רוצה פרטים על כיוונים לעתיד?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מה ללמוד? חיפשת כיוון?

על פי מה בוחרים במסלול מקצועי? איפה נמצא את עצמינו בעוד 5 שנים? המציאות לא דומה לחלומות ולשאיפות שלנו תמיד, אבל יש כמה עוגנים שנוכל להשתמש בהם כדי לפלס לנו דרך אל העתיד הלא נודע והמעורפל. הנה כמה הצעות שתעזורנה לכם לסדר את הראש ולהישאר מפוקסים.

 

קראו את הטיפים שלנו או ליחצו לקבלת שירות אישי חינם!
 

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


 

איך בוחרים כיוון בחיים?

 

אם לאחרונה אתם פוזלים הרבה הצידה, וכל דבר שהחברים שלכם, או אפילו מכרים רחוקים, עושים בחייהם, נראה לכם מגניב, כנראה שאתם מחפשים לעצמכם דרך חדשה. ייתכן שהתחלתם כבר לחקור ולבחון תחומי פעילות ומקצועות, התבייתם על מקצוע, וכבר שאלתם את האנשים מסביבכם על סוג העבודה והתנאים. התעניינתם בלימודים המתאימים, בדקתם את רמת הקושי בתואר הראשון, את הדרישות האקדמיות והמנטאליות שתצטרכו לעמוד בהן, ופתאום, אפילו שהכל היה כל כך ברור ממש לפני דקה, התחרטתם ואיבדתם עניין.

 

אתם יודעים בדיוק במה אתם רוצים למלא את חייכם, ואומרים לכם שוב ושוב שאתם מצוינים באותם הדברים שאתם באמת עושים כל כך טוב. מצאתם תחום תעסוקה שעשוי להתלבש על שני הקריטריונים – התשוקה שלכם והכישרון שלכם. ובכל זאת, גורמים אחרים מתערבבים פנימה ומביאים אתכם לשאול – האם זאת אמורה להיות דרך החשיבה שלי? איך בוחרים מה ללמוד ומה לעשות בחיים?

 

עקרונות בסיסיים חשובים

 

יש אנשים שמחפשים להתחיל את הדרך שלהם בעולם המקצועי, ויש כאלה שכבר בנו לעצמם מעמד בתחום מסוים, אך לפתע עולה בהם הצורך לשנות כיוון. אחת ההמלצות שנוהגים לתת לאנשים שמתלבטים כבר זמן ארוך בנוגע לעתידם, היא לשים לב לפחדים ולחששות שעולים בהם כשהם חושבים על מקצוע מתאים אפשרי. לאחר מכן, עליהם להניח לרגע בצד את החששות (הם לא יברחו) ולהעיז לדמיין, לחלום ולגבש שאיפות.

 

עיקרון נוסף הוא לחלק את הביצים לכמה סלים. יש לכם רצונות שונים, ואתם מבקשים שכולם יתממשו בנתיב הקריירה שלכם. סביר להניח שזה לא יקרה. העבודה תמלא צרכים מסוימים שלכם, אך יש חיים מחוץ לעבודה. מצאו מקום נוסף לתחביבים ולקבלת סיפוק אישי מחוץ לשוק התעסוקה והפרנסה. זה יוריד את המשקל הגדול שאתם שמים על קבלת החלטות בתחום המקצועי, ויאפשר לכם יותר בקלות לעשות בחירה ולהתקדם הלאה. למעשה, יש הממליצים להפריד בין תחביבים אישיים ובין בניית קריירה.

 

מהבחינה הפרקטית

 

אתם יודעים מה אתם רוצים בכל אספקט אחר חוץ מקריירה. זאת התחלה טובה, כי החיים הם רקמה ארוגה, והחוטים קשורים זה לזה. וכך, אם אתם יודעים, למשל, שהחלום שלכם הוא בית פרטי עם גינה בקרבת ערוץ נחל בגליל, תוכלו להשתמש בו כמו מצפן. חפשו בלוחות הדרושים משרות המוצעות בגליל. במוקדם או במאוחר תבינו שבאזור הזה יש ביקוש רב במיוחד בתחומים מסוימים, כמו: חינוך, הנדסה, עבודה סוציאלית ותיירות (אלו רק דוגמאות, לא באמת בדקנו). לכו בעקבות הביקוש הקיים במציאות לקראת החלום שלכם.

 

היבט פרקטי נוסף, מלבד סגנון חיים או מקום מגורים, מתייחס לדילמת העבודה והמשפחה. אם אתם יודעים שחשוב לכם להשקיע הרבה זמן ואנרגיה בגידול ילדים, סביר להניח שמקצועות קרייריסטיים מובהקים אינם מתאימים לכם. חיזרו להצעות העבודה, ובידקו באיזה תחומי תעסוקה המשרות הן גמישות יותר או באלו מקצועות מוצעים יותר משרות חלקיות.

 

כמה סבלנות יש לכם לשבת וללמוד? – זו שאלה שחשוב לענות עליה בכנות. מקצועות מסוימים, כמו רפואה, כוללים מסלולי הכשרה ארוכים ומפרכים, שלא מתאימים לכל אחד. כך תוכלו לסנן חלק מן האפשרויות ולקצר את תהליך הבחירה שלכם. אם אתם אוהבים ללמוד תוך כדי עשייה ותנועה, תוכלו לסמן לעצמכם תחומים בהם מסלול ההכשרה כולל הרבה התנסויות, יציאות לשטח ועבודה מעשית, כמו: ארכיאולוגיה, עיצוב, סיעוד ועוד.

 

אין חכם כבעל ניסיון

 

הדרך הטובה ביותר לבחון את הכיוונים לעתיד, היא לקחת דגימה קטנה מהם ולטעום. התנדבות לתקופה של כמה חודשים בארגון העוסק בתחום, שנראה לכם עשויה לתת תחושה ותמונה מציאותית יותר של חיי העבודה השגרתיים בתחום. תוך מספר חודשים תוכלו לדעת אם אתם בנויים לזה, ואם זה ממשיך לרגש אתכם גם אחרי זמן מה. אופציה נוספת היא לעבוד לצד אנשי המקצוע שאתם חולמים להיות. אתם משיגים בזה שני יתרונות: ראשית, אתם כבר מתחילים ללמוד את שפת המקצוע ואת העבודה עצמה, ושנית, אתם רואים מקרוב, על הממונה שלכם, את האתגרים וההתמודדויות.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על כיוונים לעתיד?

רוצה לדעת יותר על כיוונים לעתיד?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על כיוונים לעתיד? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד כיוונים לעתיד

מעל סטודנטים
המליצו והצביעו על בחירת לימודים

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת אריאל 1,198 חוות דעת

  • 4.1

    האוניברסיטה הפתוחה 1,226 חוות דעת

  • 4.0

    המרכז האקדמי לב 1,426 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם