תואר בגאוגרפיה להנדסאי מים באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר בגאוגרפיה להנדסאי מים באוניברסיטת חיפה

תואר ראשון בגאוגרפיה להנדסאי מים וקרקע באוניברסיטת חיפה

 

תואר ראשון חד חוגי בתחום מים וקרקע, עבור הנדסאים, נלמד במסגרת החוג לגאוגרפיה ולימודי סביבה של אוניברסיטת חיפה. חוג זה משויך לפקולטה ללימודי מדעי החברה ובסופו זוכים הסטודנטים לתואר "בוגר אוניברסיטה".

 

אודות הפקולטה למדעי החברה

 

בפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת חיפה מציעים תכניות לימוד מגוונות המעמידות במרכזן את חקר התנהגות החברה האנושית הכלל עולמית והפרטים החיים בה. תכניות לימוד אלו מעניקות לסטודנטים ידע תיאורטי מעמיק וכלים המסייעים להבנת התופעות השונות בחברה ולהתנהגותו של האדם כחלק מן החברה.

 

הלימודים בפקולטה למדעי החברה משלבים ידע תיאורטי לצד התנסות מעשית במגוון רחב של עיסוקים ומקצועות לימוד. בין החוגים בפקולטה למדעי החברה ניתן למצוא את החוג לגאוגרפיה ולימודי סביבה, חוג זה מציע תוכניות לימוד מרתקות בנושאים סביבתיים אשר עומדים במרכזו של סדר היום הלאומי והבינלאומי.

 

הלימודים בחוג:

 

החוג לגאוגרפיה באוניברסיטת חיפה קם בשנת 1964 במטרה להדק את הקשר שבין הוראה ובין מחקר בתחומים הקשורים לגאוגרפיה של האדם. ככל שעברו השנים, הרחיב החוג את תחומי המחקר וההוראה וכיום הלימודים בחוג כוללים שיעורים תיאורטיים, מחנות שדה לצורכי מחקר, סיורים בארץ ובחו"ל וכדומה.

 

לימודי גאוגרפיה והסביבה כוללים אמצעים רבים המסייעים לסטודנטים בתחומי ההוראה והמחקר - מכשור חדשני, מעבדות מן השורה הראשונה, אוספי ספרים, מפות, תצלומים ושקופיות לשימוש הסטודנטים.

 

תוכנית דו-שנתית ללימודי תואר ראשון להנדסאי מים וקרקע

 

החוג לגאוגרפיה ולימודי הסביבה של אוניברסיטת חיפה פתח תוכנית לימודים חדשה, עבור בעלי תואר הנדסאי. תוכנית לימודים זו הינה תוכנית דו-שנתית לתואר B.A. הלימודים שמים דגש רב על רכישת ידע בתחומי מים, הסביבה והקרקעות. תוכנית לימודים זו מקנה להנדסאים זיכוי של עד 30 נ"ז על קורסים שצברו בלימודי ההנדסאים. כמו כן, התוכנית מאפשרת להשלים לימודים לתואר ראשון ולעסוק במקצוע זה עם מגוון אפשרויות המשך.

 

משך הלימודים

 

התוכנית נמשכת על פני שנתיים אקדמיות עבור בוגר מסלול הנדסאים.

 

תנאי הקבלה

 

תוכנית לימודים זו פונה לבעלי תואר הנדסאי אשר מעוניינים להמשיך ללימודי תואר ראשון בתחום המים, הסביבה והקרקע. לקבלת פרטים נוספים בנוגע להרשמה או תנאי קבלה ניתן ליצור קשר עם ראש החוג לגאוגרפיה ולימודי סביבה של אוניברסיטת חיפה.

 

קבלת התעודה ואפשרויות המשך

 

עם סיום הלימודים לתואר הראשון, הבוגרים אשר עמדו בכל הדרישות בהצלחה יהיו זכאים לקבלת תואר בתחום המים והקרקע מטעם החוג לגאוגרפיה ולימודי סביבה של אוניברסיטת חיפה. לאחר מכן יוכלו הבוגרים להמשיך ללימודי תואר שני במקצועות המים, הסביבה, הקרקע, הגאוגרפיה, האקלים וכדומה, או להשתלב בארגון עובדי המים בישראל.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp