תואר שני M.Teach והוראת היסטוריה במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני M.Teach והוראת היסטוריה במכללה האקדמית אחוה

תואר שני M.Teach בהתמחות הוראת היסטוריה לעל יסודי במכללה האקדמית אחוה


מבינים את ההיסטוריה


הכרת ההיסטוריה היא נדבך חשוב בחינוך של ילדים ובני נוער. במהלך שנותיהם בבית הספר תלמידים מתוודעים לתהליכים, מהפכות ושינויים שהתחוללו לאורך השנים, במדינת ישראל וברחבי העולם. דמויות המפתח בתהליך זה הם המורים להיסטוריה, שבכוחם להעביר את האירועים לתלמידים בצורה קולחת ומרתקת ולגרום להם לאהוב את התחום וללמוד אותו בהנאה.


המכללה האקדמית אחוה עורכת תכנית לתואר שני M.Teach עם התמחות בהוראת היסטוריה, כאחד ממסלולי ההתמחות בהוראה שניתן לבחור במסגרת תואר שני M.Teach במכללה. זוהי תכנית שמתאימה לבעלי השכלה אקדמית קודמת בתחום ההיסטוריה (או בענפים קרובים) שברצונם להצטרף למערכת החינוך וללמד את תחום הידע שביססו בתואר הראשון. דרך התכנית שואפים במוסד הלימוד לטפח מורים בעלי כבוד לשונות בציבור התלמידים שלהם, וכן בעלי מיומנות וידע בניהול של כיתות הטרוגניות.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית זו מרחיבים את הידע הפדגוגי והחינוכי שברשותם ומפתחים מיומנויות נחוצות להתפתחות מקצועית בדך להיות מורים מומחים להיסטוריה במערכת החינוך העל יסודית. נוסף על רכישת כלים מגוונים מתחום החינוך, הם גם לומדים על מגוון של תהליכים וסוגיות מעולם ההיסטוריה ובוחנים דרכים להוראתם בבתי ספר על יסודיים. בין היתר הם לומדים על פרקים בתולדות המאה העשרים וכן על הנצחת זיכרון השואה והפקת לקחים.


מתכונת הלימוד


מסלול התואר השני M.Teach נמשך כשנתיים. שיעורים מרוכזים ביומיים במהלך השבוע, באחד מהימים הללו מתקיימת עבודה מעשית בהוראת היסטוריה, במסגרתה הסטודנטים לוקחים חלק פעיל בלימוד היסטוריה בבתי ספר. לאורך התכנית הם לוקחים חלק בקורסי חובה ובחירה תחומי החינוך, בסמינריונים בחינוך ובקורסים בתחום ההתמחות שלהם.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית אחוה מציעים כמה התמחויות נוספות שאפשר ללמוד במסגרת תואר שני M.Teach, אלה כוללות תואר שני M.Teach בהתמחות הוראת טבע, תואר שני M.Teach בהתמחות הוראת לשון עברית ותואר שני M.Teach בהתמחות הוראת ספרות. כמו כן, המכללה עורכת מגוון תכניות לתואר שני בחינוך, שמתאימות לאנשי הוראה שמעוניינים לקדם את הקריירה, כגון תואר שני בחינוך מיוחד, תואר שני בתרבות ישראל והוראתה ותואר שני בחינוך מתמטיקה לבתי ספר יסודיים.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית בהתמחות היסטוריה, על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע של לפחות 80. הם נדרשים להחזיק בידע פורמלי בתחום ההיסטוריה במסגרת התואר הראשון או דרך השלמות דיסציפלינריות מתאימות. מי שתחום התואר הראשון שלהם קרוב לתחום ההתמחות (נדרשים להשלים פחות מ - 8 ש"ש) יכולים להתחיל את התואר השני ללא צורך בשנת השלמה. כל המועמדים צריכים לעבור ראיון אישי ובו להציג נייר עמדה בו הם מסבירים את הרקע הקודם ואת רצונם לעבור הכשרה בתחום החינוך.


תעודה


מי שמשלימים את כל הדרישות במהלך התכנית בהצלחה זכאים לקבל בסיומה תואר שני M.Teach ותעודת הוראת היסטוריה לבתי ספר על יסודיים, אשר מוענקים על ידי המכללה האקדמית אחוה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה
Whatsapp Whatsapp