רוצה פרטים על בגרות במדעי החברה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הכנה לבגרות במדעי החברה

מחפש/ת מידע על לימודים? בגרות במדעי החברה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


קורס הכנה לבגרות במדעי החברה

 

להבנה טובה יותר של האנושות

 

מדעי החברה הוא שם כללי לקבוצה של תחומים החוקרים את החברה האנושית על היבטיה השונים ומנקודות מבט שונות. בתחום זה משתמשים בשיטות מחקר מגוונות כדי לתאר באופן מדעי תופעות חברתיות שונות כמו מדינות, נורמות חברתיות, כלכלה ונפש האדם. לימוד תחומים אלה או אף לימוד של חלקם, יעשיר את התלמיד ויתרום להבנתו את החברה שסביבו ואת מקומו שלו בתוכה. כמו כן, הלימוד יתרום להבנתו את דרכי החשיבה המדעית ויישומם בחיים.

 

בחינת הבגרות

 

תלמידים רבים אשר מעוניינים לשפר את ציוני בחינת הבגרות שלהם, כמו גם תלמידי תיכון השואפים להמשיך את לימודיהם באקדמיה באחד ממגוון התחומים המצויים בפקולטות למדעי החברה, נבחנים בבחינת הבגרות במדעי החברה. תכנית הלימודים בקורס הכנה לבגרות בתחום מעניקה ידע נרחב והבנה מקיפה בתחומים שונים מתוך מדעי החברה וחושפת בפני התלמידים את התהליכים, ההתנהגויות והתרבויות של החברה האנושית.

 

מקצועות מדעי החברה הם מקצועות בחירה – כדי להיות זכאי לתעודת בגרות מלאה, יש לבחור אחד ממגוון מקצועות הבחירה – וביניהם גם מדעי החברה. ניתן להיבחן במסגרת של 3 יחידות לימוד במקצועות הבאים: סוציולוגיה, כלכלה ופסיכולוגיה. בחינת הבגרות בהיקף של 5 יחידות לימוד משלבת בין סוציולוגיה, מדעי המדינה ושיטות מחקר במדעי החברה, המכונות מתודולוגיה. ניתן גם להיבחן בהיקף של 5 יחידות לימוד בשילובים נוספים כגון: פסיכולוגיה מדעי החברה ומתודולוגיה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה ומתודולוגיה או פסיכולוגיה כלכלה ומתודולוגיה.

 

נושאים שניתן ללמוד בפני עצמם במסגרת של 3 יח"ל:

 

 • לימודי סוציולוגיה לבגרות עוסקים בסביבה החברתית ובמאפייניה, בדפוסי התרבות המתפתחים בחברות שונות ובהרכב התרבותי של חברות במדינות שונות – בדגש על החברה הישראלית. במסגרת הלימודים התלמידים נחשפים לסוגיות מרכזיות שעולות בכל חברה אנושית: התמודדות עם נורמות חברתיות, יחסים בין תרבויות שונות וקבוצות שונות בחברה, מוסדות חברתיים שונים כמו מוסד המשפחה, שינויים ומהפכות חברתיות ועוד. 
   
 • לימודי כלכלה לבחינת הבגרות כוללים ידע מקיף בכל מושגי היסוד מעולם הכלכלה. הלימודים מתאימים במיוחד לכל מי שמעוניין להמשיך את לימודיו ולהתפתח בתחום וכן לכל מי שרוצה להבין את הכוחות המניעים את הכלכלה. תכנית הלימודים כוללת נושאים כגון: היצע וביקוש, סוגים שונים של שווקים לאומיים ובינלאומיים, כוחות השוק הקפיטליסטי, סוגי בנקאות בעידן המודרני, ערך הכסף, רמת המחירים, שוק העבודה בדגש על שוק העבודה הישראלי, מבנים של כוח כלכלי ועוד. 
   
 • לימודי פסיכולוגיה לבגרות נחשבים לתחום פופולרי ומבוקש בקרב תלמידים רבים, בעיקר משום שנושא זה מרתק ומעשיר – באופן טבעי, תלמידים רבים מוצאים בו עניין רב הנוגע לחייהם הפרטיים. תכנית הלימודים לקראת בחינה בפסיכולוגיה בהיקף של 3 יחידות לימוד מעניקה ידע במושגי יסוד בפסיכולוגיה, בהיסטוריה של הפסיכולוגיה ובהפיכתה למדע. בין הנושאים הנלמדים: אינטליגנציה, הנעה וריגוש, לחץ ודרכי התמודדות עם לחץ, אישיות ותיאוריות הנוגעות לאישיות של אנשים שונים בחברות שונות ועוד. בנוסף, הלימודים חושפים בפני התלמידים את ההוגים הגדולים בתחום כמו פרויד – אבי הפסיכואנליזה, פיאז'ה, בנדורה ועוד רבים אחרים. 
   

בגרות משולבת בהיקף של 5 יחידות לימוד:

 

כאמור, אפשר בהחלט לשלב בין המקצועות השונים בתחום מדעי החברה וכך ללמוד שני מקצועות נוספים לצבירת 5 יח"ל במדעי החברה.

 

הנושאים הנוספים הם:

 

 • מדעי המדינה (2 יח"ל) - בחינת הבגרות במדעי המדינה כוללת נושאים שונים הקשורים לאופי המשטרים הדמוקרטיים, הדיקטטוריים והלא-דמוקרטיים בעולם – בעבר ובהווה. במהלך הלימודים התלמידים רוכשים ידע במושגי יסוד בסיסיים בהגות מדינית, בדגש על ניתוח והבנה מעמיקה של המשטר במדינת ישראל. הלימודים יסייעו לתלמיד להפנים את הצורך בריבוי דעות, לגבש את דעתו ולהתמצא בזירה הפוליטית שסביבו.
 • מתודולוגיה – שיטות מחקר במדעי החברה (1 יח"ל) - יחידת הלימודים במתודולוגיה עוסקת בהבנה של שיטות מחקר בתחומי מדעי החברה, כיצד מתבצעים מחקרים הבוחנים את ההתנהגות והתהליכים שמתקיימים בחברה ומה חשיבותם של מחקרים כאלה. יחידה זו מתחלקת לשני חלקים עיקריים: שיטות מחקר במדעי ההתנהגות ועיבוד כמותי של נתונים.

 

קורסי הכנה – מוסדות לימוד אפשריים

 

בגרות במדעי החברה ניתן ללמוד במסגרת לימודי התיכון או במסגרת לימודים אקסטרנית המאפשרת להשלים ולשפר בגרויות ולהיבחן בבחינה חיצונית.

 

להלן דוגמא לחלק ממוסדות הלימוד המציעים את תכנית הלימודים הכוללת הכנה לבגרות במדעי החברה:

 

 • זיו כספי, פסיכומטרי ובגרויות - בית הספר של זיו כספי מכשיר אלפי תלמידים במגוון של מקצועות לקראת בחינת הבגרות ומציע גם קורס הכנה לפסיכומטרי. במסגרת לימודי השלמת הבגרויות, בית הספר מציע תכנית לימודים אשר מקנה את כל הידע הנדרש להצלחה בבחינת הבגרות במדעי החברה במסלול מדעי המדינה-סוציולוגיה-מתודולוגיה (5 יח"ל).

 

 • חרשן - בית הספר לבגרות ולפסיכומטרי מציע מגוון של תוכניות לימוד המכינים תלמידים לבחינות הבגרות ולבחינה הפסיכומטרית. דגש מיוחד מושם על הענקת יחס חם ואישי לכל תלמיד וליוו צמוד עד ליום הבחינה על ידי מיטב המורים שמלמדים בבית הספר. ביה"ס מקיים קורסי הכנה לבגרות במדעי החברה במסלול המורכב משני מקצועות לבחירה בין המקצועות פסיכולוגיה, סוציולוגיה, מדעי המדינה או כלכלה ברמה של 2 יח"ל כל אחד ויחידת לימוד נוספת במקצוע מתודולוגיה.

 

מקצוע הומני- עוסק בבני אדם

 

הבחירה במדעי החברה כמקצוע לבגרות מעניקה ללומדים אותה 5 יח"ל מגוונות ומעניינות – תחומי הלימוד מטפלים בנושאים שנוגעים לכולנו כבני אדם ומעניינים רבים מאתנו. בין אם אתה תלמיד תיכון או תלמיד מבוגר יותר – לימוד נושאים אלה לבטח יעשיר את חייך ויעניק לך הבנה אמיתית באשר לסביבה המקיפה אותך.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על בגרות במדעי החברה?

רוצה לדעת יותר על בגרות במדעי החברה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על בגרות במדעי החברה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד בגרות במדעי החברה

מעל 20 סטודנטים
המליצו והצביעו על בגרות במדעי החברה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה 438 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה האקדמית צפת 313 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: בגרות במדעי החברה

התקבלו 20 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם