קורס אקטואריה במכון מגיד, לימודי המשך באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי פיננסים לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על קורס אקטואר - מכון מגיד.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תעודה באקטואריה במכון מגיד, לימודי המשך באוניברסיטה העברית

 

תכנית כלכלית

 

תחום האקטואריה הוא מדע מדויק, המסייע לאנשים לתכנן את עתידם הפיננסי באמצעות תכניות חיסכון מגוונות, ביטוחים ומסלולי פנסיה. האקטואר מתאים את התכניות ללקוחותיו תוך התחשבות בפרמטרים שונים, כמו סוג המקצוע, הכנסות עתידיות, תורשה, סגנון חיים מבוקש והרגלים בריאותיים. עבודתו מבוססת על סטטיסטיקה, חישובים מתמטיים והבנה רחבה של כל הגורמים יחד.

 

במכון מגיד מוצעים מסלולים ללימודי המשך מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. ביניהם מתקיימת תכנית ללימודי תעודה באקטואריה, המכינה את המשתתפים בה למעבר מבחני ההסמכה של האיגוד הישראלי והאיגוד הבריטי. התכנית מיועדת לאקדמאים בעלי ראש ריאלי, שאוהבים לעסוק בחישובים מתמטיים ומעוניינים לרכוש כלים מעשיים ולקבל הכנה מקיפה למבחני ההסמכה, במטרה להשתלב במקצוע ולעבוד בסוכנויות ביטוח, בבנקים, בארגונים פיננסיים ובחברות השקעות, או במטרה להעניק ייעוץ באופן עצמאי לחברות ולאנשים פרטיים.

 

תכנית הלימודים

 

התכנית ללימודי תעודה באקטואריה מבוססת על התכנים של בחינות האיגוד הבריטי, ולכן כל חומרי הלימוד כתובים בשפה האנגלית, אך ההרצאות הפרונטאליות מתנהלות בשפה העברית. קיימת אפשרות להתמחות באחת מן המגמות הבאות: ביטוח אלמנטרי, ביטוח חיים, ביטוח פנסיוני או ביטוח בריאות. במהלך הקורס הסטודנטים רוכשים כלים עדכניים ומקצועיים, הם מנתחים מקרים אמיתיים ופוגשים מומחים בעלי רקע בתחומי עניין מגוונים ורלוונטיים. כחלק מדרישות התכנית הסטודנטים מחויבים לקרוא באופן עצמאי כמות משמעותית של חומר עיוני.

 

מבנה הלימודים

 

מכון מגיד ללימודי המשך של האוניברסיטה העברית מציע שני מסלולי לימוד, הנערכים בתל אביב: מסלול מלא שנמשך כשלוש שנים וחצי (שבעה סמסטרים) ומקיף 450 שעות אקדמיות; מסלול מתקדם בהיקף של 180 שעות אקדמיות, המתפרש על פני ארבעה סמסטרים. הלימודים בשני המסלולים מתקיימים במהלך יום אחד בכל שבוע, ובסמוך למבחנים מתווסף יום נוסף לצורך הכנה ותגבור. אפשר גם להירשם לקורסים בודדים מתוך התכנית המלאה.

 

בחינות הגמר

 

הסטודנטים נדרשים להירשם כחברים באגודה האקטוארית בישראל על מנת להשתתף בבחינות ההסמכה, המתקיימות פעמיים בשנה. השאלות במבחן הן באנגלית, אך את התשובות יש לכתוב בעברית. אנשים המעוניינים לענות על המבחן באנגלית, רשאים להשתתף במבחנים של האיגוד הבריטי. סטודנטים שעברו בהצלחה את המבחנים יהיו זכאים להסמכה כחברים מלאים באגודה, ויוכלו לעסוק במקצוע באופן רשמי.

 

נושאי לימוד

 

  • תכנון תנאי הפנסיה
  • קופות גמל
  • סיכוני חיים ותמותה
  • כלכלה פיננסית
  • מתמטיקה של מימון
  • קרנות השתלמות  
  • חישובי תעריפי ביטוח
  • הסקה סטטיסטית     
  • חיזוי וניתוח מצבים כלכליים     
  • ועוד

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי תעודה באקטואריה נדרשים להיות בוגרי תואר ראשון באחד מן התחומים הבאים: לימודי כלכלה, מתמטיקה, סטטיסטיקה, חשבונאות, מנהל עסקים, ביטוח או הנדסת תעשייה וניהול. על מנת לקבוע את הרמה ואת מגמת הלימוד המועמדים נדרשים לעבור מבחני קבלה באנגלית ובמתמטיקה. אנשים שלא עברו את המבחנים בהצלחה, רשאים להשתתף במכינה.

 

תעודה

 

לבוגרי המסלול בהצלחה מוענקת תעודת גמר מטעם מכון מגיד, לימודי המשך באוניברסיטה העברית בירושלים.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכון מגיד, לימודי המשך באוניברסיטה העברית

עוד מסלולי לימוד - מכון מגיד
פורום לימודי חשבונאות
האם קורס הנהלת חשבונות 3 מכיל בתוכו גם את לימודי 1 ו 2?
אלונה
ללא תגובה
המרת תעודה חשבונאות סוג 3 עם קורס תמת
רחל
1 תגובות
תעודה בגמר קורס מקצועי
צביקה רידל
1 תגובות
רמת קושי במתמטיקה בתואר במנהל עסקים וחשבונאות
מאי
1 תגובות
קורס בן 5 חודשים למנהל חשבונות בכיר
אמיר
1 תגובות
הסבה לחשבונאות ממדעי החברה
חיים
2 תגובות
מי מחוייב לנהל יומן פגישות לפי מס הכנסה?
יוני
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp