לימודי ביופידבק בקולג' לרפואה משלימה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על ביופידבק - הקולג' לרפואה משלימה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ביופידבק בקולג' לרפואה משלימה
 
מי מפחד מפידבק?
 
המתחים והלחצים אותם אנו חווים מדי יום בעבודה, בבית, במוסד הלימודים, או בכל מסגרת אחרת,  משפיעים בצורה ישירה על התפקודים החיוניים של גופנו, על הבריאות ואיכות החיים שלנו. הביופידבק היא שיטת טיפול אקטיבית המאפשרת לכל אדם לזהות בעצמו את הקשר בין תהליכים נפשיים ותופעות גופניות, שאותם הוא חווה במהלך היום יום.
 
היחסים בין המטפל, המטופל והמכשור מהווים את הבסיס לטיפול בביופידבק. המטופל מתחבר למכשור אלקטרוני המראה את השוני המהותי בין מה שהוא מאמין ובין מה שהוא מרגיש. כך מוצא את עצמו המטופל חשוף וחף ממסכות אל מול המטפל, ודרך זו מתאפשר טיפול יעיל ומדויק. השיטה משלבת גישות מתחומי הפסיכולוגיה, הרפואה והטכנולוגיה, ומתייחסת אל האדם כאל שלם, שאין בו הפרדה בין גוף ונפש.
 
 
המטרה העיקרית של השיטה היא לשפר את השליטה בתגובות רצוניות ולא רצוניות, העלולות לגרום לבעיות פיזיות או פסיכולוגיות. הטיפול בשיטה מסייע לפתח שליטה עצמית ומקנה למטופל כלים לדעת כיצד ניתן להשפיע על הבריאות ועל מצב הרוח, ואיך אפשר לשנות התנהגות, תחושות ורגשות.
 
הטיפול נערך באמצעות תהליכי למידה הדרגתיים המבוססים על מתן משוב מיידי לתפקודי הגוף והנפש. התפקוד הפיזיולוגי נמדד במכשיר אלקטרוני מתקדם, המספק למטופל ולמטפל מידע אובייקטיבי, ברור ואמין על התהליכים שמתרחשים בגופו. המידע מסופק בזמן אמת רציף, בצורה פשוטה ונוחה לקליטה. 
 
תכנית לימודים
 
קורס ביופידבק מקיף 80 שעות אקדמיות. המשתתפים לומדים כיצד לאפשר למטופלים להגיע למצב של הרפיה מבוקרת לצורך טיפול אפקטיבי, להיכנס לעולם הדימויים והמחשבות, ולהשוות בין הפידבק המתקבל בזמן אמת ובין עולמו הפנימי של המטופל, זאת לצורך תפישת המציאות באופן חיובי להפחתת חרדות ומתחים.
 
מתכונת הלימוד
 
בקורס של הקולג' לרפואה משלימה לומדים באופן חוויתי, נחשפים לחומר עיוני ולידע באסטרטגיות הוראה, מתנסים ומתרגלים את שיטת העבודה בביופידבק ומכירים את העבודה הקבוצתית. התכנית מחולקת לשני שלבים: בשלב הראשון לומדים את התיאוריות העומדות בבסיס השיטה, ואת הדרכים בהן נערך טיפול, ומתרגלים זאת בפועל; בשלב שני מקבלים הדרכה אישית וקבוצתית מגורם מוסמך של האגודה הישראלית לפסיכופיזיולוגיה יישומית ולביופידבק, ומבצעים התמחות בהיקף של 60 שעות. בהתמחות מעבירים טיפול לארבעה אנשים שונים. לקראת סיום הקורס מגישים עבודת גמר.
 
נושאי לימוד
 
 • תופעות פסיכוסומאטיות
 • תפקוד פיזיולוגי
 • אובדן שליטה וחוסר אונים
 • עבודה בקבוצות
 • טכניקת הורדת רמת הרגישות
 • הרפיה מבוקרת
 • דמות "האמיתי" ודמות "הציבורי"
 • האדם מול המכונה
 • המערך הפסיכופיזיולוגי של המטופל
 • מושג ה - APPEARING מול מושג ה - BEING     
 • ועוד
 
קהל היעד
 
קורס ביופידבק מתאים לאנשי מקצוע מתחומי הבריאות, החינוך והניהול, שרוצים להרחיב את כלי העבודה שלהם ולרכוש מימד נוסף, המאפשר קבלת מידע אמין ומשמעותי, מידע המשקף את תחושות הגוף בזמן דיאלוג עם הרגש והמחשבה.
 
תעודה
 
השלמת שני השלבים של הקורסים, ובכללם פרק הפרקטיקום המעשי, מאפשרים לבוגרים להשתתף במבחן ההסכמה של האגודה הישראלית לפסיכופיזיולוגיה יישומית ולביופידבק. עם קבלת ההסמכה מטעם האגודה יוכלו לשמש כמנחים וכמדריכים לניהול לחצים תוך יישום שיטת הביופידבק.
 
אפשרויות תעסוקה
 
בוגרי קורס ביופידבק בקולג' לרפואה משלימה יוכלו להדריך ולהנחות אנשים כיצד להתמודד בצורה יעילה עם מתחים ולחצים מצטברים במטרה לשפר את איכות החיים והיכולת התפקודית ולמנוע נזקים בריאותיים. ניתן להשתלב במכונים לרפואה משלימה, במרכזי אבחון ובמרפאות פרטיות. 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הקולג` לרפואה משלימה | לימודי רפואה משלימה

ssssssssss

פורום לימודי רפואה משלימה

קורס איפק בצפון הארץ
אושי
1 תגובות
משכורת ועבודה אחרי לימודי נטורופתיה
דבורה
2 תגובות
קורס יועצי שינה במרכז
הילה קניגשטדלטר
1 תגובות
קורס איכות הסביבה בכיר
אורית כהן
1 תגובות
קורס ייעוץ הנקה בלניאדו
יעל נרדיה
1 תגובות
יוגה תרפיה לתעודה במרכז
שני
1 תגובות
קורס יוגה טיפולית בשנהל הבאה
איילת בן דוד
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,260 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp