קורס הכנה לבגרות במדעי החברה זיו כספי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הכנה לבגרות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בגרות במדעי החברה - זיו כספי.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


בגרות במדעי החברה בית הספר של זיו כספי

 

בית הספר לבגרויות ופסיכומטרי זיו כספי

 

תפיסת החינוך המהווה השראה לכל מורי בית הספר של זיו כספי, מבוססת על ההנחה שלכל תלמיד צרכים אישיים, קצב אישי, והבנה אחרת של החומר. משום כך, בית הספר שם דגש רב על הקנייה של יחס אישי והכרה מעמיקה עם כל תלמיד ותלמיד. המטרה המרכזית שממנה נובעת תפיסה חינוכית זו, היא לחזק את נקודות החולשה של כל תלמיד לפני מתקדמים הלאה בחומר.

 

במסגרת מחלקת הייעוץ של בית הספר, כל תלמיד יכול לקבל הכוונה בהתאם לקורסים השונים והרמה הנדרשת על פי תוכניותיו העתידיות והמקצוע שאליו הוא שואף להתקבל בלימודים הגבוהים. בית הספר הוקם בשנת 1991 ומאז ועד היום הכשיר למעלה מ- 40,000 בוגרים שנגשו לבחינות הבגרות והפסיכומטרי והוציאו ציונים גבוהים במיוחד.

 

שיטת ההוראה מבוססת על לימוד הדרגתי, מהחומר הבסיסי והקל ובהדרגה להעלות את הרמה. בית הספר מתחייב בפני תלמידיו על ציונים גבוהים בבחינות וכהוכחה לך, תלמיד שקיבל ציון נמוך מ-90 יכול לקחת קורס חוזר בחינם.

 

הכנה לבגרות במדעי החברה

 

לימודי מדעי החברה הינם במסגרת לימודי הבחירה אשר מאפשרים להיבחן במקצוע מוגבר לזכאות לתעודת בגרות מלאה. מקצוע זה הינו מקצוע כללי, אשר חוקר דיספלינות שונות הבחונות את התנהגות והתארגנות החברה האנושית. בחינת הבגרות במדעי החברה הינה בחינה מקיפה הכוללת חומר רב, אולם תלמידים רבים בוחרים במקצוע זה כיוון שמדובר בלימודים מרתקים ומרחבי אופקים.

 

בנוסף, תלמידים שמעוניינים ללמוד לתואר ראשון מתחומי מדעי החברה, משלימים את הבגרות בתחום ורוכשים בסיס להמשך לימודיהם. תחום זה משלב בין שלוש דיספלינות שונות:

  • בגרות בסוציולוגיה - בהיקף של 2 יחידות לימוד
  • בגרות במדעי המדינה - בהיקף של 2 יחידות לימוד
  • בגרות במתודולוגיה - 1 יחידת לימוד

 

סה"כ 5 יחידות לימוד, כמקצוע מורחב. קיימת אפשרות להיבחן בחלק מן היחידות הנ"ל, במיוחד עבור תלמידים שכבר נבחנו בבית הספר התיכון באחת מהבחינות הללו ומעוניינים לשפר את הציון ביחידות הנותרות.

 

קורס הכנה לבגרות במדעי החברה - של זיו כספי

 

קורס הכנה לבחינת הבגרות במדעי החברה הינו קורס מרתק שמהווה חוויה אינטלקטואלית מעשירה. במהלך הלימודים התלמידים נחשפים לתהליכים חברתיים שונים והתנהגויות שמניעות את עולמינו. הלימודים כוללים סקירה של תרבויות שונות ורחוקות (סוציולוגיה) ועד להבנה מעמיקה של מערכות שלטוניות בחברות דמוקרטיות וחברות שאינן דמוקרטיות, כמו גם הבנה מעמיקה בשיטות המחקר בתחום. משתתפי הקורס מקבלים סיכומים שנכתבו על ידי מיטב המורים של בית הספר, כולם בעלי ניסיון עשיר בהוראת התחום ובעלי תארים מתקדמים במדעי החברה. דגש מיוחד מושם על תרגול החומר, כאשר תלמיד הקורס מקבלים חוברת תרגילים ושאלות מתוך בחינות בגרות של שנים קודמות.

 

נושאי הלימוד:

 

נושאי הלימוד המרכזיים בקורס (על פי נושאי הבחינה):

 

  • מדעי המדינה - ניתוח של משטרים וצורות שלטון של חברות דמוקרטיות ודיקטטורות, התפתחות של תרבות פוליטית, ניתוח מוקדי כוח בחברה הישראלית.

 

  • סוציולוגיה - הבנה בהתפתחויות של תרבויות שונות, פערים בין תרבותיים וסוגיות החיברות.

 

  • מתודולוגיה - עקרונות המחקר המשמש למדעי החברה.

 

משך הלימודים

 

קורס הכנה לקראת בחינת הבגרות במדעי החברה מתחיל ארבעה חודשים לפני מועד הבחינה וכולל מפגשים דו שבועיים כאשר כל מפגש אורך בין שלוש לארבע שעות לימוד.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: זיו כספי - השלמת בגרויות | שיפור בגרויות, בוא ללמוד בקצב שלך

פורום בגרויות
ציון ממוצע נמוך במתמטיקה 3 יחידות לימוד
שמואל אבייב
ללא תגובה
המרת חוצים לבגרויות
רחלי
ללא תגובה
איך להשיג את תעודת הבגרות המקורית?
דאנה מנסור
1 תגובות
איך אפשר להוציא תעודת בגרות אם לא עשיתי יחידת חובה?
נועה רהב
1 תגובות
איך אפשר לשחזר תעודת בגרות משנת 1998?
נדי
1 תגובות
ללמוד באופן עצמאי ולגשת לבגרות אקסטרנית במחשבים
רותי
1 תגובות
כמה זמן לוקח להשלים מודול g באנגלית אחרי התיכון?
לאה מנחם
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp