קורס הכנה לבגרות בפיסיקה בבית הספר יואל גבע

יואל גבע בגרויות ופסיכומטרי
יואל גבע בגרויות ופסיכומטרי

בגרות בפיזיקה יואל גבע

 

מידע כללי על הבגרות בפיזיקה

 

בגרות בפיזיקה מאפשרת לתלמידים לקבל ציון במקצוע מורחב אחד לפחות, כחלק מהדרישות לזכאות לתעודת בגרות מלאה. אולם, חשוב לציין שהבחינה מצריכה יכולת ריאלית ומתמטית גבוה, וכן תפישה מופשטת ברמה גבוהה, ולכן היא אינה מתאימה לכל אחד. הבחינה מקיפה 5 יחידות לימוד, ונחשבת לאחת מן המאתגרות ביותר.

 

למקצוע זה קיימת חשיבות מיוחדת עבור מועמדים לתואר אקדמי בתחומי ההנדסה והמדעים המדויקים כגון: לימודי ביולוגיה, כימיה, רפואה ועוד. סטודנטים שמתקבלים ללימודי תואר ראשון בתחומים הללו וחסרים ציון מספק בבגרות בפיזיקה, עליהם להשלים קורסים במסגרת החובות האקדמיות של השנה הראשונה ללימודים, דבר שלעיתים מגביר את הלחץ והעומס בשנת הלימודים הראשונה לתואר.

 

נושאי לימוד

 

בחינת הבגרות בפיזיקה מחולקת לארבע בחינות עיקריות:

 

  • מכניקה - כולל נושאים כגון: חוקי ניוטון, עבודה ואנרגיה, תנועה מעגלית, מתקף ותנע, גרביטציה, קינמטיקה, תנועה הרמונית.
  • חשמל ומגנטיות - כולל נושאים כגון: אלקטרוסטטיקה, אלקטרודינמיקה, מגנטיות.
  • קרינה וחומר - כולל נושאים כגון: פיזיקה מודרנית, אופטיקה גיאומטרית, אופטיקה פיזיקלית, האטום והגרעין.
  • ניתוח ממצאי ניסוי - בחינה הכוללת שאלות אשר עוסק בניסוי מתוך רשימה ידועה של ניסויים.

 

שלוש הבחינות הראשונות מתקיימות במסגרת יום אחד ואילו הבחינה הרביעית בניתוח ממצאי ניסוי מתקיימת ביום אחר. בבחינה עצמה ניתן להיעזר במחשבון (כולל מחשבון גרפי), ובדף נוסחאות שמצורף לבחינה.

 

תוכנית הלימודים בקורס הכנה לבגרות בפיזיקה

 

תוכנית הלימודים בקורס הכנה לבגרות בפיזיקה נותנת מענה לכל האתגרים שמציב המקצוע בפני מי שבחרו להיבחן בפיזיקה כמקצוע מוגבר. הלימודים בקורס כוללים שיעורים פרונטאליים המעניקים את כל הידע התיאורטי הנדרש להבנה מעמיקה של החומר. מורי הקורס מקפידים על הסבר איטי ומדויק, הבנוי באופן מדורג ברמת הקושי של החומר הנלמד, ומשלבים בשיעורים מספר רב של דוגמאות מעשיות.

 

עזרים בקורס

 

מלבד זה, הקורס כולל שעות עזר כיתתיות אשר במסגרתן חוזרים על החומר שנלמד בהרצאות הפרונטאליות ופותרים תרגילים ושיעורי בית. בנוסף, כל תלמיד זכאי לפגישות אישות עם מורי הקורס אשר יסייעו לו באופן אישי בפתירה של תרגילים ובמקומות בהם הוא נתקל בקשיים. ספרי הלימוד בקורס חוברו על ידי צוות פיתוח והוראה של בית הספר יואל גבע, והם כוללים הסבר של כל השיעורים הפרונטאליים, ואלפי תרגילים ברמה הנדרשת לבחינת הבגרות.

 

ספרי הלימוד מלווים את התלמידים במהלך הקורס, כאשר לקראת סופו המשתתפים מקבלים ספרי תרגול נוספים הכוללים תרגילים מקיפים בכל החומר הנלמד. רוב התלמידים שמתחילים את הקורס לא עסקו במתמטיקה מספר שנים, ועל כן חשוב לרענן את הידיעות והיכולות בתחום עם הרישום לקורס. כל תלמיד שנרשם מקבל חוברת תרגילים בסיסיים באלגברה ובגיאומטריה לרענון ו"הסרת חלודה".

 

מרתון ותירגולים

 

בנוסף, השיעורים בתחילת הקורס יוקדשו לחזרה על חומר בסיסי על מנת להכין את התלמידים לחומרי הלימוד המרכזיים בקורס. בשבועות האחרונים של הקורס יתקיים מרתון לימודים, הכולל מספר רב של שעות תרגול וחזרות אינטנסיביות על החומר הנלמד. המרתון כולל פתירה של תרגילים מבחינות בגרות שהתקיימו בשנים קודמות. החזרה על החומר ופיתרון בחינות סימולציה מהווים שילוב שמניב ציונים גבוהים בבחינה עצמה.

 

תנאי קבלה

 

כיוון שמקצוע הפיזיקה הינו מקצוע הנחשב לקשה ומצריך הבנה ריאלית וחשיבה מופשטת גבוהה, לפני הקורס מתקיימת בחינת התאמה הבודקת יכולות אלו בקרב התלמידים. הבחינה קובעת את מידת התאמתו של התלמיד לקורס. הבדיקה מיועדת לתת אינדיקציה לתלמידים האם הם יכולים להצליח בבחינה עצמה, וזאת כדי שלא יבזבזו זמן ואנרגיה על מקצוע שייתכן ואינו מתאים להם.

 

תאריכי פתיחת קורסים והיקף לימודים

 

בחינת הבגרות הפיזיקה מתקיימת במועד קיץ בלבד (בחודשים מאי יוני) והקורס נפתח בתחילת חודש פברואר. השיעורים הפרונטאליים כוללים 13.5 שעות לימוד שבועיות. בנוסף, מתקיימים תרגולים ופגישות אישיות.
 

עוד מסלולי לימוד - יואל גבע בגרויות ופסיכומטרי

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp