בית הספר לתיאטרון בובות ודרמה (בחסות מכללת לוינסקי)

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי אמנות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על בית ספר לבובות ודרמה מכללת לוינסקי.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


בית הספר לתיאטרון בובות ודרמה בחסות מכללת לוינסקי
 
 
לשחק בבובות ולהתפרנס מזה
 
תיאטרון בובות הוא אומנות ייחודית הנמצאת בתהליך מתמיד של התרחבות וצמיחה, לא בתחום התיאטרון בלבד אלא גם במחול, בטיפול ובחינוך. השילוב בין העולם הנאיבי שמייצגות הבובות לבין עולמו העשיר של התיאטרון יוצר נישה מיוחדת ובעלת קסם, שרק מצפה לקלוט לשורותיה עוד ועוד שחקנים, מעצבים ובובנאים שיתרמו מיכולתם היצירתית.
 
על בית הספר
 
בית הספר לתיאטרון בובות ודרמה של מכללת לוינסקי מתחדש וגדל בהתאמה לצמיחה המתמדת של אומנות תיאטרון הבובות, ונמצא בתהליך תמידי של עשייה ופעילות יצירתית. צוות המורים מקצועי ומיומן, ומורכב מאומנים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחום התיאטרון והבובנאות בארץ. בית הספר שומר על רמת לימודים גבוהה, ומהווה בית חם ואוהד לבוגריו.
 
מוסד זה שם לו למטרה ללוות את תלמידיו גם לאחר סיום הלימודים, בהשתלבות בשוק העבודה. בתום הלימודים מקבלים התלמידים תעודת סיום הפותחת פתח להשתלבות המקצועית. לא אחת מוזמנים בוגרי בית הספר להופיע בפסטיבלים שונים ברחבי הארץ והעולם. מעבר לכך, בית הספר יוזם פרויקטים ייחודיים לו, לדוגמא – הקמה של קבוצת הפקה לבוגרים שחפצים להמשיך לבטא עצמם דרך הבובות. פרויקט נוסף הוא הצגה של סיפוריו של ש"י עגנון באמצעות הבובות.
 
מסלולי לימוד
 
בית הספר מציע לימודים ב – 7 מסלולים שונים:
 
 • בובנאות - תכנית תלת שנתית שבה לומדים לספר סיפור על במה, תוך כדי תנועה ובאמצעות בובות. בתכנית זו מגוון התמחויות, כגון: עיצוב בובות, עיצוב תפאורה, תיאטרון צלליות, תיאטרון נייר ועוד.

 

 • תיאטרון בובות טיפולי, חינוכי וקהילתי – תכנית של שנתיים, הכוללת דרמה תרפיה, תיאטרון רחוב, סדנת משחק, סיפור בתנועה ועוד.

 

 • משחק והפעלת בובות - תכנית דו שנתית, שבה תלמדו בימוי, בשילוב חפצים, נייר וצלליות, תלמדו תיאטרון רחוב ותשתתפו בהפקה קבוצתית או תפיקו הצגת יחיד.

 

 • עיצוב ובניית בובות - מסלול בן שנתיים, שבו תלמדו לתכנן מנגנונים תפעוליים לבובות תיאטרון, תלמדו לאפיין אישיות של בובה דרך עיצוב על פי כללי אנטומיה ברורים.

 

 • אמנות הסיפור – מסלול של שנתיים שבו תלמדו לספר סיפורים טובים בצורה מעניינת, ובאמצעות חפצים ובובות. התכנית כוללת התנסויות מעשיות בגן ילדים, ליווי אישי בתכנון של שעת סיפור, והשתתפות בערב מספרי סיפורים.

 

 • התמחות טיפולית - מיועדת למטפלים, למנחי קבוצות ולפסיכולוגים, וכוללת 392 שעות. המטרה היא לתת להם כלי טיפולי חדש באמצעות בובות.
   
 • התמחות בהוראת משחק - מיועדת לבמאים, לשחקנים ולסטודנטים לתיאטרון, וכוללת 112 שעות. המטרה היא לתת להם כיוון נוסף בעשייה התיאטרלית.
  
פרטים נוספים
 
בית הספר לתיאטרון בובות ודרמה מקפיד על הצגה של תערוכות מטעם אומני תיאטרון בובות בארץ ובעולם, ומכיר בחשיבותו הרבה של התהליך האומנותי שביצירת הבובה. משרדי בית הספר אף מציעים למכירה ספרים בנושא תיאטרון בובות, לשם העשרה והעמקת הידע התיאורטי על תיאטרון בובות ככלי טיפולי ועל מהותו של הסיפור טוב. יתרון נוסף של בית הספר הוא מיקומו המרכזי במכללת לוינסקי בתל אביב, המאפשר הגעה נוחה בתחבורה ציבורית. יש לציין כי בית הספר פועל מטעם העמותה לפיתוח ולקידום תיאטרון בובות בישראל.
 
לסיכום
 
בית הספר לתיאטרון בובות ודרמה של מכללת לוינסקי עשוי להיות פתח עבור רבים להגשמת חלום של חיים מלאי יצירתיות שהיא גם מקור פרנסה. העיסוק בתיאטרון הבובות, על כל רבדיו -  החל משלב עיצוב הבובה ועד לשלב ההצגה על הבמה, מאפשר כניסה לעולם קסום שהלוקחים בו חלק יוכלו לתת ביטוי לדמויות נוספות ורב גוניות השוכנות בתוכם, באמצעות עולם הבובות. 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
ssssssssss

התאמה לתפקיד אמנותי

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,813 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים931 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp