רוצה פרטים על תואר ראשון באקטואריה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר באקטואריה - תואר עם ערך

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר ראשון באקטואריה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי אקטואריה לתואר ראשון
 
ביטחון בתנאי אי ודאות
 
אקטוארים הם אנשים העובדים בתכניות ביטוח והשקעות, שתפקידם לאמוד סיכונים וסיכויים הכרוכים בפעולות פיננסיות המתבצעות בתכניות אלו. כמו כן, הם אחראיים להסביר בצורה פשוטה ללקוחות פעולות מתמטיות כלכליות, כדי לתת להם רעיון ומושג באשר לאפשרויות ולהזדמנויות הניצבות לפניהם במסלולי חיסכון, ביטוח והשקעה. אנשים המתאימים לעיסוק במקצוע זה הם בעלי זיקה, ואף אהבה, למתמטיקה, שמעונייניים במשרה לא תובענית, המשלבת גם תקשורת אנושית עם לקוחות. אנשים מתחומים רבים ומגוונים, כהנדסה, פיזיקה, כלכלה וכדומה, מגיעים לעסוק במקצוע זה לאחר מעבר של בחינות רישוי מקצועיות.
 
על התפקיד
 
כל הביטוחים המוכרים לנו היום – הבריאות, הביטוח הלאומי והפנסיה – מבוססים על מדע האקטואריה. בזכות מדע זה אנו יודעים לחזות את תוחלת החיים של אנשים המגיעים מרקע מסוים. על בסיס תחזיות אלו האקטואר יודע לחשב כמה כסף אדם מסוים צריך "לשים בצד" בכל שנה, על מנת שההשקעה תספיק לו להקצבה שנתית של ימי זקנתו. בתהליך זה נלקחים בחשבון גם פקטורים של ריבית, עמלות ניהול חשבונות ושרידות של תכנית החיסכון או הביטוח עצמה.
 
 
אקטוארים משמשים היום לא רק בחברות ביטוח אלא גם בבנקים ומוסדות פיננסיים אחרים, ומטרתם היא לחזות באופן כללי מה יעלה בגורלן של השקעות בימים טרופים כמו שלנו. חלק מן האקטוארים מציעים שירותי ייעוץ פרטיים לאנשים בבחירת תכנית ביטוח, פנסיה או השקעה. בכל מדינה בעולם קמו אגודות מקצועיות של אקטוארים, וכך גם בישראל. אגודה בינלאומית לאקטואריה יושבת בבריסל ומקיימת מפגשים וכנסים לאנשי מקצוע בתחום מכל העולם.
 
על הלימודים בישראל
 
במכללה האקדמית נתניה ניתן ללמוד את הנושא במסגרת מסלול לתואר ראשון בביטוח. הנושא נלמד במשך השנה השלישית ללימודי הביטוח במכללה.
 
תכנית הלימודים
 
תכנית טיפוסית כוללת לימודי מתמטיקה בקורסי יסוד, לימודי סטטיסטיקה ענפים ומותאמים לתחום הביטוח, קורסים בשיטות מחקר וקורסי בחירה. הסטודנטים מכירים את הז'רגון והמונחים המקצועיים המשמשים בתחום. הם דנים בסוגים של פוליסות, מחשבים ערכי פרמיות וסיכויי שרידות, בונים משוואות, ועובדים עם טבלאות תמותה. ישנה עבודה רבה על גיליונות אקסל, והסטודנטים אף מתמודדים עם חומרי עיון אקדמיים באנגלית.
 
נושאי לימוד
 
 • הסקה סטטיסטית
 • דגימות
 • מודלים סטוכסטיים
 • לימודי מימון
 • רזרבות וערכי פדיון
 • ניהול סיכונים
 • רווחי חברת הביטוח
 • ניתוח שרידות
 • הסתברות והתפלגות
 • תורת ההחלטות
 • ניתוח תזרים מזומנים
 • שינוי תנאי פוליסה     
 • תזרים רטרוספקטיבי
 • ועוד
 • חישובי פרמיה ותשואה     
 
 
תנאי קבלה
 
תנאי הקבלה ללימודי אקטואריה במסגרת החוג לסטטיסטיקה באוניברסיטת חיפה הם תעודת בגרות מלאה וציון 75 לפחות בבחינת הבגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות לימוד. במכללת נתניה ניתן להתקבל לכל תכניות התואר הראשון עם ממוצע 90 בבגרות, כאשר בחוג לביטוח בתואר הראשון ניתן משקל חשיבות לציון בחינת הבגרות במתמטיקה, וניסיון תעסוקתי בביטוח מהווה יתרון בתהליך מיון המועמדים.
 
 
מוסדות לימוד

 

 • המכללה האקדמית נתניה – מציעה תואר ראשון בביטוח, שבו לומדים גם את נושא האקטואריה באופן מקצועי ורציני. במהלך התכנית בנתניה עוברים הסטודנטים הכנה לבחינות משרד האוצר לקבלת רישיון לעיסוק בשיווק וייעוץ פנסיוני.
 
אפשרויות תעסוקה
 
בוגרי לימודי אקטואריה יכולים להשתלב בתפקידים טובים בקרנות פנסיה, בחברות לביטוח בריאות, לביטוח חיים, לביטוח רכוש, בקרנות השקעה, בבנקים וכן הלאה. הם יכולים גם להעניק שירותי ייעוץ באופן עצמאי ללקוחות פרטיים. אפשרות נוספת היא להמשיך לתארים מתקדמים ולעסוק במחקר בתחום המרתק אנשים רבים בעידן כלכלי כשלנו. 
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר ראשון באקטואריה?

רוצה לדעת יותר על תואר ראשון באקטואריה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: כלכלה

התקבלו 366 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp