוניינים בכך יכולים להמשיך את דרכם האקדמית באוניברסיטה, וללמוד לתואר שני במדעי כדור הארץ, או לתארים מתקדמים במקצועות משיקים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב
פורום לימודי מדעים
אפשרויות תעסוקה במדעי החיים ובקרת איכות
שירה
1 תגובות
אפשרויות תעסוקה במעבדה רפואית וכימיה
יוסי
1 תגובות
איזה תואר לעשות כדי לעסוק בפיתוח ומחקר ברפואה?
Hila Aloni
1 תגובות
תואר שני ביואינפורמטיקה
מרי חן
1 תגובות
לימודים לשם מקצוע פיתוח תרופות
מנחם
2 תגובות
תואר שני לבוגר רוקחות
מייסא
3 תגובות
תואר שני במעבדה רפואית לבוגרת ביולוגיה
רינה חנאוי
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp