בגרות בספרות בבית הספר יואל גבע

יואל גבע בגרויות ופסיכומטרי
יואל גבע בגרויות ופסיכומטרי

בגרות בספרות יואל גבע

 

קצת על בית הספר לבגרויות ופסיכומטרי יואל גבע

 

בית הספר יואל גבע לבגרות ופסיכומטרי הוקם בשנת 1991, ומאז ועד היום הכשיר אלפי בוגרים לעבור בהצלחה את מבחני הבגרויות והפסיכומטרי. דגש מיוחד מושם על הבחירה של מורי בית הספר. כל מורה נבחר בקפידה תוך בדיקת התאמתו לרמת הלימודים הגבוהה שמציב בית הספר. מורי בית הספר משקיעים בתלמידים את מירב מרצם, תוך אמונה כי עבודתם היא שליחות להוביל את התלמידים לשיא ההישגיות שלהם.

 

הקורסים שמוצעים בבית הספר כוללים שעות לימוד מרובות, בהיקף יוצא דופן מכל בית ספר אחר להכנה לקראת בגרויות ופסיכומטרי בארץ. הלימודים כוללים שעות רבות של שיעורים עיוניים ותרגולים מעשיים, מתוך האמונה שכמה שיותר תרגול יוביל להצלחה גבוהה יותר. כאשר מתקרב מועד הבחינה, בית הספר מקיים לימודי מרתון אשר כוללים תרגולים באופן אינטנסיבי ומכינים את התלמידים על הצד הטוב ביותר לקראת המבחן. בית הספר מציע מחלקת ייעוץ מקצועית, אשר מאפשרת לכל תלמיד להרכיב תוכנית לימודים אישית, בהתאם לצרכיו ורצונותיו.

 

בחינת הבגרות בספרות

 

בגרות בספרות הינה אחת מבגרויות החובה הנדרשת על מנת לקבל זכאות לבגרות. הבחינה הבסיסית כוללת חומר לימוד בהיקף של 2 יחידות לימוד, אולם, תלמידים שמעוניינים להיבחן בספרות כמקצוע מוגבר יכולים להשלים 3 יחידות לימוד נוספות ולקבל ציון בבגרות בהיקף של 5 יחידות לימוד. ההשלמה ל-5 יחידות לימוד מתאימה לתלמידים שאוהבים את התחום ומעוניינים לשפר את ממוצע הבגרויות שלהם, וזאת בזכות הבונוס שהיא מקנה לממוצע הכללי של הבגרויות. אולם, חשוב לציין כי בחינה ברמה זו, מצריכה ידע נרחב וקריאה מרובה של טקסטים כגון מחזות ורומנים.

 

קורס הכנה לבגרות בספרות ביואל גבע

 

קורס הכנה לבגרות בספרות ביואל גבע כולל לימודים פרונטאליים ושעות קריאה ותרגול המקנים חוויה ספרותית, שהינה הכרחית להפנמה והבנה של החומר הנלמד בכיתה. בנוסף, הקורס מעשיר את השפה העברית הספרותית ואת אוצר המילים, על מנת לשפר את יכולות הניסוח וההתבטאות בכתב של התלמידים.

 

ניתן ללמוד את הקורס בהיקף של 2 יחידות לימוד ולהוסיף קורס נוסף בהיקף של 3 יחידות לימוד להשלמת הבגרות ברמת 5 יחידות לימוד שמעניקה בונוס של 20 נקודות בממוצע המשוכלל של תעודת הבגרות. השיעורים כוללים הרצאות בכיתה ושיעורי עזר עם המורה במטרה לסייע לתלמידים עם הבהרת החומר שבו הם מתקשים ועם שיעורי הבית.

 

בנוסף, כיוון שמיומנות הכתיבה הינה חלק הכרחי בהצלחה בבחינת הבגרות בספרות, לאורך כל הקורס מתקיימים תרגול כתיבת תשובות ומהווה חזרה על חומר הלימוד ושיפור של מיומנויות הכתיבה. התרגול מאפשר לתלמידים לכתוב תשובות ולקבל משוב והערכה ממורי הקורס. בשבועות האחרונים של הקורס, ככל שמתקרב מועד הבחינה מתקיים מרתון לימודים הכולל חזרה על החומר הנלמד ותרגול שאלות תוך עמידה בזמנים הנדרשים.

 

מועדי פתיחת הקורסים והיקף הקורס:

 

  • קורס הכנה ל-2 יחידות לימוד: לבחינה במועד קיץ (חודשים מאי- יולי) קורס ההכנה נפתח בתחילת חודש פברואר. למועד חורף (חודשים ינואר פברואר) נפתח קורס בתחילת ספטמבר.

 

  • קורס הכנה ל 3 יחידות לימוד (השלמת בגרות ל- 5 יחידות לימוד): הבחינה מתקיימת במועד קיץ בלבד והקורס נפתח בתחילת חודש פברואר.

 

  • הקורס כולל בין חמש וחצי לשבע שעות לימוד פרונטאליות בשבוע ובנוסף, שיעורי עזר בהתאם לרמת ההתקדמות של כל תלמיד.

 

עוד מסלולי לימוד - יואל גבע בגרויות ופסיכומטרי

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp