בית ספר לתיירות בישראל בהנהלת אוניברסיטת חיפה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תיירות - מלונאות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בית הספר הארצי לתיירות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


בית הספר הארצי לתיירות בישראל
 
אנשים, נסיעות, ריח הדרכים...
 
אם אתם אוהבי אנשים, אירוח, מסעות וטיולים – ודאי תוכלו למצוא את מבוקשכם באחד או יותר מן המסלולים ללימודי תיירות ומלונאות בבית הספר לתיירות בישראל; מוסד לימודים זה פועל בשיתוף עם גורמים ממשלתיים ועם גופים אקדמיים, והוא מציע מסלולי לימוד והתמקצעות רבים ומגוונים בכל התחומים הקשורים לנסיעות, להדרכת טיולים וקבוצות, למלונאות, ועוד. וזה עוד לא הכול – אפשר אפילו ללמוד את המקצועות הללו לתארים אקדמיים!
 
בית הספר הוקם בשנת 1962 והוא פרי שיתוף פעולה בין רשטת העתיקות, משרד התיירות, משרד העבודה והחברה הממשלתית לתיירות. כיום מנוהל בית הספר על ידי אוניברסיטת חיפה. הוא מקיים כמה שלוחות ברחבי הארץ: בחיפה, בתל אביב, בבאר שבע ובירושלים.
 
על הלימודים
 
הלימודים בבית הספר לתיירות בישראל מתמקדים בארבע מגמות עיקריות: הדרכת טיולים, ייעוץ נסיעות, מלונאות ומסלולים לתארים אקדמיים. בכל מסלולי הלימוד מושם דגש על הקניית ידע תיאורטי נרחב הקשור לתחום הלימוד, כאשר בכולם משולבות גם התמחות והתנסות מעשית; בין האמצעים המשמשים לצורך הלימוד המעשי נכללים גם סדנאות התמחות, משחקי תפקידים וסימולציות מקצועיות, ימי סיור בשטח באתרים רלוונטיים לתחום הלימודי, מפגשים עם מומחים במקצוע, התנסות בתכנון סיורים ובהכנת תיקי סיור, ניסיון בהנחיית קבוצות, סטאז'ים, וכן פרויקטי גמר, מטלות בית, ועוד. בנוסף, במסלולי לימוד רבים בבית הספר נלמדות התוכנות הייעודיות המשמשות באותו ענף, ואת השימוש בהן מתרגלים הסטודנטים באמצעות המחשבים המצויים בבית הספר, ובאמצעות ליווי המנחים.
 
מסלולי הלימוד
 
בבית הספר ניתן למצוא תכניות לימוד רבות, ביניהן: מסלולים להכשרת מורי דרך, קורסים להכשרת סוכני נסיעות, קורס ניהול להקמה של צימרים במרחב הכפרי, קורס צילום למדריכי טיולים, קורס ניהול והקמת ספא, קורס מומחים לניהול של תיירות בכירה,קורס ניהול מסעדות ואפילו קורס תיירות יין שמיועד למורי דרך.
 
תנאי הקבלה
 
בחלק מתכניות הלימודים נדרש אך ורק מעבר של ריאיון קבלה אישי לצורך ההצטרפות למסלול, בעוד שבאחרות נדרשת תעודת בגרות מלאה או 12 שנות לימוד לפחות, היעדר רישום פלילי, אישור על בריאות תקינה, ועוד. חלק מן המסלולים המתקדמים והבכירים מיועדים למנהלים ולאנשים בעלי ניסיון וידע קודם בענפי התיירות השונים.
 
מתכונת הלימודים
 
היקף הלימודים משתנה מאוד בין הקורסים השונים; קיימות תכניות לימוד דו שנתיות, תכניות בהיקף של כ – 900 שעות לימוד ויותר, ולעומתן קיימים קורסים הנלמדים בהיקף של כ – 40 שעות לימוד לדוגמה. מרבית המסלולים בנויים כך שהם מתאימים לאנשים עובדים, ועל כן הם נלמדים אחת לשבוע ובמתכונת של לימודי ערב. עם זאת, בבית הספר מציעים גם מסלולים במתכונת לימודי יום בחלק מן התכניות, ובחלקן אף לומדים יותר מפעם אחת בשבוע. תכניות לימוד רבות בבית הספר כוללות בתוכן ימי סיור ששעותיהם נוספות על שעות הלימוד הפורמליות.
 
פרטים נוספים
 
הלימודים בכל הקורסים מזכים את התלמידים שעמדו בכל דרישותיהם בתעודות גמר מקצועיות מטעם בית הספר לתיירות. בנוסף, בחלק מן המסלולים זוכים הבוגרים בתעודה נוספת מטעם גופים השותפים לתכניות הלימודים, ובחלקם אף ניתנת להם אפשרות לגשת לבחינות חיצוניות מטעם משרד התיירות לצורך קבלת רישיונות תעסוקה מוכרים בתחומם.
 
תארים אקדמיים
 
משמעות היותו של בית הספר מוסד לימודים הפועל בניהולה של אוניברסיטת חיפה, היא כי בחלק מן המסלולים ללימודי תעודה ניתן לקבל הכרה ונקודות זכות לצורך לימודים במסלולים לתואר ראשון באוניברסיטה זו; בנוסף – בבית הספר מקיימים שיתוף פעולה עם האוניברסיטה גם במסלולים שמראש נועדו ללימודים אקדמיים.
 
כך למשל, קיימת אפשרות ללימודי מורה דרך מוסמך לקבלת תואר ראשון או לקראת תואר שני בחוג ללימודי ארץ ישראל באוניברסיטת חיפה. ניתן גם להירשם ללימודי סוכן נסיעות במסלול השלמה לתואר ראשון, או לחילופין, ללמוד לתואר שני בארכיאולוגיה תוך כדי ההשתתפות במסלול למורי דרך מוסמכים, וכן הלאה. תכניות הלימוד הללו בנויות וערוכות לפי דרישות משרד התיירות.
 
לסיכום
 
בבית הספר לתיירות מעמידים לרשות המועמדים שירותי ייעוץ והכוונה שיוכלו לסייע להם לבחור במסלול המתאים להם ביותר. כיום, בית הספר הארצי לתיירות הוא חבר בארגון UNWTO – הארגון העולמי לתיירות, והוא מייצג את מדינת ישראל בארגון זה. מסלולי הלימוד בבית הספר מעודכנים כולם כל העת בהתאם לדרישות ולשינויים המקומיים והגלובליים המתרחשים בענף זה, ועל כן בוגריו זוכים להכשרה מותאמת לשוק לאומי ובינלאומי. כך, בתום הלימודים בכל המסלולים בו – יוכלו בוגרי בית הספר להשתלב בסוכנויות נסיעות קיימות ובבתי מלון, ליזום אטרקציות תיירותיות עצמאיות משלהם, לפתח את התיירות בארץ, להדריך קבוצות מטיילים - והדרך עודנה פתוחה לפניהם.  
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
חוות דעת של סטודנטים על בית הספר הארצי לתיירות
התקבלו 8 דירוגיםבציון ממוצע: 4.3 מתוך 5

בית הספר הארצי לתיירות
29/03/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יחס אישי חם ממרכז הקורס והמערכת האדמנסטרטיבית בקורס

על הקמפוס

כצפוי הנמל הינו תוסס צעיר ודינאמי ממוקם בעיר התחתית של חיפה אזור שמתפתים מאוד ותוסס מאוד

בית הספר הארצי לתיירות
01/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

ידע מקצועי. מרצים וותיקים. יצאנו לשני טיולים. מבחן האמדאוס היה קשה לא יודעת כמה הוא נחוץ. השיעורים  קרא עוד...

על הקמפוס

מכללה לתיירות מרכזת את כל מה שרלבנטי לתיירות. אין קפיטריה במקום רק מתקן מים. סבלנו מרעשים של בנייה קרא עוד...


לכל חוות הדעת
טיפים ממומחים בנושא תיירות - מלונאות
אביה מזרחי מגן
אביה מזרחי מגן מאמינה ששילוב של ידע ותעוזה הוא הכלי להצלחה בתחום. "ידע הוא כוח. חשוב לצבור ידע ולהיות סקרנים. כדי לפתח קריירה במלונאות חשוב להיות גם אוהב אדם, מישהו שב – DNA שלו נמצאים ערכים של מתן שירות ונתינה. כדי להצליח בתחום חייבים גם תעוזה, לא לפחד להעז ולעשות מה שאחרים חששו לעשות."
היא חושבת שתחום המלונאות הוא קרקע לצעירים שרוצים להגיע לתפקידי ניהול. "מלונאות הוא תחום מאוד דינמי, לצעירים ניתנת הזדמנות לצמוח יחד עם הענף. בתחום יש הזדמנויות רבות לבנות קריירה ולצמוח מלמטה. זה ענף נפלא עם סיפוק אדיר."
אביה מזרחי מגן
מנכ"לית רשת המלונות פתאל
Whatsapp Whatsapp