ביט סקול - בית הספר לטכנולוגיה של המוסיקה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מוסיקה וריקודים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על בית ספר למוסיקה - ביט סקול.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


ביט סקול – בית הספר לטכנולוגיה של המוסיקה
 
אנלוגי, דיגיטלי, וכל מה שביניהם
 
עולם המוסיקה כבר מזמן איננו מורכב מכלי נגינה, מתווים ומנגנים בלבד; כיום קיימות אפשרויות טכנולוגיות רבות המיועדות ליצירת מוסיקה. ביט סקול הוא בית ספר המתמחה בטכנולוגיה של המוסיקה, והוא אחד הבודדים בארץ המכשירים בוגרים לשימוש מקצועי בשלל התוכנות והמכשור הרלוונטי לתחום.
 
על הלימודים בביט סקול
 
ביט סקול – בית הספר לטכנולוגיה של המוסיקה, הוקם במטרה לאפשר לכל מי שמעוניין להתמקצע ולהכשיר עצמו לשימוש בטכנולוגיות השונות הדרושות ליצירה באמצעות אולפן ביתי להפקת מוסיקה. אמנים רבים יוצרים כיום באמצעות אולפנים ביתיים מקצועיים ביותר. בביט סקול מוצעים קורסים שונים בתחומי האולפן הביתי, והללו נערכים בשילוב בין ידע טכנולוגי תיאורטי, ובין הכשרה מעשית והתנסות מקצועית בשימוש בתוכנות ובטכניקות הנלמדות במסלולים השונים.
 
מסלולי הלימוד המוצעים בבית הספר
 
בביט סקול מתקיימים שני מסלולי לימוד עיקריים מקיפים:
 
 • מסלול למוזיקאים פעילים – זהו מסלול הכשרה שמטרתו להעניק לתלמידים בעלי רקע מעשי וידע במוסיקה את האפשרות להתמקצע ביצירה והפקה מוסיקלית באמצעות מחשב. מסלול זה אורך שנתיים, מקיף 274 שעות לימוד אקדמיות, וכולל בין היתר את הנושאים הבאים: יצירה במחשב, מוסיקה אלקטרונית, סינתזה, יסודות ההפקה, מיקס מתקדם, סמפלינג, סאונד, ועוד.

 

 • המסלול המלא – מסלול לימודים זה מיועד למי שאינו בעל רקע מוסיקלי, והוא נלמד על פני שלושה ימי לימוד בכל שבוע, בהיקף של כ – 370 שעות לימוד אקדמיות. בין השאר, נכללים בו נושאים כפיתוח שמיעה טכנית, לימוד תווים ושפת המוזיקה, יסודות ההפקה המוזיקלית, סאונד, מיקס מתקדם, מאסטרינג, סמפלינג, סינתזה, ונושאים נוספים.
 
קורסים בבית הספר
 
מלבד מסלולי הלימוד המקיפים שלעיל, בביט סקול מאפשרים לימוד בקורסים מקצועיים נפרדים לבחירה. קורסים אלה מיועדים למי שמבקש להתמקצע בתחום מסוים של הפקה מוסיקלית או של טכנולוגיה מוסיקלית, להשלים ידע חסר, או להכשיר עצמו על פי בחירתו. שימו לב, כי תנאי הקבלה משתנים בין הקורסים השונים. להלן תקצירי הקורסים המוצעים בביט סקול:
 
 • קורס אבלטון לייב – Ableton Live – מועבר על ידי שני מנחים בעלי ניסיון בעבודה שוטפת עם תוכנת אבלטון לייב – באולפן ובהופעות על במה. משך הקורס הוא 13 מפגשים של שעתיים, אחת לשבוע.

 

 • קורס יצירה והקלטת מוסיקה במחשב – מכשיר את המשתתפים בו לשימוש במחשב לטובת יצירה מוסיקלית והקלטה משלב הרעיון ועד שלב המיקסינג. הקורס כולל לימודי קיובייס (Cubase), ב - 26 מפגשים בני שעתיים, אחת לשבוע.

 

 • קורס מיקס מתקדם ומאסטרינג – הכשרה במיקסינג ועריכה מוסיקלית ב -  13 מפגשים בני 3 שעות, אחת לשבוע.

 

 • קורס סינתזה וסמפלינג –נפרש על פני 13 מפגשים בני 3 שעות כל מפגש, והוא מקנה לבוגריו יכולות מקצועיות בשימוש בסינתיסייזרים מסוגים שונים, בעריכת סינתזה מוזיקלית ובעריכת סימפולים ויצירת צלילים ייחודיים.

 

 • קורס לימוד תווים ושפת המוסיקה – מקיף 26 מפגשים על פני שני סמסטרים, ומקנה למשתתפים בו את כל הידע הבסיסי הקלאסי בתורת המוזיקה, ובכלל זה - תיאוריה מוסיקלית, קריאת תווים, הרמוניה, סולמות, ועוד.

 

 • קורס יסודות בהפקה – מקנה לתלמידים את הבסיס הדרוש לתחילת הדרך המקצועית בעולם ההפקה המוסיקלית, ובכלל זה - יכולות טכניות והיכרות עם הז'רגון המקצועי. משך הקורס הוא 13 מפגשים בני שעתיים, במתכונת של אחת לשבוע.

 

 • קורס מקלדת – מכשיר משתתפים שאינם נגני קלידים, בפיתוח הגישה ליצירה באמצעות קלידים בכלל, ומקלדת שליטה בפרט, לצורך יצירה של מוסיקה ישירות אל תוך המחשב. היקף הקורס הוא 26 מפגשים בני שעתיים, ואורכו שני סמסטרים.

 

 • קורס סאונד – מקנה למשתתפים בו את יסודות ההאזנה והתיאוריה הצלילית, כמו גם היכרות עם מעבדי צליל נפוצים הנמצאים בשימוש באולפנים, ועבודה מקצועית באמצעותם. קורס זה נפרש על פני 13 מפגשים בני שעתיים, אחת לשבוע.

 

 • קורס פיתוח שמיעה טכנית – מיועד לבעלי ניסיון והכשרה קודמים בתחום של טכנאות סאונד, והוא מכשיר את התלמידים בפיתוח נוסף של יכולת השמיעה הדרושה לעבודה המוסיקלית הטכנית. מתכונת הקורס היא חד שבועית, והוא נמשך 13 מפגשים באורך של שעתיים.

 

 • קורס הטרק האלקטרוני – מתמקד בפיתוח היכולת ליצירת מוסיקה אלקטרונית ממוחשבת. הקורס נמשך שני סמסטרים – 26 מפגשים בני שעתיים בכל שבוע.
 
לסיכום
 
ביט סקול – בית הספר לטכנולוגיה של המוסיקה, נמצא ברחובות, ומקיים שיתופי פעולה מקצועיים עם גורמים שונים; הבולט שביניהם הוא שיתוף הפעולה עם בית הספר הגבוה ליצירה והפקה מוזיקלית – Muzik. במסגרת שיתוף פעולה מקצועי זה, יוכלו בוגרי ביט סקול להמשיך ללימודים במסלולים שונים בבית הספר מיוזיק, כאשר כל הקורסים שלמדו בביט סקול יוכרו להם כנקודות זכות אקדמיות.
 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
ssssssssss

מעל 28,899 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,566 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל984 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,260 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp