בית ספר לאחיות בני ציון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על בית ספר לסיעוד בני ציון.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

בית הספר לסיעוד על שם ד"ר י. זיידה – המרכז הרפואי בני ציון

 

שותף מרכזי בשיפור איכות החיים

 

בית הספר לסיעוד על שם ד"ר י. זיידה – המרכז הרפואי בני ציון, נמצא בחיפה, ובעבר היה מוכר בשם "רוטשילד". מוסד זה הוקם בשנת 1946, ומאז – כאחד המוסדות המובילים בתחום בצפון הארץ – הוא מכשיר בוגרים מקצוענים בתחומי הסיעוד. תכניות הלימוד מתקדמות עם השנים ומותאמות לטכנולוגיה ולהתפתחויות החברתיות המתרחשות בארץ ובעולם, בד בבד עם שמירה על מקצוענות ועל העמידה בדרישות משרד הבריאות. בית הספר מחזיק בתפישה הרואה בסיעוד לא רק מקצוע ואחריות טיפולית, כי אם אחריות לחינוך הציבור לבריאות ולהגברת המודעות לבריאות, במטרה לשפר את איכות חייהם של בני האדם.


על הלימודים

 

מסלולי ההסמכה בבית הספר לסיעוד בני ציון ערוכים על מנת להכשיר אחים ואחיות מוסמכים, הפועלים בהתאם לקוד האתי ולחוק הבריאות במדינת ישראל. לשם כך, בית הספר מעניק לסטודנטים במסלולי הלימוד בסיעוד את הידע הקליני המקצועי הדרוש להם כדי לספק את הטיפול המתאים ביותר במגוון של מצבים, בהם ייתקלו בעבודתם. מסלולי ההסמכה כוללים הקנייה של ידע תיאורטי מתחומי מדעי החיים, מדעי החברה ומדעי ההתנהגות, והתמחות מעשית במוסדות בריאות שונים במהלך שנות הלימוד – בהיקף של כ – 400 שעות.

 

תכניות הלימוד בבית הספר

 

 • התכנית הכללית לתואר אח/אחות מוסמך/כת – תכנית זו מכשירה בוגרים למעבר בחינת ההסמכה של משרד הבריאות, לתעודת "אח/אחות מוסמך/כת". הלימודים נפרשים על פני שנתיים, במתכונת של חמישה ימי לימוד מלאים בכל שבוע, 40 שעות אקדמיות שבועיות. תנאי הקבלה לתכנית זו הם ציון של 500 לפחות בבחינה הפסיכומטרית, וכן זכאות לתעודת בגרות. בנוסף, נדרש אישור על בריאות תקינה, והצהרה על עבר פלילי נקי.

 

 • תכנית הסבה לסמכות – תכנית הנפרשת על פני שנתיים לימודים, במתכונת של 32 שעות לימוד שבועיות, המחולקות לארבעה ימי לימודים בכל שבוע. תכנית זו מיועדת לאחיות ולאחים מעשיים המעוניינים להרחיב את הסמכתם לתואר "מוסמך" בתחום. בנוסף להסמכה כאחות מעשית, על המועמדים למסלול להגיש חוות דעת מקצועיות, להיות בעלי תעודת בגרות, ולעבור בהצלחה ריאיון קבלה ומבחן מיון. כמו כן, נדרשת בריאות תקינה והיעדר רישום פלילי.

 

לסיכום

 

בית הספר ללימודי סיעוד בני ציון מעניק לבוגריו את הכלים ואת האפשרות להפוך לאנשי מקצוע מובילים ואיכותיים בתחום הסיעוד והבריאות הקהילתית בארץ. בוגרי המסלולים יוצאים לשוק העבודה כאשר הם מצוידים ביכולת לשלב בין הידע התיאורטי ובין ההתנסות המקצועית שהוקנו להם, להשתלב בניהול צוותים שונים, לעשות למען הקהילה שבתוכה הם פועלים, ולפתור בעיות ומצבים בצורה מיטבית ומתוך הפעלת שיקול דעת מקצועי. באופן זה, בוגרי מסלולי ההסמכה במוסד לימודים זה משתלבים בתפקידים שונים בענף הסיעוד בארץ, ואף ממשיכים ללימודים לתואר שני בתחום הסיעוד, לתפקידי ניהול, ולתחומים והתמחויות נוספים ומשלימים.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

חוות דעת של סטודנטים על בית ספר לסיעוד בני ציון

התקבלו 8 דירוגיםבציון ממוצע: 4.6 מתוך 5

בית ספר לסיעוד בני ציון
19/05/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את המרצים ואת רכזת המסלול שלנו .. היחס בבית ספר כהורים אל הבנים שלהם. מאוד אכפתיים ודואגים קרא עוד...

על הקמפוס

קספוס קטן ישן אבל מנסים לשדרג ככל האפשר. הספרייה מאוד קטנה וחייבת להיות ענקית למקצוע זה. חייבים למסע קרא עוד...

בית ספר לסיעוד בני ציון
29/04/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני בא ממכללה אקדמית אחרי סיום תואר ראשון ולדעתי במוסד זה קצת מקשים על התלמידים בכל מה שקשור לאיחורי קרא עוד...

על הקמפוס

תכלס מבנה ישן צריך קצת שיפוצים.. מבחינת חדרי לימוד הם דיי גדולים להכיל את כמות התלמידים בכל קבוצה, י קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

התאמה לתפקיד רופא/ה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון455 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין660 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא רפואה

ד"ר תמי אמיר
תנאי הקבלה לרפואה הן מהקשות, כלומר ציון ההתאמה הנסמך על פסיכומטרי ובגרות צריך להיות גבוה במיוחד ובנוסף, יש לעמוד בהצלחה במבחני המיון ("מבדקי מור" או ראיונות אישיים).
כישוריו של הרופא צרכים להיות גבוהים מאד במגוון תחומים – הן בתחום הלוגי אנליטי, הן התחום הכמותי, המילולי, הטכני והצורני. רמת האנגלית צריכה להיות אף היא גבוהה. עפ"ר, סטודנטים המתעניינים ברפואה, חשים זיכה למחקר ועניין בתחומי האדם והחברה. הם מעוניינים לבצע סוג של שליחות גם אם המחיר לה נמדד בשנות הכשרה ארוכות ובלבד שיחושו שהם עושים עבודה משמעותית שיש בה ערך מוסף של הצלת חיי אדם.
בתכונות האישיות נרצה לראות מידה טובה של יכולת יצירת קשר בינאישי, עניין באנשים, יכולת הכלה, עצמאות, מידת ביטחון טובה במסוגלות העצמית, יכולת עמידה בלחצים, שיקול דעת בריא ויכולת תפקוד טובה במצבי לחץ וחירום, יכולת התמדה ועוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp