לימודי תעודה בחינוך באפרתה - מכללה אקדמית לחינוך

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על קורסים בחינוך - אפרתה.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


לימודי המשך במכללת אפרתה


מורות בצמיחה מתמדת

 

תכניות המשך לבוגרות תואר ראשון בחינוך נועדו לתת מענה לקשיים בהן נתקלות עובדות הוראה צעירות ברגע שהן יוצאות מהאקדמיה ומתחילות את דרכן המקצועית בגן או בבית הספר. מכללת אפרתה הירושלמית, המכשירה מורות ברוח הציונות הדתית כבר למעלה מ – 90 שנה, יצרה מערכת תמיכה רחבה המלווה את הבוגרות החל מצעדיהן הראשונים בשדה החינוכי ומספקת מסגרת המעודדת אותן להתפתחות אישית מתמדת תוך יצירת אווירת שיתוף והכלה.

 

במכללה ניתן למצוא מסלולים שונים המיועדים למורות מתחילות מהציבור הדתי לאומי וכן קורס הכשרה ייעודי למורות וותיקות, העוסקות בהנחיית עובדים חדשים במערכת החינוך. בנוסף מקיימת המכללה לימודי תעודה שונים, המיועדים הן לעובדות הוראה המעוניינות להרחיב את תחום עיסוקן, והן לציבור הרחב.

 

קורסי פיתוח מקצועי לגננות ולמורות חדשות

 

תכניות לימוד אלה נועדו לתמוך בבוגרות לימודי חינוך עם כניסתן לשוק העבודה לאחר סיום התואר הראשון. ההרשמה למסלולים השונים פתוחה גם בעבור מורים שאינם חייבים בהשתלמות מקצועית על פי הנחיות משרד החינוך, כלימודי העשרה. הקורסים נועדו לפתח את זהותן המקצועית של המורות, לספק להן מקור לתמיכה ולהעצמה ולתת להן כלים פרקטיים להתמודדות מול התלמידים וגורמים נוספים בעבודה הבית ספרית השוטפת.

 

כל אחד מהקורסים נמשך לאורך 10 מפגשים שבועיים בני 4 שעות. בנוסף כוללת התכנית 20 שעות ליווי המועברות על ידי מורה וותיק. מסלולי הפיתוח המקצועי הקיימים במכללה הם:

 

הדרכה לגננות מתחילות

 

תכנית זו מקנה כלים מעשיים ליצירה אווירה חיובית בגן ולטיפוח הקשר בין הגננת לבין הסייעות והורי הילדים. התכנים התיאורטיים משולבים בתיאורי מקרה ומיועדים ליישום מיידי בשטח. במהלך הקורס המשתתפות לומדות כיצד להעצים את ילדי הגן ולומדות לראות במשלח ידן שליחות חינוכית משמעותית.

 

קורס ניהול כיתה

 

מסלול זה נועד להעשיר את ארגז הכלים של המשתתפות בכל הקשור לניהול וארגון סביבת הלימוד הבית ספרית, מתוך תפיסה שעל המורה להשתמש ביכולות המנהיגות שבה על מנת לרתום את התלמידים לשיתוף פעולה. מטרת התכנית היא להתמודד עם תחושת חוסר האונים העולה לעיתים קרובות מצד מורים בכלל, ומורים חדשים בפרט, בעמדם מול תלמידי הכיתה. בקורס לומדים כיצד נכון להציב גבולות לילדים ומגלים אמצעים שונים ליצירת עניין ואתגר תוך הקפדה על אווירה חיובית מחד ועל סדר ומשמעת מאידך.

 

קורס העשרה למורות לאומנות

 

קורס זה מועבר במתכונת סדנאית המאפשרת למשתתפות להציף חוויות אישיות מתוך התנסותן בשדה החינוכי. במהלך הקורס נחשפות הסטודנטיות לטכניקות עבודה המשמשות מאמנים אישיים ולומדות כיצד ניתן לעשות שימוש בכלים אלה במהלך עבודתן השוטפת כמורות לאומנות, הן בכיתת הלימוד והן מחוצה לה. המשתתפות מביאות תיאורי מקרה מעולמן האישי ואלה עולים לדיון משותף, להעשרת חברותיהן לכיתה. תכנית הלימוד כוללת עיסוק במודלים תיאורטיים שונים בתחום ההוראה היצירתית וכן התנסות בפועל.

 

הכשרה בהעצמת תלמידים

 

המשתתפות במסלול זה, ילמדו כיצד ביכולתן לסייע לכל אחד מתלמידי הכיתה להביא את יכולותיו לידי ביטוי ולממש את כישוריו הייחודיים וזאת באמצעות חיזוק תחושת המסוגלות והחוסן האישי. נקודת המוצא בקורס הינה שהתמודדות עם קשיים בתהליך הלמידה עשויה להוות מנוף משמעותי להתפתחותו של היחיד, ותפקידה של המורה הוא לתווך את החוויה לתלמיד כך שתיתפס על ידו כמקור לתחושות חיוביות של הצלחה ועמידה ביעדים. בתוך כך, גם דמותה של המורה עצמה מועצמת.

 

קורס ייעודי למורות בחינוך המיוחד

 

מסלול זה מיועד לבוגרות לימודי תואר ראשון בחינוך המיוחד ונועד לתת מענה לקשיים בהן נתקלות המורות בעבודתן היומיומית. במהלך הקורס נחשפות המשתתפות לנושאים הקשורים בניהול הקשר עם הורי התלמידים ועם הרשויות השונות וכן מקבלות כלים להסדרת המשמעת בכיתה, להצבת גבולות וליצירת שיתוף פעולה פורה עם הסייעות ועם המורים המקצועיים. המורות המשתתפות במסלול מקבלות הדרכה כיצד עליהן לנהל ישיבות, וזוכות בהכוונה בבניית מערכי שיעור והצבת יעדים כיתתיים ואישיים.

 

 

קורס להכשרת מורות חונכות

 

מסלול זה נועד למורות וותיקות, התומכות במורים חדשים הנמצאים בשלבים שונים של הכשרתם. במהלך הקורס נעשה שימוש במושגים מעולם האימון האישי כדי ללמד את המשתתפות כיצד ביכולתן להעצים אישית ומקצועית את פרחי הוראה אשר תחת חסותן. המשתתפות רוכשות מיומנויות בהערכה ומישוב, בהדרכה ובהנחיה. תכנית הלימוד כוללת 30 שיעורים המתקיימים במתכונת חד שבועית בשעות אחר הצהריים וכן יום עיון מרוכז.

 

 

לימודי תעודה

 

במכללת אפרתה ניתן להשתלב בשתי תכניות שונות ללימודים לקראת תעודה. ככלל, התכניות מיועדות לבוגרות תואר ראשון, אך ההרשמה לקורסים המרכיבים אותן פתוחה לקהל הרחב, כך שניתן להירשם גם לקורסים בודדים.

 

לימודי תעודה בעריכה לשונית

 

תכנית זו מיועדת לנשים המעוניינות להעמיק את ידיעתן במכמני הלשון העברית, אם לשם העשרה כללית או במטרה להשתלב כעורכות לשוניות בשוק העבודה. המסלול כולל הן שיעורים תיאורטיים והן סדנאות מעשיות שונות בעריכה. לימודי העריכה הלשונית אורכים שנה אחת, כאשר הקורסים מרוכזים ביום אחד בשבוע. המכללה מעניקה תעודת עורכת לשונית למשתתפות המסיימות בהצלחה את שנת הלימודים.

 

לימודי תעודה במסלול להנצחת השואה

 

מסלול זה מיועד למורות המעוניינות להתמחות בהנצחת זכר השואה בבית הספר ומחוצה לו, במסגרות קהילתיות. נוסף על השיעורים בכיתה, כולל המסלול גם סיורים לימודיים שונים. הלימודים מתקיימים במתכונת חד שבועית ונפרשים על פני שנה אחת. בוגרות התוכנית מקבלות תעודה מטעם מכללת אפרתה.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אפרתה - מכללה אקדמית לחינוך בירושלים

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפרתה

פורום לימודים לחרדים דתיים

עבודה סוציאלית בשטראוס או אונו?
אייל
ללא תגובה
קורס טכנאי סאונד לדתיים
טלי
ללא תגובה
קורס לסאונד וטכנאות אולפן לבנות חרדיות
יוכי
1 תגובות
התעניינות בלימודי תואר
מרגלית
1 תגובות
לימודי קולנוע ובימוי לבחור חרדי
הני
2 תגובות
קורס מפיקי אירועים למגזר הדתי
שרה
1 תגובות
קלינאות תקשורת וייעוץ חינוכי לדתיות
אפרת
1 תגובות
השלמת תואר בחינוך עבור תואר שני
איילת קונס
1 תגובות
קורס עוזר בטיחות למגזר הדתי
יוסי
1 תגובות
תואר ראשון בחינוך מיוחד
מיכל פיטנר
1 תגובות
מסלול עבודה סוציאלית לנשים
יעל מנדלוביץ
1 תגובות
קורס עיצוב פנים לנשים
שרית
1 תגובות
מוסד עם תכנית לחרדים בתרפיה במוסיקה
לבנת
1 תגובות
לימודי תרפיה באמנות המוכרים למלגות של משרד החינוך
שרה קנאפו
1 תגובות
לימודים בגיל 51 במכללת אשקלון בחוג לעבודה סוציאלית
חיה דוידוביץ
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,744 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים929 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל546 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן