לימודי ביולוגיה מולקולרית באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי ביולוגיה מולקולרית באוניברסיטת אריאל

לימודי ביולוגיה מולקולרית באוניברסיטת אריאל בשומרון


אוניברסיטת אריאל בשומרון מציעה מסלול ייחודי ללימודי ביולוגיה מולקולרית. זהו תחום מחקר מרתק שנוגע בתהליכים כגון שכפול גנטי, השתלת איברים, הנדסה גנטית, שימוש בתאי גזע לריפוי מחלות, פיתוח של חיסונים למחלות והבנת ההתפתחות של תאים סרטניים.


הבוגרים יכולים להמשיך לתואר שני בביולוגיה מולקולרית באוניברסיטת אריאל או במוסדות אקדמיים נוספים בארץ או בעולם וכן הם מקבלים כלים להשתלבות בתעסוקה בחברות ביו טק כאנשי מחקר, ניהול ושיווק וכן להשתלבות בקופות חולים, בבתי חולים, במעבדות ובאפיקים נוספים.

 

הסטודנטים יכולים לשלב את הלימודים עם תעודת הוראה - ביולוגיה ותזונה

 


תכנית הלימודים


תכנית לימודי ביולוגיה מולקולרית מקנה לסטודנטים ידע נרחב ומעשי בביולוגיה, תחום זה עוסק בשאלת ההיווצרות של גוף מתא בודד ובתהליכים ההתפתחותיים שיוצרים הפרעות מולדות מסוגים שונים. נוסף על כך, הם שמים דגש על שלל מקצועות שרלבנטיים לעולם הרפואה, כגון נוירוביולוגיה, ביולוגיה התפתחותית, ייעוץ גנטי, ביו כימיה, פיזיולוגיה וקורסים מתקדמים בנושא תאי גזע.


במחלקה מוצעים כמה מסלולים:

 

 

  • מסלול מדעי המוח: הסטודנטים מקבלים ידע מקיף לגבי מהות פעילות המערכת העצבית של האדם, הם משלבים קורסים מן הביולוגיה וממדעי ההתנהגות ומקבלים הכשרה לקראת לימודים מתקדמים בתחומי חקר המוח. המסלול גם מכין להשתלבות בתעשייה הביוטכנולוגית, בתעשיית התרופות ובמכוני מחקר.

 

  • מסלול מצטיינים - כפל תואר עם מדעי התזונה: סטודנטים מצטיינים יכולים ללמוד במסלול לכפל תואר, יחד עם המחלקה למדעי התזונה. זהו מסלול משולב וייחודי שבו לומדים בשתי המחלקות ומקבלים שני תארים. הוא מכוון להכשרתם של תזונאים קליניים שברשותם ידע ביולוגי ומולקולרי נרחב וכן הבנה מעמיקה מן המתאפשר במסלול מדעי התזונה לבדו. כפל התואר מרחיב את אפשרויות התעסוקה של הבוגרים ופותח בפניהם דלת להשתלבות בשני הענפים.


מתכונת הלימוד


לימודי ביולוגיה מולקולרית נפרשים על פני שלוש שנים. במהלך השנה השלישית הסטודנטים נחשפים לפרויקטים שמתקיימים במעבדות המחקר של המחלקה ונערכים בליווי מנחה מן הסגל הבכיר, מטרתם של הפרויקטים לאפשר לסטודנטים לרכוש ידע וניסיון פרקטי כאשר הציוד המתקדם במעבדות המתקדמות מסייע לבוגרים בהשתלבותם בתעשייה ובמחקר.


סגל הוראה


סגל המחלקה לביולוגיה מולקולרית באוניברסיטת אריאל עורך מחקרים פורצי דרך שנמצאים בחזית המחקר, בין תחומי המחקר שלהם נכללים חקר המוח והבנתם של מנגנונים שאחראיים להתפתחות מחלות נפש, ויסות לחץ דם בגוף, חקר של תאי גזע ושימושם לריפוי מחלות, חקר הסוכרת והסרטן.


על מוסד הלימוד


במסגרת הפקולטה למדעי הטבע של אוניברסיטת אריאל בשומרון אפשר ללמוד במסלולים נוספים וביניהם לימודי פיזיקה לתואר ראשון, לימודי מדעי המחשב, לימודי מתמטיקה יישומית, לימודי מדעי הכימיה ולימודי מדעי התזונה. עוד פועלות במוסד הלימוד הפקולטה להנדסה, בית הספר למדעי הבריאות, הפקולטה למדעי הרוח והחברה, בית הספר לתקשורת ובית הספר לארכיטקטורה. האוניברסיטה שמה דגש רב על ערכי המצוינות במחקר וכך מעודדת את הסטודנטים להשתלבות במחקרים מגוונים עוד במהלך לימודיהם.


תעודה


תואר ראשון B.Sc. בביולוגיה מולקולרית מוענק על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון לבוגרים שעומדים בהצלחה בכל חובותיהם במהלך הלימודים.

 

 

התכנית באנליזה פרמצבטית

 

בפני הסטודנטים בתואר ראשון זה, המעוניינים לקבל ידע בתחום פיתוח התרופות, עומדת האפשרות להשתתף בתכנית מיוחדת שנערכת בשיתוף עם חברת טבע הבינלאומית. התכנית מקנה הכשרה בתחומי הכימיה האנליטית, תוך שימת דגש על שימושיה בענף התרופות. 

 

הידע הנרכש במסגרת התכנית יכול להקל על הסטודנטים להשתלב בתעשיית התרופות, וכן בתחומי עיסוק נוספים כגון תעשיית המזון ומפעלים במגוון ענפים. סטודנטים שנמצאים מתאימים זכאים גם למלגות לימודים מטעם טבע וכן קיימת אופציה להשמה בחברה עם סיום הלימודים.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
חוות דעת של סטודנטים על אריאל - ביולוגיה מולקולרית
התקבלו 25 דירוגיםבציון ממוצע: 3.8 מתוך 5

אוניברסיטת אריאל
03/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני לא אוהבת את המחלקה כל כך, מרגיש לי שלא מסודר ושאני לא מקבלת מענה הולם

על הקמפוס

קמפוס נחמד חסר קצת מקומות ישיבה, וחסר בהרב מקומות נגישות לבעלי צרכים מיוחדים. המעונות יקרים מאד ואין קרא עוד...

טיפים

יש מרצים מעולים בכימיה ופיזיקה. אך עדיין מרגיש שהמחלקה לא מתואמת ומסודרת המבחינת כיתות ומרגיש שאנחנו קרא עוד...

אוניברסיטת אריאל
22/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יש הרבה חניות. הרבה מקום וגם נמצא במקום מאוד יפה, קשה ללמוד כי יש מרצים שלא מלמדים בצורה טובה אבל כ קרא עוד...

על הקמפוס

יש הרבה חניות. הרבה מקום וגם נמצא במקום מאוד יפה, קשה ללמוד כי יש מרצים שלא מלמדים בצורה טובה אבל כ קרא עוד...

טיפים

ללמוד קרוב לבית. ללמוד מה שרוצים ללמוד. לעבוד וללמוד. לבחור מקצועה לעתיד שאפשר למצואה עבודה


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp