רוצה פרטים על בגרות בפסיכולוגיה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הכנה לבגרות בפסיכולוגיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על בגרות בפסיכולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכנה לבגרות בפסיכולוגיה

 

מעניין מה פרויד היה אומר על זה

 

הפסיכולוגיה – תורת הנפש – הפכה בעשורים האחרונים לתחום יום-יומי ומבוקש הנמצא בשימוש בענפים ובהקשרי חיים רבים. מי מאיתנו שעוד זוכרים את התקופה שבה אסור היה לספר שאתה נפגש עם פסיכולוג, משום שפסיכולוג היה "רק לפסיכים", מתפעל כיום מהפתיחות ומהאופן שבו הפסיכולוגיה באמת הפכה לנחלת כולנו, והפסיכולוג – לאדם לגיטימי ביותר להתייעץ עמו בנושאים מגוונים. כיום, הפסיכולוגיה הפכה לבסיס בתחומים רבים ואין ארגון המכבד את עצמו ומחשיב עצמו מקצועי, שאינו מחזיק פסיכולוג בעמדה כלשהי. הפסיכולוגיה התפתחה מאוד בשנים האחרונות והמחקר בה נוגע כיום בכל תחומי החיים ובכללם גם תחומי התעשייה, הארגון, הקהילה, ועוד.

 

כך, מקצוע הפסיכולוגיה ללימודי הבגרות הפך בהתאמה בשנים האחרונות למקצוע מבוקש, מעניין ואף רלוונטי מתמיד להמשך החיים שלאחר הלמידה לבגרות. הבגרות בפסיכולוגיה איננה בגרות חובה; היא שייכת למקצועות הכלליים ונמצאת בתחום מדעי החברה, ולמעוניינים – ניתן ללמוד אותה בהיקף של 3 יחידות לימוד: 2 יחידות + יחידה נוספת המרחיבה תחומים משתי יחידות הבסיס, וכן למקצוע מוגבר – בגרות במדעי החברה – בהיקף כללי של 5 יחידות לימוד, שמתוכן 2 יחידות הן בפסיכולוגיה. במקרה של לימודים למקצוע מוגבר – החלוקה תהיה: 2 יחידות בפסיכולוגיה, 2 יחידות בכלכלה או במדעי המדינה ויחידה אחת במתודולוגיה (שיטות מחקר).

 

קורס ההכנה לבחינת הבגרות

 

קורס הכנה לבגרות בהיקף של חמש יחידות לימוד בפסיכולוגיה חושף בפני התלמיד עולם עשיר של מושגים, של רעיונות ושל תיאוריות, המקנים כלים להתבוננות בוגרת ואחרת בנושא הנפש האנושית ובעולם האנושי בכלל. נושאים אלו מומלץ ללמוד בקורס, במסגרת מסודרת ומתאימה – וזאת משום שרבים מן הרעיונות בתחום זה דורשים הבנה מעמיקה שאיננה מובנת מאליה, ויכולה לנבוע מתוך דיון ושיח בנושאים.

 

בקורס תהיה לכם סביבת למידה מתאימה וכמובן, המורים המקצועיים ביותר בתחום – שיכינו אתכם לעבור בהצלחה את בחינת הבגרות הזו. בתכנית הלימודים ומבין הנושאים הנלמדים בקורס הכנה נמצאות מגוון תופעות הרלוונטיות לחיי היום-יום שלנו ולכן מעניינות אף יותר מלמידה שאיננה קשורה אלינו באופן ישיר. תכנית הלימודים עוסקת במבנה האישיות של האדם, בהתפתחותו, בסוגיות חווייתיות שונות, כאשר דגש מיוחד מושם על פיתוח הרגישות החברתית וקבלת השונה, לצד הקנייה של מיומנויות לפיתוח חשיבה ביקורתית ומדעית.

 

נושאי לימוד – 2 יחידות לימוד

 

הבחינה בהיקף של 2 יחידות לימוד היא בחינת הבסיס בפסיכולוגיה, אף בכל אחד מההרכבים האחרים – ל-3 יחידות לימוד וכן להרחבה ל-5 יחידות לימוד.

 


מבין הנושאים בבחינה זו:

 

 • מבוא – הפסיכולוגיה כמדע
 • אינטליגנציה
 • לחץ ודרכי התמודדות
 • למידה
 • חשיבה חברתית
 •  הנעה וריגוש
 • תיאוריות בפסיכולוגיה התפתחותית
 •  ועוד

 

הלומדים לבגרות בהיקף של 5 יחידות לימוד ילמדו, כאמור – 2 יחידות בפסיכולוגיה, 2 יחידות בבגרות בכלכלה או במדעי המדינה ויחידה נוספת בשיטות מחקר. במקרה כזה קורס הכנה מומלץ אף יותר, מאחר ויש חומר רב לכסות ולהבין עד למועד הבחינה וכן הנושא המחקרי הכלול בתוכו – נושא שקשה מאוד ללמידה עצמאית.

 

קורס הכנה – פרטים נוספים

 

בחינות הבגרות בפסיכולוגיה נערכות במועד קיץ, וקורסי ההכנה אליהן מתחילים כארבעה חודשים לפני מועד הבגרות, בהתאמה.

 

מכוני לימוד אפשריים:

 

 • תיכון תל-אביב
 • מכללת לחמן
 •  אנקורי
 • זיו כספי

 

כדאי לבדוק באילו מן המכונים מציעים את המסלול המועדף עליכם, וכמובן שאפשר גם ללמוד לבגרות בפסיכולוגיה במסגרת מכינות לתואר הראשון במכללות ובאוניברסיטאות בארץ. בדקו לעומק והחליטו מה מתאים לכם מכל הבחינות.

 

על הספה...

 

חקר הפסיכולוגיה נועד לנסות ולהכניס את ההתנהגות האנושית לתבנית – מפה, אשר תאפשר לפסיכולוג לנבא התנהגות עתידית. כך, בבסיס הפסיכולוגיה מצויה הטענה שלפיה ההתנהגות אינה מתרחשת באופן מקרי, אלא בעקבות סיבות, תופעות והשפעות חברתיות שונות.

 

לסיכום

 

תחום זה הוא תחום מבוקש מאוד ומתפתח תדיר בעשורים האחרונים. כיום, לימודי פסיכולוגיה בתיכון מכינים אתכם היטב להמשך תואר ראשון בתחום, וחשוב לציין כי בעת הקבלה ללימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה תינן לעתים עדיפות לבעלי בגרות בפסיכולוגיה. בשל התפתחותו של תחום זה והשתלבות הפסיכולוגיה בכל תחומי החיים באופן שכיח, האוחז בבגרות זו בתעודתו יוכל להמשיך וללמוד למקצוע מעניין, וליישמו לאו דווקא במובן המקובל של "ספת הפסיכולוג" – פסיכולוג קליני המקבל מטופלים למפגשים של אחד-על-אחד, אלא אף יוכל להשתלב בתחומים מגוונים מאוד ובשלל תפקידים בתעשיות ובארגונים השונים כיום.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על בגרות בפסיכולוגיה?

רוצה לדעת יותר על בגרות בפסיכולוגיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

רוצה לדעת מה לעשות עם החיים שלך?


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: בגרות בפסיכולוגיה
התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 3.7 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp