קורס הכנה לבגרות באזרחות בבית הספר יואל גבע

יואל גבע בגרויות ופסיכומטרי
יואל גבע בגרויות ופסיכומטרי

בגרות באזרחות יואל גבע

 

קורס הכנה לבגרות באזרחות ביואל גבע

 

בית הספר לבגרויות ופסיכומטרי יואל גבע, הינו בית הספר המוביל להגשת תלמידים לבחינות בגרות במקצועות שונים. את המוניטין הגבוה שלו קיבל בית הספר בזכות המורים המצוינים שלו שמכשירים תלמידים למקסימום הפוטנציאל המצוי בהם , כאשר רובם מצליחים לקבל ציונים גבוהים בבחינות, הרבה מעל הממוצע הארצי. ייחודו של קורס הכנה לבגרות באזרחות, נובע מכך שהוא אינו מעניק רק ידע תיאורטי נרחב, אלא מעניק לתלמידים מיומנויות למידה וטכניקות לניסוח תשובות מלאות הנדרשות על מנת להשיג ציון גבוה בבחינה.

 

בגרות באזרחות

 

בחינת הבגרות באזרחות הינה בהיקף לימודים של יחידת לימוד אחת ומהווה תנאי הכרחי לקבלת תעודת בגרות. בשנים האחרונות השתנתה תוכנית הלימודים במקצוע ובהתאם השתנתה גם הבחינה. בעבר, נדרשו התלמידים להפגין ידע כללי באזרחות, אולם כיום, נדרשים התלמידים לשלב בין מיומנויות חשיבה ולהפגין הבנה ויכולת יישום של החומר על סוגיות אקטואליות שונות.

 

הנבחנים נדרשים להבחין בין הגישות השונות המקובלות ביחס לאופייה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, ולעמוד על הסתירות והבעיות הנובעות מהשילוב הזה. בנוסף, הנבחנים נדרשים להכיר לעומק את מאפייניו של משטר דמוקרטי תוך התייחסות לזכויות המיעוטים, שלטון החוק וזכויות האזרח והאדם במשטר זה.

 

נושאי לימוד

 

תחומי הלימוד הנכללים בבחינה משלבים התייחסות לאירועים עכשוויים, מחלוקות ושסעים בחברה הישראלית בכל התחומים כגון: התחום הביטחוני, כלכלי, דתי, עדתי, מדיני, חברתי ועוד. בנוסף, הנבחנים נדרשים להכיר באירועים וסוגיות המעסיקות את החברה הישראלית כגון: אפליה וצדק חברתי, יחסים בין ערבים ויהודים ועוד.

 

תוכנית הלימודים בקורס כוללת את כל נושאי הלימוד הנדרשים כגון: מדיניות הלאום, דמוקרטיה, המשטר הדמוקרטי בישראל ועוד. בנוסף, השיעורים כוללים דיונים בנושאים וסוגיות אקטואליות שונות הרלוונטיות לחומר הלימוד. כך מתרגלים התלמידים יישום של חומר תיאורטי על אירועים אמיתיים תוך הפעלה של חשיבה ביקורתית ושיקול דעת. כל משתתפי הקורס מקבלים ערכת לימודים שפותחה על ידי צוות הפיתוח והוראה של בית הספר הכולל אנשי מקצוע מיומנים בעלי ניסיון רב בהגשת תלמידים לבחינות הבגרות.

 

חוברות הקורס כוללות הסבר תיאורטי ושאלות מתוך בגרויות של שנים קודמות בפורמט הבחינה. לקראת סוף הקורס מקיים בית הספר מרתון לימודים ובו יעברו התלמידים על החומר הדרוש לבחינה ויתרגלו מבחנים לפי זמני הבחינה הרשמית.

 

פתיחת קורסים והיקף הלימודים

 

לבחינה במועד קיץ (חודשים מאי- יולי) קורס ההכנה נפתח בתחילת חודש פברואר. למועד חורף (חודשים ינואר פברואר) נפתח קורס בתחילת ספטמבר. הקורס כולל מפגשים דו שבועיים הנמשכים שעתיים כל מפגש. בנוסף, יוכלו התלמידים להשתתף בשיעורי תרגול החומר, בהתאם לצרכים האישיים של כל תלמיד ובהדרכה אישית על מנת לקבל עזרה נוספת ולאפשר למורי הקורס לעקוב אחר קצב ההתקדמות האישי של כל תלמיד.

 

עוד מסלולי לימוד - יואל גבע בגרויות ופסיכומטרי

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp