לימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה באוניברסיטת אריאל

לימודים בחוג ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה באוניברסיטת אריאל בשומרון


החוג ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה של אוניברסיטת אריאל בשומרון שואף להקנות ידע בהיסטוריה של ארץ ישראל ולחשוף לתרבות החומרית והרוחנית של הארץ, למשטריה הפוליטיים ולתולדותיה במרוצת הדורות, תוך התמקדות בעת החדשה.


לאחר תום הלימודים הבוגרים יכולים להשתלב במחקר ארכיאולוגי וכן להמשיך לתארים מתקדמים כגון תואר שני במורשת ישראל באוניברסיטת אריאל, באשכול היסטוריה של ישראל בעת החדשה או מקרא וארכיאולוגיה.

 

ניתן לשלב את הלימודים עם לימודי תעודת הוראה - מגמת ארץ ישראל וארכיאולוגיה


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים משלבת לימודי היסטוריה, ארכיאולוגיה וחקר התרבות החומרית של ארץ ישראל וסביבתה, בתקופות שונות בהן תקופת המקרא, בית שני, משנה ותלמוד. כמו כן נלמדים פרקים היסטוריים, חברתיים ותרבותיים בתולדות ארץ ישראל בתקופת ימי הביניים ובעת החדשה, כאשר מושם דגש על לימודי מדינת ישראל אשר כוללים לימודים רגיונליים של שלל אזורים בארץ.

 


מתכונת הלימוד


היקפם של הלימודים בחוג הוא כשלוש שנים. נוסף על לימודים תיאורטיים, וכחלק בלתי נפרד מהם, הסטודנטים יוצאים לסיורים לימודיים בשלל אזורים בארץ וכן לוקחים חלק בחפירות ארכיאולוגיות. חפירות ארכיאולוגיות אלה עוסקות בערש תרבותו של העם היהודי בשלל אזורי הארץ, מתל שילה ועד לחבל לכיש, מעמק הירדם ועד לנצרת. חפירות אלה מסייעות לסטודנטים להיכנס אל העולם הארכיאולוגיה וההיסטורי תוך פרק זמן קצר וכל לצבור ניסיון.


החוג ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה הקים מכון לארכיאולוגיה, אשר ממצב את המחקר הארכיאולוגיה בכל אזורי הארץ. מחקר זה הוא בעל חשיבות עליונה להבנתם של תהליכים היסטוריים, ארכיאולוגיים, תרבותיים וחברתיים אשר השפיעו על האזורים השונים בארץ ישראל בעת העתיקה.


סטודנטים בעלי תעודת מורה דרך יכולים לקבל פטורים מקורסים אקדמיים.


ישנה אפשרות לשלב את הלימודים בחוג זה עם שלל חוגים ומחלקות במסגרת מסלול לימודים דו חוגי. בין השילובים המומלצים עם החוג ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה מומלץ לבחור בחוג להיסטוריה של עם ישראל בעת החדשה.


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת אריאל בשומרון עורכת שלל מסלולי לימוד במסגרת הפקולטה למדעי החברה והרוח. בין היתר ניתן ללמוד בלימודי מדע המדינה, לימודי מזרח תיכון, לימודי פסיכולוגיה, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי קרימינולוגיה, לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, לימודי כלכלה ומנהל עסקים ותכניות נוספות. בפקולטה פועלות גם תכניות לתואר שני. כמו כן, מפעילה האוניברסיטה פקולטות ובתי ספר כגון בית הספר למדעי הבריאות, הפקולטה למדעי הטבע, הפקולטה להנדסה, בית הספר לתקשורת ובית הספר לארכיטקטורה.


תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל לחוג ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה נדרשים להציג ציון קבלה משולב של לפחות 530. יש צורך בציון ממוצע של לפחות 83 בבגרויות וציון של 510 ומעלה בפסיכומטרי. למועמדים שברשותם ממוצע ציונים של 85 ומעלה בבגרויות ישנה אפשרות להתקבל ללא פסיכומטרי. כדי לקבל את כל המידע העדכני והמדויק לגבי תנאי הקבלה מומלץ לפנות הישר למוסד הלימוד.

 


תעודה


תואר ראשון B.A. מוענק על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון לבוגרים אשר משלימים את כל החובות במהלך הלימודים בהצלחה. ניתן לשלב את הלימודים במחלקה זו עם תעודת הוראה בארץ ישראל וארכיאולוגיה.

 

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
Whatsapp Whatsapp