לימודי ארכיאולוגיה לתואר ראשון למורי דרך מוסמכים באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
לימודי ארכיאולוגיה לתואר ראשון  למורי דרך מוסמכים באוניברסיטת חיפה

תואר ראשון בארכיאולוגיה למורי דרך מוסמכים

 

לימודים אלו פונים לקהל יעד של מורי דרך מוסמכים, המעוניינים בתואר ראשון דו חוגי עם החוג לארכיאולוגיה. החוג מסייע למורי דרך מוסמכים להשלים את לימודיהם האקדמיים לתואר ראשון ולזכות בתואר "בוגר אוניברסיטה".

 

אודות החוג לארכיאולוגיה של אוניברסיטת חיפה

 

מטרת לימודי ארכיאולוגיה של אוניברסיטת חיפה הינה הקניית ידע מקיף במגוון נושאים ארכיאולוגיים הקשורים לתרבותה של ארץ ישראל, של אגן הים התיכון ושל הארצות באזור. בחוג זה, הסטודנטים זוכים ללמוד מגוון של נושאים מרתקים, לפי נושאי המחקר בהם מתמחים חברי הסגל האקדמי.

 

 

ראשית כל נלמדת התרבות הקדומה של אגן הים התיכון וארץ ישראל בפרט. הלימודים נעשים בשני מישורים: מישור כרונולוגי העוסק בתקופות שונות, ומישור נושאי בו משלבים מחקר ארכיאולוגי מודרני. במהלך הלימודים בחוג מושם דגש מיוחד על שיטות המחקר העדכניות והחדישות ביותר. בין הנושאים הנלמדים: ארכיאו-זואולוגיה, ארכיאו-מטלורגיה, גיאו-ארכיאולוגיה, פלינו לוגי, נמלים וחופים, שיטות שונות לשחזור אקלים וסביבה, שיטות תיארוך ועוד.

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון במסלול דו-חוגי מורי דרך מוסמכים

 

מורי הדרך המוסמכים יוכלו ללמוד במסלול דו-חוגי עם כל חוג אחר אותו מציעה אוניברסיטת חיפה. יחד עם זאת, מומלץ לשלב חוגים קרובים. במשך הלימודים במסלול יצברו הסטודנטים 60 נקודות זכות.

 

קיימת אפשרות להתמחות בתחום כללי או בנושא/תקופה מסוימים כגון ארכיאולוגיה בים התיכון, ארכיאו-זואולוגיה, ארכיאו-גיאולוגיה, תרבות ואוכל, שיחזור סביבה ואקלים, טכנולוגיות ושימור אתרים, עידן פרהיסטורי, תקופת המקרא, התקופה הקלאסית, תקופת ימי הביניים וכדומה.

 

במסלול הדו-חוגי ישנם שני אפיקי לימוד: אפיק לימוד תיאורטי ואפיק לימוד מקצועי. הלימודים באפיק המקצועי מעניקים לסטודנטים תעודת חופר המוכרת על ידי רשות העתיקות, תעודה זו חשובה ביותר עבור אלו המעוניינים להמשיך את עתידם בתחום הארכיאולוגיה.

 

תנאי הקבלה למסלול הדו חוגי למורי דרך מוסמכים

 

תנאי הקבלה זהים לתנאי הקבלה של שאר המועמדים לחוג לארכיאולוגיה. על המועמדים לתואר ראשון לעמוד בתנאי הקבלה הכלליים של אוניברסיטת חיפה ולצלוח את בחינות הקבלה של החוג. כמו כן, נדרשים המועמדים להציג אישור רפואי בכדי שיוכלו לקחת חלק בסיורים הלימודיים.

 

מועמדים מעל גיל 30 יוכלו להתקבל ללא ציון פסיכומטרי. לפרטים נוספים בנוגע לתוכנית לימודים זו יש לפנות אל ראש החוג לארכיאולוגיה.

 

משך הלימודים

 

הלימודים לתואר ראשון במסלול דו-חוגי זה הינו שלוש שנות לימוד אקדמיות.

 

קבלת התעודה ואפשרויות תעסוקה

 

לאחר סיום שלוש שנות הלימודים, הבוגרים אשר עמדו בכל דרישות החוג, זכאים לקבל תואר ראשון. עם קבלת התואר יכולים הבוגרים להשתלב בעבודות שונות כמורי דרך מוסמכים או לעסוק בהוראה ומחקר בתחומים ארכיאולוגיים שונים. בוגרי החוג המעוניינים לעבוד בסקרים, במעבדות ובחפירות ארכיאולוגיות יוכלו לקבל הכשרה זו. אפשרויות התעסוקה הן מגוונות: בהוראה בבתי ספר, עבודה במוזיאונים, העברת שיעורי של"ח, הדרכת תיירים בארץ ובעולם ועוד.
 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp