בית ספר לסיעוד מאיר בכפר סבא

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על בית ספר לסיעוד מאיר.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


בית הספר לסיעוד – מרכז רפואי מאיר

 

חוויה מקצועית

 

בית הספר לסיעוד במרכז הרפואי מאיר הוא מוסד המשתייך לקופת החולים "כללית", שוכן בכפר סבא, והוא פעיל כבית ספר מאז תחילת שנות ה – 60. בית הספר מקיים מסלולי לימוד המתמקדים בהכשרת אחים ואחיות מוסמכים, המשתלבים במשך השנים בהצלחה בתפקידים שונים במערכת הבריאות, בתחומי הסיעוד והניהול.

 

על הלימודים בבית הספר

 

בית הספר לסיעוד במרכז הרפואי מאיר מכשיר אנשי סיעוד מתוך גישה מקצועית ביותר, השמה דגש על חוויית הלומד, כמו גם על חוויית הלקוח העתיד לקבל שירות מבוגרי מסלולי הלימוד. בנוסף, במאיר מדגישים ערכים כאתיקה, אמפתיה למטופל, מחקר וניהול – וכל אלה מונחלים לתלמידים בתכניות הלימוד השונות לסיעוד. תכניות אלה גובשו בהתאם לתקנות ולדרישות משרד הבריאות, והן מכינות את הלומדים בהן לבחינות ההסמכה. כמו כן, תכניות הלימוד בבית הספר משלבות בתוכן אמצעים ייחודיים כשימוש בסדנאות פסיכודרמה חווייתיות, וכן תרגול של טכניקות לניהול נכון המותאם לתחום הסיעוד.

 

על מסלולי הלימוד בבית הספר

 

בבית הספר לסיעוד במרכז הרפואי מאיר נלמדים המסלולים הבאים:

 

 • מסלול לימודי סיעוד מרוכז - נלמד במתכונת לימודים מלאה, ונפרש על פני שנתיים ורבע

 

 • מסלול הסמכה תלת שנתי - הלימודים נערכים משעות הבוקר עד שעות הצהריים בלבד, מתוך התחשבות באנשים עובדים ובעלי משפחות, שאינם יכולים ללמוד במתכונת מלאה

 

 • מסלול לאחיות מעשיות המעוניינות לעבור הכשרה כאחיות מוסמכות – הנפרש על פני ארבע שנים, כאשר הלימודים מתקיימים יומיים בשבוע בלבד

 

 • מסלול להסבת אקדמאיםלימודי הסבה לסיעוד עבור בעלי תואר ראשון לפחות בתחומים אחרים, המבקשים לעבור את בחינות ההסמכה לתעודת אח/אחות מוסמך/כת. מסלול זה נפרש על פני שנתיים וחצי והוא נלמד במתכונת של 3 ימי לימוד בשבוע.

 

 • קורסים על בסיסיים – קורסים המיועדים לבעלי תעודת אח/אחות מוסמך/כת, בעלי ניסיון מעשי קליני של שנה לפחות וכן תואר אקדמי בסיעוד. קורסים אלה מטרתם להעמיק את הידע של התלמידים, ולהכשירם באופן ייעודי לעבודה בנישות מסוימות בתחום. מבין הקורסים במסלול זה נמצאים גם קורס הדרכה קלינית, קורס סוכרת, קורס רפואה ראשונית – סיעוד בקהילה, ועוד.

 

 • לימודי המשך – מסלולים המיועדים אף הם לבעלי ניסיון בעבודה בתחומי הסיעוד והטיפול, והוא כולל קורסים שונים בהיקף של 56 שעות לימוד, הנפרשות על פני 14 מפגשים, אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים והערב. בין המסלולים במחלקה זו נמצאים גם קורס "היבטים נבחרים בטיפול בחולים במחלות כרוניות", קורס "היבטים נבחרים בסיעוד פסיכיאטרי", ועוד.

 

לסיכום

 

בית הספר לסיעוד מאיר ידוע במסלולי הלימוד הנוחים והמגוונים שהוא מציע, במקצועיותו, ובחוויה הלימודית העשירה שהוא מעניק לסטודנטים במסלולים השונים. מתוך כך, קל להבין מדוע תלמידים רבים בוחרים ללמוד בו סיעוד, ומשתלבים בקלות בתפקידים ניהוליים וטיפוליים שונים בכל מגזרי מערכת הבריאות בתום הלימודים בבית הספר. בוגרי בית הספר הם אחים ואחיות מקצוענים, המיישמים בעבודתם את שילוב העקרונות והערכים שספגו בבית הספר, בד בבד עם הידע המקצועי, הקליני והמחקרי שרכשו במהלך לימודיהם.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

חוות דעת של סטודנטים על בית ספר לסיעוד מאיר

התקבלו 14 דירוגיםבציון ממוצע: 4.1 מתוך 5

בית ספר לסיעוד מאיר
12/02/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

בנין הבית ספר ישן ולא מטופח,הגישה לא נוחה,אין חניה באיזור

על הקמפוס

בנין הבית ספר ישן ולא מטופח,הגישה לא נוחה,אין חניה באיזור

בית ספר לסיעוד מאיר
21/11/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

עומס לא קל אבל אפשר לעמוד בו אם משקיעים המון. יש מרצים מעניינים ויש שקשה להבינם

על הקמפוס

בסך הכל זה מקום טוב. אין חניה מסודרת. התוכנית היא קצרה לעומת מקומות אחרים - כך זה ברשמי אבל בפועל גם קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

התאמה לתפקיד רופא/ה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,852 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל984 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין658 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא רפואה

ד"ר תמי אמיר
תנאי הקבלה לרפואה הן מהקשות, כלומר ציון ההתאמה הנסמך על פסיכומטרי ובגרות צריך להיות גבוה במיוחד ובנוסף, יש לעמוד בהצלחה במבחני המיון ("מבדקי מור" או ראיונות אישיים).
כישוריו של הרופא צרכים להיות גבוהים מאד במגוון תחומים – הן בתחום הלוגי אנליטי, הן התחום הכמותי, המילולי, הטכני והצורני. רמת האנגלית צריכה להיות אף היא גבוהה. עפ"ר, סטודנטים המתעניינים ברפואה, חשים זיכה למחקר ועניין בתחומי האדם והחברה. הם מעוניינים לבצע סוג של שליחות גם אם המחיר לה נמדד בשנות הכשרה ארוכות ובלבד שיחושו שהם עושים עבודה משמעותית שיש בה ערך מוסף של הצלת חיי אדם.
בתכונות האישיות נרצה לראות מידה טובה של יכולת יצירת קשר בינאישי, עניין באנשים, יכולת הכלה, עצמאות, מידת ביטחון טובה במסוגלות העצמית, יכולת עמידה בלחצים, שיקול דעת בריא ויכולת תפקוד טובה במצבי לחץ וחירום, יכולת התמדה ועוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp