קורס הכנה לבגרות בתנ"ך בבית הספר יואל גבע

יואל גבע בגרויות ופסיכומטרי
יואל גבע בגרויות ופסיכומטרי

בגרות בתנ"ך יואל גבע

 

בית הספר לבגרות ופסיכומטרי יואל גבע

 

בית הספר לבגרויות ולפסיכומטרי של יואל גבע הינו בית הספר המוביל בארץ להגשת תלמידים לבחינות הבגרות האקסטרניות והבחינה הפסיכומטרית. בית הספר קיבל את המוניטין הגבוה שלו בעקבות השאיפה התמידית למצויינות ועקבות הציונים הגבוהים שמקבלים בוגרי בית הספר.

 

צוות ההוראה מורכב מאנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בהוראה, אשר מעניקים יחס אישי וחם לכל תלמיד. במסגרת הקורסים השונים מתקיימים שיעורים פרונטאליים, שעות תרגול בעזרתם והדרכתם של מורי בית הספר ופגישות אישיות לכל תלמיד. סניפי בית הספר אשר מצעיים קורסי הכנה לבגרות פועלים בערים ראשון לציון, הרצליה ותל אביב.

 

הכנה לבגרות בתנ"ך

 

בגרות בתנ"ך היא אחת מהבחינות הנדרשות על מנת לקבל זכאות לתעודת בגרות מלאה. כל תלמיד נדרש להיבחן בבחינה הבסיסית הכוללת 2 יחידות לימוד, מלבד זה, קיימת אפשרות להיבחן בבגרות בתנ"ך בהיקף של 3 יחידות לימוד נוספות כמקצוע מורחב, כלומר סך הכל, 5 יחידות לימוד.

 

השלמה זו מומלצת לתלמידים שמעוניינים להעלות את ממוצע הבגרויות הכללי שלהם, וזאת משום שהבחינה כוללת בונוס נקודות לממוצע ציוני הבגרויות. הבחינה עצמה אינה נחשבת לאחת מהבחינות הקשות ואולם, ממוצע הציונים הארצי במקצוע זה הינו נמוך. אחת הסיבות המרכזיות לכך היא שהצלחה בבחינה מצריכה דייקנות בתשובות ובהבנת טקסטים מקראיים.

 

תוכנית לימודים

 

תוכנית הלימודים בקורס הכנה לבגרות בתנ"ך שמה דגש מירבי על הקנייה של מיומנויות בהבנת הנקרא וניסוח נכון של תשובות לצד הקנייה של ידע תיאורטי מקיף בכל הכתובים המקראיים ופירושיהם הנדרשים לבחינה. השילוב בין השניים הוכיח הישגים גבוהים בקרב הנבחנים. בנוסף, הלימודים מעניקים כלי למידה חיוניים וטכניקות לבחירה נכונה של שאלות תוך התחשבות בכל העדכונים החדשים ביותר במחקרי המקרא המודרני.

 

הלימודים בקורס כוללים שיעורים פרונטאליים ושיעורי עזר במתכנות של פגישה אישית של התלמיד עם מורה הקורס. במהלך הפגישה המורים בוחנים את יכולתם של התלמידים להתמודד עם שיעורי הבית ומעניקים הסברים נוספים לבחירת הנושאים וניסוח של תשובה נכונה. בחינת הבגרות בתנ"ך כוללת קטע "אנסין", כלומר, קריאה ופרשנות של קטע מתוך התנ"ך שאינו נכלל בחומרי הלימוד.

 

במהלך הקורס התלמידים לומדים להתמודד עם קטעים שאינם מכירים ורוכשים כלים ושיטות לניתוח וחשיבה פרשנית ביקורתית. בסיום הקורס, ככל שמתקרב מועד הבחינה, מתקיים מרתון לימודים הכולל תרגול אינטנסיבי ופתירה של תרגילים ושאלות מבחינות הבגרות שהתקיימו בשנים האחרונות.

 

המרתון כולל לימודים במסגרת של שלוש פעמים בשבוע בין שלוש לחמש שעות תרגול בכל פגישה, בהתאם לצורך של כל תלמיד. בימים האחרונים לפני הבחינה התלמידים מתנסים בפתירה של בחינה מלאה, תוך עמידה במסגרת הזמן המוקצבת ובתנאים הדומים לאלו של הבחינה המקורית.

 

תאריכי פתיחת קורסים והיקף לימודים:

 

לבגרות בהיקף של 2 יחידות לימוד, בסיסי: מועד קיץ (חודשים מאי-יוני) נפתח קורס בחודש פברואר. למועד חורף (חודשים ינואר- פברואר) נפתח קורס בחודש ספטמבר. היקף הקורס הוא 5 עד שבע וחצי שעות לימוד שבועיות במסגרת של יומיים- שלושה בשבוע.
להשלמה ל- 5 יחידות לימוד (בחינה בהיקף של 3 יחידות לימוד): הבחינה מתקיימת במועד קיץ בלבד (בחודשים מאי- יוני) והקורס נפתח בחודש פברואר. היקף הקורס הוא בין שש לתשע שעות לימוד שבועיות במסגרת של יומיים- שלושה בשבוע.

 

עוד מסלולי לימוד - יואל גבע בגרויות ופסיכומטרי

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp