קורס הכנה לבגרות בגיאוגרפיה בבית הספר יואל גבע

יואל גבע בגרויות ופסיכומטרי
יואל גבע בגרויות ופסיכומטרי

בגרות בגיאוגרפיה יואל גבע

 

מידע כללי על הבגרות בגיאוגרפיה

 

בחינת הבגרות בגיאוגרפיה הינה אחת מהבגרויות הכלליות באמצעותה התלמידים יכולים לעמוד במסגרת החובה של מקצוע מורחב אחד לפחות המעניק את הזכאות לתעודת בגרות מלאה. הבחינה בגיאוגרפיה נחשבת לאחת מבחינות הבגרות הקלות ביותר, אולם, ממוצע הציונים הארצי בבחינה סותר לחלוטין שמועה זו. כמו כל הבגרויות, גם בחינת הבגרות בגיאוגרפיה מצריכה הכנה מדוקדקת ומקיפה מראש, ותלמידים שאינם מגיעים מוכנים לבחינה אינם מצליחים בה.

 

הגיאוגרפיה עוסקת בסוגיות שונות ואקטואליות מהארץ ומהעולם כגון: שינויי אקלים, בעיות מים, זיהום אויר, גבולות ושינויים פוליטיים, פיתוח עירוני, מצבן של מדינות עולם שלישי ועוד. תחום לימודים זה הינו מרתק ומעשיר ומתאים במיוחד לתלמידים שמתעניינים באקטואלית, שעוקבים אחר החדשות והתקשורת שמסקרת נושאים אלו. תלמידים שמוצאים עניין בתחום מצליחים בקורס ומשיגים ציון גבוה בבחינה עצמה.

 

נושאי לימוד

 

  • 3 יחידות לימוד: הבחינה כוללת את נושאי הלימוד הבאים: לימודי גיאוגרפיה של ארץ ישראל, הגיאוגרפיה של המזרח התיכון וניתוח אנסין של תופעות יסוד במרחב.

 

  • 2 יחידות לימוד: בחירה באחד מן הנושאים הבאים: כדור הארץ והסביבה, הפיתוח והתכנון המירבי (התחום שנבחר על ידי מורי יואל גבע), האדם במרחב החברתי והתרבותי.

 

* משך כל הבחינה הוא 5 שעות.

 

תוכנית הלימודים בקורס ההכנה לבגרות בגיאוגרפיה

 

תוכנית הלימודים בקורס הכנה לבגרות בגיאוגרפיה כוללת הבנה מעמיקה בתהליכים המלווים אותנו ביומיום, תהליכים הקשורים ליחסים מדיניים באזורינו ובאזורים שכנים, בשיקולים פוליטיים שונים, במהלכים כלכליים בארץ ובעולם. הקורס מתקיים באופן של שיעורים פרונטאליים, שיעורי אנסין הכוללים מעין "טיול וירטואלי" בעולם, שבו התלמידים נחשפים למדינות שונות בעולם תוך שימוש במפות ובאטלסים. בנוסף, השיעורים מקנים מיומנויות הנדרשות לקריאה באטלס. קריאת מפות הינה חלק בלתי נפרד מלימודי הגיאוגרפיה ונדרשת בעיקר לקטע האנסין בבחינה, אשר נחשב לחלק הקשה ביותר.

 

השיעורים הפרונטאליים מועברים בצורה של הרצאות בשילוב של מצגות וסרטוני וידאו, כך שהתלמידים זוכים לגיוון ורוכשים ידע מעמיק ומקיף. מורי הקורס שמים דגש רב על הקנייה של טכניקות ומיומנויות לפתירת שאלות וניסוח תשובות באופן בהיר ומדויק. כלים אלו הינם חיוניים לבחינה עצמה ולכל תלמיד שמעוניין להמשיך ללימודי תואר ראשון. הקורס מורכב באופן מדורג, כאשר בכל שיעור עולה רמת הקושי.

 

השיעורים הראשונים כוללים חומר בסיסי והבנה של נושאים כגון מבנה כדור הארץ, יסודות האקלים ועוד. לאחר הקנייה של בסיס תיאורטי התלמידים לומדים ליישם את החומר הנלמד על חבלי ארץ שונים בארצות המזרח התיכון ובארצות הברית. בשבועות האחרונים של הקורס מתקיים מרתון לימודים, שזו למעשה תקופה של חזרה אינטנסיבית על כל החומר שנלמד במהלך הקורס. במהלך המרתון התלמידים פותרים מספר רב של שאלות מבחינות הבגרות של שנים קודמות, תוך דגש על נושאים שחוזרים על עצמם לעיתים קרובות.

 

תאריכי פתיחת קורסים והיקף לימודים:

 

בחינת הבגרות הגיאוגרפיה מתקיימת במועד קיץ בלבד (בחודשים מאי יוני) והקורס נפתח בתחילת חודש פברואר. השיעורים הפרונטאליים כוללים 9 שעות לימוד שבועיות, במסגרת של פעמיים- שלושה בשבוע. בנוסף, מתקיימים תרגולים ופגישות אישיות.
 

עוד מסלולי לימוד - יואל גבע בגרויות ופסיכומטרי

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp