תואר בביולוגיה - מכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר

מכללת סמינר הקיבוצים

לימודי ביולוגיה במכללת סמינר הקיבוצים

 

מכללת סמינר הקיבוצים הוקמה לראשונה כיוזמה של התנועה הקיבוצית, ומטרתה הייתה להכשיר מורים ומחנכים בישראל ברוח תנועת העבודה והחלוציות. בשלהי שנות ה-80 זכתה המכללה להכרה כמוסד אקדמי על ידי המועצה להשכלה גבוהה, ולפני כעשר שנים ביססה המכללה את מעמדה עוד יותר עם קבלת היתר להענקת תארים שניים בהוראה.

 

מכללת סמינר הקיבוצים רואה בחינוך ככלי לשינוי חברתי, ועל כן גם לימודי הביולוגיה במכללה נעשים תוך שימת דגש על הנושא הסביבתי. המכללה רואה את חשיבות המודעות הירוקה ככלי בידיהם של בוגרי תואר בביולוגיה בכלל, ואקדמאים המעוניינים להתעסק בהוראת המקצוע בפרט.

 

 

מדוע ללמוד ביולוגיה במכללת סמינר הקיבוצים?

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון בביולוגיה בסמינר הקיבוצים המכללה לחינוך מעניקה לבוגריה כלים במסגרת החינוך הדמוקרטי הסביבתי. כמו כן, תוכנית לימודי הביולוגיה במכללה עומדת על עקרונות בסיסיים, המעשירים את הידע של הסטודנט בתחום הביולוגיה וההוראה, ומרכיבים מסלול לימודים מיוחד במינו.

 

תוכנית הלימודים במכללה מבוססת על ארבעה עקרונות - לימודי ביולוגיה ברמה אקדמית גבוהה, לימודי סביבה וחינוך סביבתי, הענקת תעודת הוראה לגילאי ז’ עוד י’, וחממה לפיתוח יזמות חינוכית סביבתית.

 

מסלול הלימודים לתואר ראשון בביולוגיה במכללת סמינר הקיבוצים כולל מצד אחד שיעורים עיוניים ברמה האקדמאית הגבוהה ביותר, ומצד שני סיורים רבים מחוץ למכללה תוך למידה התנסותית-חווייתית.

 

מה לומדים?

 

במסגרת לימודי הוראת ביולוגיה במכללת סמינר הקיבוצים עוברים הסטודנטים סדנאות לליווי תהליכים אישים וחברתיים, קורסים מקצועיים בביולוגיה בדגש סביבתי, סדנאות להוראת מקצועות המדעים ועוד.

 

כמו כן, במהלך הלימודים עוברים הסטודנטים התנסות בהוראה במסגרת בית הספר הדמוקרטי ובבית ספר לטבע וסביבה. זאת ועוד, הלימודים כוללים מחנות לימודיים וסיורים אקדמאים תוך התמקדות בנושאים ירוקים ואיכות הסביבה בראי הביולוגיה והחינוך.

 

לימודי ביולוגיה במכללת סמינר הקיבוצים נמשכים ארבע שנים בהיקף של יומיים בשבוע. סטודנטים מצטיינים יכולים לסיים את הלימודים בשלוש שנים ולזכות במלגת לימודים ייחודית.

 

תנאי קבלה

 

המכללה דורשת ממועמדים המעוניינים להתקבל לתכנית זו ציון משוקלל של 525 בין ממוצע תעודת הבגרות וציון הבחינה הפסיכומטרית. כמו כן, על המועמדים לעבור ראיון אישי.

 

סגל המרצים

 

הסגל האקדמי בתכנית לתואר ראשון ביולוגיה - כימיה הם מהמובילים בתחומם וביניהם ניתן למנות את ראש המסלול ד"ר אילנה אבישר, יוסי צפדיה, נגה זליקוביץ, אורלב לוי נסביוים, דני סימון, יעקב רזניק, איל רם, רן כהן אהרונוב, אילת שוסטר, זהבה ברקני, ראובן יעקב, לאה אקשטיין, ליאורה ביאלר ועוד.

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד השנתי הוא כשכר לימוד אוניברסיטאי. לשכר הלימוד מתווסף סכום של כ-1,120 ש"ח, למען אגודת הסטודנטים, ביטוח, שירותי ספריה ומחשוב ואבטחה.
 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

חוות דעת של סטודנטים על ביולוגיה - סמינר הקיבוצים

התקבלו 4 דירוגיםבציון ממוצע: 4.5 מתוך 5

מכללת סמינר הקיבוצים
15/09/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את האנשים, סביבה. לא אוהבת את כל קורסי הכימיה והקורסים הלא נחוצים לעתיד

על הקמפוס

הוא נוח, יש אוזן קשבת אך המסלול שלי מורכב מידיי. שילוב,של חינוך וביולוגיה זה ממש מעניין אך יותר מידי קרא עוד...

טיפים

לבדוק את הקורסים במסלול בצורה קפדנית כדי לתאם ציפיות.

מכללת סמינר הקיבוצים
12/09/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

קודם כל אני חייבת לציין שאחרי התלבטויות של מה ללמוד קיבלתי החלטה ללמוד במכללת הסמינר הקיבוצים ואני ל קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס שלי ידוע כקמפוס ירוק, ולי אישית זה משתלב מצויין עם האישיות שלי והלימודים שאני לומדת במכללה שה קרא עוד...

טיפים

אני מאוד ממליצה לסטודנטים המעוניינים בלימודי חיוך קודם כל ללכת לייעוץ. מחוויה אישית ומחוויות של אנשי קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp