רוצה פרטים על בגרות בביולוגיה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

בחינת בגרות בביולוגיה? התחל כאן!

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על בגרות בביולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכנה לבגרות בביולוגיה

 

חיים בלמידה מתמדת

 

הביולוגיה היא ענף במדעי החיים; משמעות המילה בלטינית היא "תורת החי"; מונח זה הוגדר בתחילת המאה ה-19, והתחום כולל בתוכו חקר של מגוון תופעות הקשורות בעולם החי – בכל הרמות והרזולוציות שבו, החל מרמת התא ועד ליחסי הגומלין שבין היצורים החיים. כך, הביולוגיה היא בעצם תחום הכולל היום בתוכו תתי-תחומים רבים, כזואולוגיה, בוטניקה ועוד.

 

בשנים האחרונות עלה התחום שוב "לכותרות" בשל ההתפתחות הענפה בתחומי הביוטכנולוגיה והאקולוגיה; שני תחומים אלה רלוונטיים מתמיד בכל הנוגע להתפתחות התעשייתית, הטכנולוגית והאנושית בעשורים האחרונים, והם בהחלט נחשבים לחלק מהתחום הכללי של ביולוגיה.

 

בחינת הבגרות בביולוגיה עוסקת בבסיס לכל התחומים המרתקים והרלוונטיים הללו ואין פלא אפוא כי תלמידים רבים מתעניינים במקצוע ובוחרים ללמוד אותו לבגרות. מדובר במקצוע בחירה ואפשר ללמוד אותו ברמה מינימלית בהיקף של 3 יחידות לימוד, או בהיקף 5 של יחידות לימוד – למקצוע מוגבר המוסיף 20 נקודות בונוס לשקלול הכללי של ציוני הבגרות.

 

 

קורס הכנה

 

הבגרות בביולוגיה, בכל אחד מהיקפי הלימוד, כוללת חומר תיאורטי וכן חומר מעשי – מעבדה. כך, מעבר לעובדה שבלתי אפשרי להתנסות בניסויי המעבדה ולהסיק את המסקנות הנכונות לבדכם ובעצמכם, גם החומר התיאורטי בתחום זה דורש הבנה של תהליכים מורכבים לפעמים. זהו בהחלט אחד התחומים שבהם נדרש גם שינון וזיכרון, וגם הבנה של התהליכים וההקשרים הנכונים וכן של המסקנות הנובעות מהם.

 

לכן, מתבקש ללמוד לבגרות בביולוגיה – במסגרת מתאימה. עומדים לרשותכם מגוון קורסי הכנה לבגרות; מדובר במקצוע מבוקש מאוד לבגרות ולכן ההיצע בשוק הוא גדול מבחינת מוסדות הלימוד המציעים אותו ובהתאמה – מגוון המורים ושיטות הלימוד הולך וגדל והקורסים המוצעים הם ברמה הגבוהה ביותר להכין אתכם לבחינת הבגרות באופן המיטבי.

 

במהלך קורס ההכנה לבגרות בביולוגיה מקבלים התלמידים את כל הידע הנדרש להצלחה בבחינת הבגרות. שיטת הלימוד בקורס ההכנה מבוססת על הרצאות פרונטאליות, על תרגול מעשי רב, על שיעורי עזר וכמובן על תרגול של בחינות בגרות אמיתיות משנים עברו. כמו כן, מושם דגש על הקנייה ופיתוח של מיומנויות מחקריות וטכניקות למידה.

 

מתכונת הלימוד

 

קורס ההכנה לבגרות בביולוגיה נמשך כארבעה חודשים במפגשים חד שבועיים בדרך כלל, ותחילתו נקבעת בהתאם למועד הבגרות. ייתכנו שינויים במשך הלימודים בין מוסדות הלימוד השונים.

  

מבנה בחינת הבגרות בביולוגיה

 

בחינת בגרות בביולוגיה מורכבת מבחינה עיונית לצד בחינה מעשית בהגדרת צמחים ובמעבדה. הבחינה בביולוגיה ברמת 5 יחידות לימוד כוללת מעבר לכך גם בחינת ביוטופ, שהיא בעצם על מחקר – התלמידים מתבקשים לחקור משתנה מסוים בתחום האקולוגיה, להציג את מידת היכרותם עם נושא המחקר, וזאת תוך הסקת מסקנות ואיסוף ועיבוד נתונים.

 

בחינת הבגרות בביולוגיה בהיקף של 3 יחידות לימוד כוללת ארבעה פרקים:

 

נושאי הלימוד לבחינה זו כוללים שלושה נושאי חובה ושלושה נושאי בחירה; טרם הבחינה מומלץ להתעדכן באשר לנושאים הרלוונטיים לבחינה הספציפית שאליה אתה מתכוננים לגשת, שכן הם משתנים מעט משנה לשנה.
 

  • הפרק הראשון כולל 15 שאלות חובה אמריקאיות, על נושאי החובה. פרק זה מזכה ב- 30 נקודות בציון הסופי.
  • הפרק השני כולל חמש שאלות פתוחות, אף הן בנושאי החובה. הנבחן מתבקש להשיב על 3 שאלות מתוכן. פרק זה מעניק 24 נקודות בציון הסופי.
  • הפרק השלישי עוסק בנושאי הבחירה ומופיעות בו שאלות משלושת נושאים אלה. הנבחן מתבקש לבחור שניים מתוכם ולהשיב על שאלות בהם. גם פרק זה מעניק 24 נקודות.
  • הפרק הרביעי מציג מאמר מדעי בנושאים שונים. הנבחן מתבקש להשיב על שאלות בנושאי המאמר, כאשר הידע הנדרש לשם כך מתבסס על נושאי החובה. פרק זה משקלו 22 נקודות בציון הסופי.

 

אין כל ספק כי קורס הכנה לבגרות בביולוגיה יסייע לכם רבות בשיפור הציון שלכם במקצוע זה ובהעלאת ממוצע הבגרות שלכם. חשוב לזכור כי ככל שממוצע הבגרות גבוה יותר, כך גוברים סיכוייכם להתקבל לחוגים המבוקשים באוניברסיטאות ובמכללות.

 

לסיכום

 

לימודי ביולוגיה הם לימודים מהנים וחווייתיים הכוללים גם התנסויות מעשיות לצד הלימודים העיוניים. בשנים האחרונות פונים רבים לתחומים כביולוגיה וכימיה, בעיקר בשל הביקוש הרב לאנשים בתחומים אלו ובתחומי הביו טכנולוגיה. כל מי שרואה את עתידו בתחום מדעי החיים, המדע, הרפואה, טיפול בבעלי חיים, אקולוגיה, מדעי הסביבה ועוד – בגרות בביולוגיה תסייע לו רבות ותסלול את דרכו להמשך.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על בגרות בביולוגיה?

רוצה לדעת יותר על בגרות בביולוגיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

רוצה לדעת מה לעשות עם החיים שלך?


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

Whatsapp Whatsapp