בית הספר לטיפול באמצעות אומנויות באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
בית הספר לטיפול באמצעות אומנויות באוניברסיטת חיפה

תואר שני בטיפול באמצעות אמנויות באוניברסיטת חיפה

 

טיפול באמצעות אמנויות כולל מגוון מקצועות טיפוליים, הנעזרים בתהליכי יצירה מגוונים, במטרה לאפשר לאנשים בכל קשת הגילאים, להביע את עצמם בדרכים אלטרנטיביות. הטיפול מסייע לעבד חוויות חיים, לפתור דילמות, להתמודד עם טראומות, לשנות דפוסי התנהגות ולהשתחרר ממועקות, מתוך מקום מוגן של צבעים, צלילים ותנועה. 


המסלול לתואר שני בטיפול באמצעות אמנויות באוניברסיטת חיפה, מקנה הבנה רחבה ומעמיקה בתחומי הפסיכותרפיה, לצד קורסים מתודולוגיים ומיומנות מעשית בהבעה אמנותית. המסלול מיועד לאנשים המעוניינים לשלב את הפן היצירתי במסגרת טיפול בנפש האדם.

מגמות הלימוד

 

לימודי טיפול באמנות באוניברסיטת חיפה כוללים את התמחויות הבאות:

טיפול באמצעות אמנות חזותית - במסגרת הטיפול נעשה שימוש בתהליכי יצירה מגוונים כמו ציור, פיסול, רישום וצילום. באמצעות הצבעים, החומרים והצורות, עולמו הפנימי של המטופל נחשף ונפשו מקבלת ביטוי חזותי.

טיפול באמצעות תנועה ומחול - התקשורת הלא מילולית של התנועה, מאפשרת לנפש להעלות זיכרונות מודחקים ולתת להם לצוף בצורה לא מודעת. הטיפול משלב הבעת רגשות, אסוציאציות ודימויים שמחברים בין הגוף לנפש.

דרמה תרפיה - הטיפול כולל שימוש במסכות, המחזת סיפורים, עבודה עם בובות והתנסות באימפרוביזציה. באמצעות ההרחקה מהמציאות אל עבר העולם הדמיוני, ניתן לפתח את המודעות, להביע רגשות ופחדים, לשפר את הביטחון העצמי ולסגל כישורים חברתיים.

פסיכודרמה - היא שיטת טיפול שהומצאה על ידי יעקב מורנו והיא נועדה לאפשר לאדם להגיע אל מקור הספונטניות שבו. בניגוד לדרמה תרפיה, הנשענת על כלים מעולם התיאטרון, הפסיכודרמה מבוססת בעיקרה על חילופי תפקידים והבנת האחר.

מוסיקה - הטיפול במוסיקה משקף מנעד רחב של רגשות וחודר לעולמה הסמוי של הנפש. באמצעות המוסיקה ניתן להתמודד עם פחדים מודחקים, לחזק את כוחות ההבעה, ולחדד את החושים.

 

מבנה הלימודים


אוניברסיטת חיפה מאפשרת ללמוד לתואר שני בטיפול באמצעות אמנויות במסלול עיוני ללא תיזה או במסלול מחקרי עם תיזה. שני המסלולים מתפרשים על פני שנתיים אקדמיות, במתכונת דו שבועית. כאשר יום אחד בשבוע מוקדש ללימודים אקדמיים באוניברסיטה והיום השני מיועד להתנסות מעשית בשטח. בתום ההכשרה ממשיכים הסטודנטים לשנה שלישית בהתמחות, במסגרת לימודי המשך.

 

מסלול למטפלים מנוסים


זוהי תכנית מובנית לתואר שני בטיפול באמנויות למטפלים מנוסים באמנויות. היא מתקיימת במסגרת משולבת של כיתה אחת לכל המטפלים המנוסים. זוהי תכנית מלאה, שכוללת 36 שש"ס.


אורכה של התכנית הוא שנת לימודים אחת והיא כוללת שלושה סמסטרים. בסמסטר הראשון והשני מפגשים מתקיימים יום בשבוע משעות הבוקר ועד הערב. בסמסטר הקיץ מועברים הקורסים בימים מרוכזים בחודש יולי, חמישה ימים בשבוע משעות הבוקר ועד הצהריים. המסלול כולל קורסים ייעודיים שמתאימים למטפלים שברשותם ניסיון קליני קודם. היא איננה כוללת הכשרה מעשית.

מסלול לנשים חרדיות


תכנית מבח"ר לתואר שני בפסיכודרמה, אמנות חזותית ומטפלות מנוסות, מיועדת לנשים חרדיות ומקבילה בתכנים ובדרישות לתכנית הנלמדת באוניברסיטת חיפה. התכנית מתקיימת בבניין המכללה החרדית מבח"ר בבני ברק, ומותאמת לצרכי הקהילה החרדית.

 

תנאי קבלה


המועמדים נדרשים להיות בוגרי תואר ראשון בכל תחום, עם ממוצע ציונים של 85 ומעלה. מועמדים שחסר להם רקע בפסיכולוגיה ובמתודולוגיה מחקרית, יידרשו להשתתף בקורסי השלמה, ולסיים כל אחד מהם בציון של 80 לפחות. בעלי תואר ראשון, שאינם מגיעים מתחום האמנויות, נדרשים לצבור 300 שעות רשמיות (תיאורטיות ומעשיות) במגמה הרלבנטית בכל מוסד אקדמי מוכר. כמו כן, על המועמדים להציג 200 שעות מעשיות בשטח, בתחום האמנותי המתאים למגמה הנבחרת. כל המועמדים מתבקשים לעבור ראיון אישי וקבוצתי ולהציג המלצות אקדמיות. בנוסף, עליהם לעמוד במבחן מיון באנגלית בציון של 75 ומעלה, ולהגיש קורות חיים והצהרת כוונות.


תעודה


לבוגרי התכנית תוענק תעודת תואר שני M.A עם התמחות בטיפול באמצעות אמנות, מטעם הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות של אוניברסיטת חיפה. המשתתפים בתכנית המלאה יקבלו אישור על 600 שעות לימוד מעשיות.

 

שנה ג'

 

מסיימי התכנית יכולים להמשיך ולצבור שעות הכשרה מעשיות מתקדמות בשנה שלישית, המהווה שנת סטאז'. בתום הסטאז' המשתתפים מקבלים אישור על 960 שעות מעשיות.

 

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
חוות דעת של סטודנטים על בית הספר לטיפול באמצעות אומנויות - אוניברסיטת חיפה
התקבלו 19 דירוגיםבציון ממוצע: 4.3 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
23/01/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

לימודים בקבוצות קטנות ובמעגל התנסות מעשית תוך כדי הלימודים חיבור בין עולם הטיפול לבין אקטיביזם שמש קרא עוד...

על הקמפוס

המבנה של בית הספר לטיפול נפרד משאר האוניברסיטה וקצת רחוק משם ובו עצמו אין קפיטריה. זה בגדול מקום נעי קרא עוד...

טיפים

לדבר עם כמה אנשי מקצוע שעוסקים כבר במקצוע כדי לקבל מושג איך זה מרגיש, מה עושים, איך השכר וכו. וגם, קרא עוד...

אוניברסיטת חיפה
02/01/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

לפעמים עבודות הבית שלנו לא מתמקדות בתחום שאנחנו אוהבים לעסוק,אלא בתחום המורה עצמו.

על הקמפוס

כל כך מסודר,אפשר למצוא מה הסטודנט צריך,השירות מעולה.. תמיד יש למי לפנות ו תמיד יש פתרונות לכל בעייה

טיפים

מקומות עבודה תואר שני מקומות שקשורים לאומנות ו מוזיאונים


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp