תואר שני M.Teach והוראת היסטוריה במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית אחוה

תואר שני M.Teach בהתמחות הוראת היסטוריה לעל יסודי במכללה האקדמית אחוה


מבינים את ההיסטוריה


הכרת ההיסטוריה היא נדבך חשוב בחינוך של ילדים ובני נוער. במהלך שנותיהם בבית הספר תלמידים מתוודעים לתהליכים, מהפכות ושינויים שהתחוללו לאורך השנים, במדינת ישראל וברחבי העולם. דמויות המפתח בתהליך זה הם המורים להיסטוריה, שבכוחם להעביר את האירועים לתלמידים בצורה קולחת ומרתקת ולגרום להם לאהוב את התחום וללמוד אותו בהנאה.


המכללה האקדמית אחוה עורכת תכנית לתואר שני M.Teach עם התמחות בהוראת היסטוריה, כאחד ממסלולי ההתמחות בהוראה שניתן לבחור במסגרת תואר שני M.Teach במכללה. זוהי תכנית שמתאימה לבעלי השכלה אקדמית קודמת בתחום ההיסטוריה (או בענפים קרובים) שברצונם להצטרף למערכת החינוך וללמד את תחום הידע שביססו בתואר הראשון. דרך התכנית שואפים במוסד הלימוד לטפח מורים בעלי כבוד לשונות בציבור התלמידים שלהם, וכן בעלי מיומנות וידע בניהול של כיתות הטרוגניות.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית זו מרחיבים את הידע הפדגוגי והחינוכי שברשותם ומפתחים מיומנויות נחוצות להתפתחות מקצועית בדך להיות מורים מומחים להיסטוריה במערכת החינוך העל יסודית. נוסף על רכישת כלים מגוונים מתחום החינוך, הם גם לומדים על מגוון של תהליכים וסוגיות מעולם ההיסטוריה ובוחנים דרכים להוראתם בבתי ספר על יסודיים. בין היתר הם לומדים על פרקים בתולדות המאה העשרים וכן על הנצחת זיכרון השואה והפקת לקחים.


מתכונת הלימוד


מסלול התואר השני M.Teach נמשך כשנתיים. שיעורים מרוכזים ביומיים במהלך השבוע, באחד מהימים הללו מתקיימת עבודה מעשית בהוראת היסטוריה, במסגרתה הסטודנטים לוקחים חלק פעיל בלימוד היסטוריה בבתי ספר. לאורך התכנית הם לוקחים חלק בקורסי חובה ובחירה תחומי החינוך, בסמינריונים בחינוך ובקורסים בתחום ההתמחות שלהם.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית אחוה מציעים כמה התמחויות נוספות שאפשר ללמוד במסגרת תואר שני M.Teach, אלה כוללות תואר שני M.Teach בהתמחות הוראת טבע, תואר שני M.Teach בהתמחות הוראת לשון עברית ותואר שני M.Teach בהתמחות הוראת ספרות. כמו כן, המכללה עורכת מגוון תכניות לתואר שני בחינוך, שמתאימות לאנשי הוראה שמעוניינים לקדם את הקריירה, כגון תואר שני בחינוך מיוחד, תואר שני בתרבות ישראל והוראתה ותואר שני בחינוך מתמטיקה לבתי ספר יסודיים.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית בהתמחות היסטוריה, על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע של לפחות 80. הם נדרשים להחזיק בידע פורמלי בתחום ההיסטוריה במסגרת התואר הראשון או דרך השלמות דיסציפלינריות מתאימות. מי שתחום התואר הראשון שלהם קרוב לתחום ההתמחות (נדרשים להשלים פחות מ - 8 ש"ש) יכולים להתחיל את התואר השני ללא צורך בשנת השלמה. כל המועמדים צריכים לעבור ראיון אישי ובו להציג נייר עמדה בו הם מסבירים את הרקע הקודם ואת רצונם לעבור הכשרה בתחום החינוך.


תעודה


מי שמשלימים את כל הדרישות במהלך התכנית בהצלחה זכאים לקבל בסיומה תואר שני M.Teach ותעודת הוראת היסטוריה לבתי ספר על יסודיים, אשר מוענקים על ידי המכללה האקדמית אחוה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה

חוות דעת של סטודנטים על אחוה - M.teach והיסטוריה

התקבלו 4 דירוגיםבציון ממוצע: 4.3 מתוך 5

המכללה האקדמית אחוה
07/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את היחס האישי של סגל ההוראה,פחות אוהבת את הנראות החיצונית של המכללה,חסר מקומות ישיבה,רמת הניקי קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס אינטימי,מרצים ברמה גבוהה,אווירה ביתית,יש הופעות פעם בשבוע,אגודת הסטודנטים דואגים כמו שצריך לצו קרא עוד...

טיפים

קחו בחשבון שזה לא פשוט,יש הרבה עבודות ומטלות שדורשות הרבה זמן פנוי בבית.

המכללה האקדמית אחוה
07/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת במוסד הלימודים הזה שיש אוזן קשבת ותמיד למי לפנות וגם השירותים של הסטודנטים נוחים ונוח להגי קרא עוד...

על הקמפוס

יש כאן שתי קפיטריות מקומות ישיבה נוחים כיתות ממוזגות ונעימות בניין חדש עם עזרי לימוד חדשניים

טיפים

תמיד יש למי לפנות וכדאי לברר את כל התנאים לפני בשביל השקיפות


לכל חוות הדעת
ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית אחוה

קבלה לתואר ראשון בעברית
מורה עברית
ללא תגובה
מכינה להשלמת שעות באמנות
אביטל
ללא תגובה
האם אפשר להחליף קורס חובה אחד באחר?
N
ללא תגובה
איזה קורסים מוכרים לגמול השתלמות?
ענת אהרן
ללא תגובה
חינוך מיוחד - שינוי שכבת גיל
הילה
1 תגובות
תואר ראשון רב תחומי
עליסה מרוז
ללא תגובה
מה תנאי הקבלה לקלינאות תקשורת?
אורית
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp