תואר ראשון בבלשנות באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי בלשנות - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בבלשנות באוניברסיטת תל אביב

 

אודות החוג לבלשנות של אוניברסיטת תל אביב

 

החוג לבלשנות של אוניברסיטת תל אביב מציע הסברים שונים לתופעות לשוניות. הלימודים מבוססים בעיקרם על ההנחה כי שפות אנושיות, ברוב המקרים מצייתות לחוקים אוניברסאליים. תפקידו של הבלשן הוא לנסות ולאתר את החוקים והעקרונות האלו, בתחומים מגוונים של השפה, כגון: התחביר ומבנה המשפט, מורפולוגיה ומבנה המילה, צלילים לשוניים, סמנטיקה ומשמעויות ביטויי השפה, שימוש בשפה לצרכי תקשורת- פרגמטיקה, בלשנות היסטורית- שינויים היסטוריים אשר עוברים על שפות, פסיכולינגוויסטיקה-גורמים קוגניטיביים ופסיכולוגיים בעיבוד וייצור שפה, רכישת שפה לשוניות בקרב ילדים.

 

קיראו על: מדעי החברה והרוח

 

בלימודי בלשנות באוניברסיטת תל אביב מנהלים מחקר מתמיד ומציעים תוכנית לימודים מרתקת. סגל המרצים בחוג זה הינם בעלי שם בינלאומי בתחום הבלשנות ובוגרי החוג בדרך כלל מתקבלים לתוכניות ללימודי המשך גבוהים בעולם כולו.

 

מטרת הלימודים

 

מטרת לימודי בלשנות באוניברסיטת תל אביב, היא הקניית רקע תיאורטי מעמיק לצד כלים ומיומנויות שיסייעו לסטודנטים בתחומי המחקר המדעי והחשיבה האקדמית הנכונה. כמו כן, החוג לבלשנות מעניק גם ידע הכרחי לאנשים העוסקים בשפה בעבודתם היומיומית, למשל: תרגום, תקשורת, קלינאות תקשורת, בינה מלאכותית, ספרות, הוראת שפות וכדומה.

 

תוכנית הלימודים

 

בלימודי בלשנות של אוניברסיטת תל אביב, מוצעים שני מסלולי לימוד:

 

  • המסלול החד- חוגי: מסלול זה הינו מסלול מורחב אשר מיועד לסטודנטים מצטיינים, סטודנטים אשר סיימו בהצלחה את שנת הלימודים הראשונה בחוג לבלשנות. הסטודנטים ילמדו 92 ש"ס, 24 שעות בחטיבת השלמה, סה"כ 116 ש"ס.
  • המסלול הדו-חוגי: מסלול לימודים זה מאפשר לסטודנטים ללמוד בשני חוגים לתואר הראשון. במסלול זה הסטודנטים לומדים 58 ש"ס בחוג לבלשנות, מספר שעות הלימוד הסמסטריאליות הנוספות יקבע בהתאם לחוג השני שיבחרו.

 

משך הלימודים

 

לימודי תואר ראשון בבלשנות באוניברסיטת תל אביב נמשכים שלוש שנים אקדמיות.

 

תנאי קבלה

 

במסגרת תנאי קבלה לבלשנות, למסלול החד-חוגי יתקבלו סטודנטים משנת הלימודים השנייה אשר עומדים בדרשות הבאות: החוג לבלשנות: ציון 85 ומעלה, בשלושה מתוך ארבעת הקורסים הבאים: מבוא לסמנטיקה, פונולוגיה למתחילים, מבוא לבלשנות ויסודות הבלשנות התיאורטית. בחוג המשני: ציון 80 ומעלה בקורסים בהיקף של 16 ש"ס. למסלול הדו-חוגי יתקבלו סטודנטים אשר עומדים בתנאי הקבלה הכלליים של הפקולטה למדעי הרוח ואוניברסיטת תל אביב, לפרטים מעודכנים יש לפנות למידעון השנתי. מסלול קבלה ללא פסיכומטרי - ממוצע בגרות 100 לפחות, או ממוצע של 85 ללא בונוסים בבגרויות ההומאניות.

 

סיום הלימודים וקבלת התואר

 

בתום הלימודים בחוג זה, הבוגרים שסיימו את כל הבחינות ועמדו בכל הדרישות, יקבלו תואר ראשון מטעם החוג לבלשנות של אוניברסיטת תל אביב. אפשרויות תעסוקה בתום הלימודים: הוראת השפות, תרגום, לימודים לתארים מתקדמים בבלשנות, מחקר, השתלבות בתחום הבינה המלאכותית, תקשורת, קלינאות תקשורת, ספרות, עריכה לשונית ועוד.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

שילוב לימודי הנהלת חשבונות עם לימודי חשבות שכר
עומרי
ללא תגובה
היכן ניתן ללמוד קורס תפירה?
רות רחמים
ללא תגובה
ייעוץ לתלמיד שהתחיל ללמוד סיעוד
אנא
ללא תגובה
איפה לומדים קורס תכנון תאורה?
רמי טובי
ללא תגובה
רמת מדעי הרוח באוניברסיטאות שונות
תמר
ללא תגובה
בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
ללא תגובה
מוסדות לימוד לתואר שני טיפולי
גל חווצקי
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp