לימודי בלשנות חישובית באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
לימודי בלשנות חישובית באוניברסיטת בן-גוריון

לימודי בלשנות חישובית - בלשנות ומדעי המחשב באוניברסיטת בן-גוריון

 

שפה טבעית בראייה חישובית

 

עם הופעתו של האינטרנט בעידן המודרני, נוצר ממצב של "הצפת" מידע וקושי לעבד את כמויות המידע הללו לשפה "טבעית". לשם כך יש צורך להבין את התהליכים המאפיינים את היווצרות השפה, מבנה השפה ותחומים רבים הנלמדים בחסותה של הבלשנות. 

 

החוקרים בתחום זה משתמשים בעקרונות מתחום מדעי המחשב והבינה המלאכותית כדי לפתח מודלים של תופעת השפה. הם משתמשים במודלים תאורטיים וחוקרים אותם באמצעות סימולציות. בהמשך לכך, מפתחים יישומי מחשב מתקדמים כמו תכנות לתרגום אוטומטי, ותכנות שיכולות "לדבר" בשפות אנושיות כמו אנגלית, עברית או סינית.

 

אוניברסיטת בן-גוריון מציעה תכנית ללימודי בלשנות חישובית, שפותחה בעקבות הצורך בשוק העבודה בכוח אדם איכותי בעל הכשרה והשכלה פורמאלית בתחומי עיבוד השפה הטבעית. המחלקה לספרויות זרות ובלשנות באוניברסיטת בן-גוריון מעודדת את תלמידיה לשלב את לימודי בלשנות עם תחום לימודים ממדעי הקוגניציה, פסיכולוגיה או מדעי המחשב ועל כן מציעה תנאי קבלה מיוחדים למועמדים לקראת לימודים אלו.

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים מתחלקת לשלוש קבוצות של קורסים: קורסי מבוא, קורסי יסוד וקורסים המתמחים בבלשנות חישובית. הקורסים בבלשנות מועברים בשפה האנגלית (כולל הגשת עבודות, קריאת טקסטים והרצאות באנגלית) מה שמאפשר לסטודנטים לשפר את השליטה שלהם בשפה בצורה משמעותית.

 

סטודנטים מצטיינים יוכלו להמשיך ללמודי תואר שני בתחום, ולהשתלב במסלול המחקרי או הכללי. סטודנטים הלומדים באוניברסיטה נהנים מקמפוס תוסס ודינאמי, לצד מצויינות מחקרית והוראה אקדמית ברמה הגבוהה ביותר.

 

מסלולי הלימוד

 

השילוב בין מדעי המחשב והבלשנות נלמד במסגרת של שני מסלולי לימוד:

 

 

תוכנית הלימודים כוללת קורסי חובה ובחירה משתי המחלקות: המחלקה למדעי המחשב והמחלקה לספרויות זרות ובלשנות.

 

נושאי הלימוד

 

כמה מבין הנושאים שנלמדים בתכנית:

 

  • תוכנות תרגום
  • מבני מידע
  • עיבוד משפטים
  • מנועי חיפוש 
  • בינה מלאכותית
  • רכישת שפה
  • ייצוג השפה במוח   
  • ועוד

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה לתואר המשלב בין בלשנות ומדעי המחשב מצריכים ציון סכם כמותי העומד על 670 ובנוסף, ציון פסיכומטרי 600 ומעלה. המחלקה למדעי המחשב ובלשנות מעודדת סטודנטים ללמוד את התואר המשולב, על כן, גם אלו שאינם עומדים בתנאים הללו מוזמנים להגיש בקשה למחלקות ולבדוק את תנאי הקבלה המיוחדים המוצעים.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי המחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת בן גוריון נהנים מהתואר היוקרתי ונפתחות עבורם דלתות רבות של אפשרויות תעסוקה. השילוב של התואר עם לימודי הבלשנות מאפשר השתלבות בעריכה ותרגום לשוני בהוצאות ספרים ובמכוני מחקר רבים. בוגרי התואר יוכלו להשתלב בתעשיות המצריכות ידע וחשיבה אנליטית, תוך הבנה בדרכי הפעולה של מחשבים.

 

הבוגרים יוכלו לעסוק בעבודת עיבוד השפה הטבעית, בזמן שהולך וגובר הביקוש לכוח אדם מיומן ומקצועי בתחום. בנוסף, ניתן להמשיך ללימודים מתקדמים במדעי המחשב או בבלשנות.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון
Whatsapp Whatsapp