לימודים לתואר שני בביקורת פנימית וציבורית באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני מדעי החברה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני בביקורת פנים - אוניברסיטת בר אילן.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בביקורת פנים באוניברסיטת בר אילן

 

ביקורת בונה

 

החובה לקיים בקרה ניהולית בארגונים מוסדרת במדינת ישראל מתוקף חוק הביקורת הפנימית אשר זכה לאישור הממשלה בשנת 1992. חוק זה נועד לוודא שכל חברה הממומנת ולו באופן חלקי מכספי המדינה תקיים תהליכי בקרה שוטפים על ידי מבקר חיצוני אובייקטיבי ובלתי תלוי, במטרה למנוע אי סדרים העלולים להביא לידי התמוטטות כלכלית. אוניברסיטת בר אילן מציעה מסלול הכשרה ייחודי לתואר שני בהתמחות בביקורת פנים, הנערך בשיתוף פעולה עם לשכת המבקרים הארצית של ישראל.

 

תכנית הלימודים

 

מטרת מסלול זה לתואר שני בחוג למדעי המדינה, היא להעמיד סטודנטים בעלי ידע נרחב בתחומי הביקורת הציבורית והפנימית ולהכשירם לכהן כמבקרים ראשיים בגופים מגוונים ובהם משרדי ממשלה, בנקים, המוסד לביטוח לאומי ועוד. הסטודנטים ילמדו על יצירתו של אקלים תרבותי ארגוני הולם, על חלוקת סמכויות ואחריות, על בנייה נכונה של מערכת איזונים ובלמים וכן על תהליכי שיפור ועדכון של הוראות ונהלים.

 

הלימודים כוללים שני היבטים עיקריים: הראשון - הקניית ידע שיטתי בתחום הביקורת הפנימית, כולל הכרת הטכניקות הכמותיות הנדרשות לביצוע בקרה בסביבה ממוחשבת, שימוש במדגם וכתיבת דוחות. ההיבט השני מתרכז בהכרת תכנים מתחום הניהול והחשבונאות.

 

במסגרת התכנית הסטודנטים נחשפים להרצאות אורח של אנשי מקצוע בכירים בתחום הביקורת וכן לוקחים חלק כבר במהלך הלימודים בפעילויות שונות של לשכת המבקרים הפנימיים. הלימודים משלבים בין למידת תכנים תיאורטיים מגוונים לבין התנסות מעשית בשטח המלווה בהנחיה צמודה של הן של מבקר הפנים בארגון בו נערכת הביקורת והן של סגל המרצים.

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים במסלול זה לתואר שני מתקיימים במתכונת ללא תזה ודורשים את הגשתה של עבודת גמר. קורסי התכנית מתפרשים על פני שנתיים, ללא סמסטר קיץ. השיעורים נערכים בשעות הערב בימי שני וכן בימי שישי בבוקר.

 

נושאי הלימוד

 

 • תיאוריות ארגוניות
 • בירור תלונות
 • תהליכי תשאול וחקירה
 • מלכות שלמה
 • מתודולוגיה של הביקורת
 • כתיבת דוחות 
 • עקרונות במדיניות ציבורית
 • תהליכי תקינה
 • היבטים משפטיים בביקורת
 • השלטון התאגידי      
 • ביקורת מערכות ממוחשבות     
 • ועוד

 

סגל המרצים

 

ראש התכנית המשמש גם כיועץ האקדמי של המסלול הינו פרופסור בעל דוקטורט בממשל מבית הספר לכלכלה ולמדע המדינה מאוניברסיטת לונדון, המתמחה בחקר המזרח התיכון במאה ה – 20. לצדו תוכלו לפגוש דוקטור לממשל תאגידי המכהנת כיושבת ראש של ועדת הביקורת בתאגידים וכסגן נשיא של לשכת המבקרים הפנימיים בישראל; דוקטור לחינוך ששימש בעבר כראש המשרד ללוחמה בפשיעה של מחוז תל אביב; ועוד. 

 

תנאי קבלה

 

מועמדים כשירים לתכנית הינם בעלי תואר ראשון בכל תחום המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, שהשיגו ממוצע של 76 לפחות במהלך לימודיהם. חלק מהסטודנטים יידרשו ללימודי השלמה. בנוסף על הסטודנטים המבקשים ללמוד במסלול לעבור בחינת מיון באנגלית.

 

תעודה

 

השלמת חובות המסלול מזכה את הבוגרים בתואר מ.א. במדעי המדינה. קרי תואר שני בממשל ומדיניות ציבורית, בהתמחות בביקורת ציבורית ופנימית. בנוסף מקבלים הבוגרים תעודה במדיניות ציבורית.

 

תחומי עיסוק

 

בסיום הכשרתם, מיועדים הסטודנטים לעבוד ברשויות מקומיות, בחברות ציבוריות וממשלתיות, בעמותות וכן בחברות גדולות במגזר הפרטי. לשכת המבקרים הפנימיים מסייעת לבוגרי התכנית בהשמה לעבודה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן
פורום ייעוץ לימודים
לימודי תואר שלישי פסיכולוגיה של היהדות
נילי דה בוטון
ללא תגובה
תואר שמתאים לבעלי לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז
קשב
ללא תגובה
אפשרויות לימודים בתואר דו חוגי
מור
ללא תגובה
אפשרויות תעסוקה לתואר ראשון במגדר ונשים
מור
ללא תגובה
התלבטות בין עבודה סוציאלית או מדעי ההתנהגות כדי להגיע למסלול טיפול בתנועה
רחל
ללא תגובה
לימודי רנטגן או סיעוד ללא צורך בפסיכומטרי
נוסייר בדארנה
1 תגובות
אפשרות להסבה אקדמית לרוקחות
עיסמי רזאן
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp