רוצה פרטים על מכוני הכנה לבגרות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

בתי ספר להשלמת בגרויות

הגעת ליעד! יש לך את כל המידע על מכוני הכנה לבגרות.

* אם אין לך זמן לקרוא כרגע, לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך זמן, כאב ראש וכסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


בתי ספר להשלמת בגרויות

 

מגוון של אפשרויות

 

תכנית הלימודים בתיכון אמורה לאפשר לכל תלמיד לעמוד בתנאים לקבלת זכאות לתעודת בגרות מלאה; אלא שבזמן שנות התיכון, תלמידים רבים אינם מקדישים את כל מרצם ללימודים – תקופת ההתבגרות היא, כידוע, תוססת, מלאת גירויים חיצוניים ומלאת תהפוכות חברתיות. משום כך, כדי לאפשר לעצמם להמשיך ללמודים אקדמיים או לסיים את הלימודים ולהיות זכאים לקבלת תעודת בגרות מלאה, רבים נאלצים להשלים את בחינות הבגרות בגיל מבוגר יותר, בשלבים אחרים בחייהם. לתלמידים אלה קיימות מספר אופציות שונות זו מזו – כל אחת ויתרונותיה.

 

תכניות להשלמת בגרויות

 

תכנית הלימודים להשלמת בגרויות במסגרות השונות מועברות על ידי מורים מוסמכים ואנשי מקצוע בעלי ידע נרחב בהכנת תלמידים לבחינות הבגרות השונות. המורים משתמשים בשיטות ייחודיות שבאמצעותן הסטודנט יכול להגיע אל התוצאות הרצויות לו בבחינות הבגרות. לצורך קבלת ציון בבגרות אקסטרנית אין צורך בציון הגשה (ציון מגן) כמקובל במוסדות התיכוניים – הציון בבחינת הבגרות הוא הקובע את הציון הסופי. משום כך, תכנית הלימודים בבתי ספר אקסטרניים מתמקדת בעיקר בתרגול ובהכנה ממוקדת לקראת בחינת הבגרות.

 

בטרם תחליטו באיזה מוסד ללמוד את לימודי ההשלמה, חשוב לבדוק אילו מוסדות מציעים את ההכנה לבגרויות שאתם מעוניינים להשלים; כל המוסדות מציעים הכנה להשלמת בגרויות במקצועות הבסיס כבגרות במתמטיקה, בגרות באנגלית, בלשון וכו', אלא שלא כולם מציעים קורסי הכנה לאותן הבגרויות שמעבר לבגרויות הבסיס. תכניות הלימודים ושכר הלימוד משתנים בהתאם למוסד הנלמד הנבחר, וכן בהתאם לכמות הבגרויות שיש להשלים. פעמים רבות ניתן לשלם על השלמת הבגרויות באמצעות הפיקדון שמקבלים חיילים משוחררים –  בדקו זאת אל מול המוסד שבו בחרתם להשלים את הבגרויות.

 

מלבד הכנה במסגרת בתי ספר להכנה לבגרות, תכנית לימודים נוספת להשלמת בגרויות – בדגש על מטרת קבלה ללימודים אקדמיים – היא מסגרת הלימודים של המכינות הקדם-אקדמיות.

 

 

בתי הספר להשלמת בגרויות

 

להלן כמה ממוסדות ההכנה לבגרות,  המלמדים באופן ממוקד לבחינות הבגרות:

 

  • אנקורי בגרויות - רשת אנקורי מונה כשמונה סניפים הפזורים ברחבי הארץ ומעבירה קורסי השלמה לשיפור ולהשלמת בחינות הבגרות במקצועות הבאים: היסטוריה, ספרות, לשון,  אנגלית, מתמטיקה, תנ"ך ואזרחות .

 

  • גימנסיה בגרויות - רשת זו היא רשת בתי-ספר להשלמה ולשיפור בגרויות שהוקמה בשנת 1995. גימנסיה בגרויות נמצאת תחת פיקוחו של משרד החינוך ומאפשרת לחיילים משוחררים ללמוד על חשבון הפיקדון הצבאי. הרשת מונה כחמישה סניפים ומעבירה קורסי הכנה לבגרויות במקצועות הבאים: מתמטיקה, אנגלית, לשון, בגרות בהיסטוריה, אזרחות, תנ"ך וספרות.

 

  • יואל גבע בגרויות - מאופיין במסלול לימודים המותאם אישית לכל תלמיד. בית ספר זה מפעיל סניפי הכנה לבגרות בהרצליה, בתל אביב ובראשון לציון. הוא מעביר קורסי הכנה לבגרויות במקצועות: ספרות, מתמטיקה, אנגלית, היסטוריה, אזרחות, תנ"ך, לשון, פיזיקה וגיאוגרפיה.

 

מכינות קדם-אקדמיות במכללות

 

מכללות לדוגמה המקיימות מסלולי מכינה קדם-אקדמית:

 

  • אוהלו המכללה האקדמית לחינוך - המכללה מציעה מכינה קדם-אקדמית המלמדת את מקצועות הבגרות, במטרה לשפר את סיכויי הקבלה ללימודי תואר ראשון. משך הלימודים במכינה זו הוא שני סמסטרים, שבהם לומדים חמישה ימים בשבוע. המכינה כוללת את המקצועות: אנגלית, מתמטיקה, הסתברות, לשון, וקורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית.

 

  • אורט חטיבת המכללות - השלמה ושיפור בגרויות במקצועות הבאים: מתמטיקה 3 יח"ל, אנגלית 3 יח"ל ובגרות בהבעה עברית 2 יח"ל. הלימודים מתקיימים במכללות אורט הפזורות ברחבי הארץ, בשעות אחר הצהריים.

 

מכינות קדם-אקדמיות באוניברסיטאות

 

אוניברסיטאות לדוגמה המציעות מסלולי מכינה קדם-אקדמית:

 

  • אוניברסיטת חיפה - אוניברסיטת חיפה הקימה יחידה קדם-אקדמית בסוף שנות השישים, שמטרתה לתת סיכוי למועמדים להתקבל ללימודי תואר ראשון בפקולטות השונות באוניברסיטה. היחידה מציעה מסלולי לימוד בשעות הבוקר והערב, בתוכניות לצעירים ולמבוגרים. תעודת המכינה מחליפה את הדרישה לתעודת בגרות כאחד מתנאי הקבלה לכל החוגים באוניברסיטת חיפה עצמה.

 

  • אוניברסיטת בר-אילן –  תכנית הלימודים במכינה הקדם-אקדמית באוניברסיטת בר-אילן היא תכנית אישית המותאמת לתלמיד כדי שישפר וישדרג את ציוני תעודת הבגרות שלו. תנאי קבלה למכינה זו היא תעודת בגרות חלקית המונה לפחות 10 יח"ל.

 

לסיכום

 

גם אם סיימתם את התיכון ללא תעודת בגרות מלאה – בהחלט יש מה לעשות, ואפשר אפילו לבחור. מכללות ואוניברסיטאות רבות מקיימות מכינות משל עצמן, בהן תוכלו לעבור הכנה ללימודים אקדמיים (לעתים רק במוסד בו עברתם מכינה). אם המוסד בו תרצו ללמוד לא מציע מכינה, אם לא התקבלתם למכינה או אם רצונכם הוא בתעודת הבגרות עצמה – ניתן ללמוד לבגרויות עצמן במגוון בתי ספר המכינים לבגרות. ביחרו את הפתרון הנכון ביותר עבורכם.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מכוני הכנה לבגרות?

רוצה לדעת יותר על מכוני הכנה לבגרות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: הכנה לבגרות

התקבלו 64 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp