בגרות בהיסטוריה בבית הספר יואל גבע

יואל גבע בגרויות ופסיכומטרי
יואל גבע בגרויות ופסיכומטרי

בגרות בהיסטוריה - יואל גבע

 

בחינת הבגרות בהיסטוריה היא אחת מבגרויות החובה הנדרשת לזכאות לתעודת בגרות מלאה. הבחינה הבסיסית הינה בהיקף חומר של 2 יחידות לימוד בלבד, אולם קיימת אפשרות לבחור בהיסטוריה כמקצוע מוגבר ולהשלים את הבחינה ל- 3 יחידות לימוד נוספות ולקבל ציון סופי בהיקף של 5 יחידות לימוד סה"כ. בשנים האחרונות השתנתה תוכנית הלימודים בהיסטוריה. בעבר, ההיסטוריה הכללית נלמדה בנפרד מההיסטוריה של עם ישראל, אולם כיום לא מתבצעת הפרדה אלא חלוקה לפי תקופות.

 

יחידת הלימוד הראשונה מכונה היסטוריה א' והיא כוללת נושאים בין השנים 1870-1920. היחידה השנייה נקראת היסטוריה ב' ועוסקת בשנים שבי 1920-1970. שתי יחידות הבסיס כוללות נושאים מההיסטוריה הכללית ומההיסטוריה של עם ישראל. 3 יחידות הלימוד הנוספות, המהוות השלמה ל-5 יחידות לימוד כוללות 8 נושאי לימוד, מתוכם התלמיד נבחן רק על שלושה נושאים.

 

בגרות בהיסטוריה כוללת את הנושאים הבאים: ההיסטוריה של סין, ההיסטוריה של יפן, ההיסטוריה של ארה"ב, יהדות קרקוב בתקפות השואה, תקופת האמנציפציה והיהודים בגולה, מלחמת העצמאות, יהודים במדינות האסלאם בימי הביניים ועוד.

 

קורס הכנה לבגרות בהיסטוריה

 

בית הספר לבגרויות ופסיכומטרי של יואל גבע הינו אחד מבתי הספר המובילים בארץ להכשרת תלמידים והצלחתם בבחינת הבגרויות והפסיכומטרי. זאת משום שהיקף השיעורים והתרגולים שמעניקים מורי בית הספר הינם גבוהים מכל בית ספר אחר. בנוסף, מורי בית הספר נבחרים בקפידה, כאשר כל אחד מהם מלמד ברוח צעירה ונעימה וכולם בעלי ניסיון עשיר בהוראה והגשת תלמידים לבחינות הבגרות.

 

דגש מיוחד מושם על הענקת יחס אישי לכל תלמיד וליווי צמוד על ידי המורים עד למועד הבחינה. כך התלמידים יכולים גם לקיים פגישות אישיות עם מורי בית הספר, אשר יעזרו להם בכל בעיה ובהבהרה עם החומר שבו הם מתקשים. בוגרי בית הספר מצליחים להוציא ציונים גבוהים מאוד בבחינה ובנוסף, במסגרת מדיניות בית הספר, תלמידים שנכחו ב90% מהשיעורים ועדיין לא היו מרוצים מהציון שהשיגו, יוכלו לגשת לקורס חוזר ללא תשלום.

 

הכנה לבגרות בהיסטוריה בבית הספר יואל גבע מתבססת על שיעורים והרצאות פרונטאליות, לצד דיונים נרחבים והשתתפות של תלמידים בכיתה, אשר במהלכם מושם גדש על הבנת התהליכים ההיסטוריים. ההנחה היא שתלמידים שמבינים לעומק את הנושאים והתהליכים שהתרחשו בהיסטוריה אינם צריכים לשנן את הנושאים, אלא הבנה מעמיקה תורמת לזיכרון וכן, להצלחה מירבית בבחינה. בנוסף, הלימודים בקורס מעניקים כלים למתן תשובות וניסוח בהיר, אשר מאפשרים לתלמידים להצליח בבחינה.

 

הלימודים בקורס מקנים לתלמידים מיומנויות למידה, אשר מאפשרים להם להצליח בבחינה ולרכוש כלים הכרחיים ללימודי המשך. לקראת מועד הבחינה מתקיים מרתון לימודים הכולל תרגול אינטנסיבי ופתירת שאלות מבגרויות של שנים קודמות במסגרת הזמן הנדרש בבחינה עצמה.

 

היקף הקורסים ותאריכי פתיחה

 

  • הכנה ליחידת הבגרות הראשונה (היסטוריה א') כוללת שני מפגשים בשבוע בהיקף של 4 שעות לימוד שבועיות.
  • הכנה ליחידת הבגרות השנייה (היסטוריה ב') כוללת 2 מפגשים בשבוע בהיקף של 5 שעות לימוד שבועיות
  • הכנה להשלמת הבגרות ל- 3 יחידות לימוד כוללת 6-9 שעות לימוד שבועיות.
  • קורס הכנה ל-2 יחידות לימוד: לבחינה במועד קיץ (חודשים מאי- יולי) קורס ההכנה נפתח בתחילת חודש פברואר. למועד חורף (חודשים ינואר פברואר) נפתח קורס בתחילת ספטמבר.
  • קורס הכנה ל 3 יחידות לימוד (השלמת בגרות ל- 5 יחידות לימוד): הבחינה מתקיימת במועד קיץ בלבד והקורס נפתח בתחילת חודש פברואר.
     

עוד מסלולי לימוד - יואל גבע בגרויות ופסיכומטרי

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp