לימודי תעודה בחינוך באפרתה - מכללה אקדמית לחינוך

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על קורסים בחינוך - אפרתה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


לימודי המשך במכללת אפרתה


מורות בצמיחה מתמדת

 

תכניות המשך לבוגרות תואר ראשון בחינוך נועדו לתת מענה לקשיים בהן נתקלות עובדות הוראה צעירות ברגע שהן יוצאות מהאקדמיה ומתחילות את דרכן המקצועית בגן או בבית הספר. מכללת אפרתה הירושלמית, המכשירה מורות ברוח הציונות הדתית כבר למעלה מ – 90 שנה, יצרה מערכת תמיכה רחבה המלווה את הבוגרות החל מצעדיהן הראשונים בשדה החינוכי ומספקת מסגרת המעודדת אותן להתפתחות אישית מתמדת תוך יצירת אווירת שיתוף והכלה.

 

במכללה ניתן למצוא מסלולים שונים המיועדים למורות מתחילות מהציבור הדתי לאומי וכן קורס הכשרה ייעודי למורות וותיקות, העוסקות בהנחיית עובדים חדשים במערכת החינוך. בנוסף מקיימת המכללה לימודי תעודה שונים, המיועדים הן לעובדות הוראה המעוניינות להרחיב את תחום עיסוקן, והן לציבור הרחב.

 

קורסי פיתוח מקצועי לגננות ולמורות חדשות

 

תכניות לימוד אלה נועדו לתמוך בבוגרות לימודי חינוך עם כניסתן לשוק העבודה לאחר סיום התואר הראשון. ההרשמה למסלולים השונים פתוחה גם בעבור מורים שאינם חייבים בהשתלמות מקצועית על פי הנחיות משרד החינוך, כלימודי העשרה. הקורסים נועדו לפתח את זהותן המקצועית של המורות, לספק להן מקור לתמיכה ולהעצמה ולתת להן כלים פרקטיים להתמודדות מול התלמידים וגורמים נוספים בעבודה הבית ספרית השוטפת.

 

כל אחד מהקורסים נמשך לאורך 10 מפגשים שבועיים בני 4 שעות. בנוסף כוללת התכנית 20 שעות ליווי המועברות על ידי מורה וותיק. מסלולי הפיתוח המקצועי הקיימים במכללה הם:

 

הדרכה לגננות מתחילות

 

תכנית זו מקנה כלים מעשיים ליצירה אווירה חיובית בגן ולטיפוח הקשר בין הגננת לבין הסייעות והורי הילדים. התכנים התיאורטיים משולבים בתיאורי מקרה ומיועדים ליישום מיידי בשטח. במהלך הקורס המשתתפות לומדות כיצד להעצים את ילדי הגן ולומדות לראות במשלח ידן שליחות חינוכית משמעותית.

 

קורס ניהול כיתה

 

מסלול זה נועד להעשיר את ארגז הכלים של המשתתפות בכל הקשור לניהול וארגון סביבת הלימוד הבית ספרית, מתוך תפיסה שעל המורה להשתמש ביכולות המנהיגות שבה על מנת לרתום את התלמידים לשיתוף פעולה. מטרת התכנית היא להתמודד עם תחושת חוסר האונים העולה לעיתים קרובות מצד מורים בכלל, ומורים חדשים בפרט, בעמדם מול תלמידי הכיתה. בקורס לומדים כיצד נכון להציב גבולות לילדים ומגלים אמצעים שונים ליצירת עניין ואתגר תוך הקפדה על אווירה חיובית מחד ועל סדר ומשמעת מאידך.

 

קורס העשרה למורות לאומנות

 

קורס זה מועבר במתכונת סדנאית המאפשרת למשתתפות להציף חוויות אישיות מתוך התנסותן בשדה החינוכי. במהלך הקורס נחשפות הסטודנטיות לטכניקות עבודה המשמשות מאמנים אישיים ולומדות כיצד ניתן לעשות שימוש בכלים אלה במהלך עבודתן השוטפת כמורות לאומנות, הן בכיתת הלימוד והן מחוצה לה. המשתתפות מביאות תיאורי מקרה מעולמן האישי ואלה עולים לדיון משותף, להעשרת חברותיהן לכיתה. תכנית הלימוד כוללת עיסוק במודלים תיאורטיים שונים בתחום ההוראה היצירתית וכן התנסות בפועל.

 

הכשרה בהעצמת תלמידים

 

המשתתפות במסלול זה, ילמדו כיצד ביכולתן לסייע לכל אחד מתלמידי הכיתה להביא את יכולותיו לידי ביטוי ולממש את כישוריו הייחודיים וזאת באמצעות חיזוק תחושת המסוגלות והחוסן האישי. נקודת המוצא בקורס הינה שהתמודדות עם קשיים בתהליך הלמידה עשויה להוות מנוף משמעותי להתפתחותו של היחיד, ותפקידה של המורה הוא לתווך את החוויה לתלמיד כך שתיתפס על ידו כמקור לתחושות חיוביות של הצלחה ועמידה ביעדים. בתוך כך, גם דמותה של המורה עצמה מועצמת.

 

קורס ייעודי למורות בחינוך המיוחד

 

מסלול זה מיועד לבוגרות לימודי תואר ראשון בחינוך המיוחד ונועד לתת מענה לקשיים בהן נתקלות המורות בעבודתן היומיומית. במהלך הקורס נחשפות המשתתפות לנושאים הקשורים בניהול הקשר עם הורי התלמידים ועם הרשויות השונות וכן מקבלות כלים להסדרת המשמעת בכיתה, להצבת גבולות וליצירת שיתוף פעולה פורה עם הסייעות ועם המורים המקצועיים. המורות המשתתפות במסלול מקבלות הדרכה כיצד עליהן לנהל ישיבות, וזוכות בהכוונה בבניית מערכי שיעור והצבת יעדים כיתתיים ואישיים.

 

 

קורס להכשרת מורות חונכות

 

מסלול זה נועד למורות וותיקות, התומכות במורים חדשים הנמצאים בשלבים שונים של הכשרתם. במהלך הקורס נעשה שימוש במושגים מעולם האימון האישי כדי ללמד את המשתתפות כיצד ביכולתן להעצים אישית ומקצועית את פרחי הוראה אשר תחת חסותן. המשתתפות רוכשות מיומנויות בהערכה ומישוב, בהדרכה ובהנחיה. תכנית הלימוד כוללת 30 שיעורים המתקיימים במתכונת חד שבועית בשעות אחר הצהריים וכן יום עיון מרוכז.

 

 

לימודי תעודה

 

במכללת אפרתה ניתן להשתלב בשתי תכניות שונות ללימודים לקראת תעודה. ככלל, התכניות מיועדות לבוגרות תואר ראשון, אך ההרשמה לקורסים המרכיבים אותן פתוחה לקהל הרחב, כך שניתן להירשם גם לקורסים בודדים.

 

לימודי תעודה בעריכה לשונית

 

תכנית זו מיועדת לנשים המעוניינות להעמיק את ידיעתן במכמני הלשון העברית, אם לשם העשרה כללית או במטרה להשתלב כעורכות לשוניות בשוק העבודה. המסלול כולל הן שיעורים תיאורטיים והן סדנאות מעשיות שונות בעריכה. לימודי העריכה הלשונית אורכים שנה אחת, כאשר הקורסים מרוכזים ביום אחד בשבוע. המכללה מעניקה תעודת עורכת לשונית למשתתפות המסיימות בהצלחה את שנת הלימודים.

 

לימודי תעודה במסלול להנצחת השואה

 

מסלול זה מיועד למורות המעוניינות להתמחות בהנצחת זכר השואה בבית הספר ומחוצה לו, במסגרות קהילתיות. נוסף על השיעורים בכיתה, כולל המסלול גם סיורים לימודיים שונים. הלימודים מתקיימים במתכונת חד שבועית ונפרשים על פני שנה אחת. בוגרות התוכנית מקבלות תעודה מטעם מכללת אפרתה.
 למידע נוסף לחצו: אפרתה - מכללה אקדמית לחינוך בירושלים

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפרתה

פורום לימודים לחרדים דתיים

מסלול בשעות אחר הצהריים בהוראת מתמטיקה
נעמי כדורי
ללא תגובה
לימודי אנגלית לתואר במכללה בהפרדה
יהב
ללא תגובה
מכללות חרדיות ללימודי סיעוד בשעות הערב
ברוריה אפרתי
ללא תגובה
לימודי מנהל עסקים עם כלכלה
יעל
1 תגובות
איפה כדאי ללמוד קורס צילום מקצועי?
אביג
1 תגובות
בית המורה בבני ברק
גליה משה
1 תגובות
קבלה על פי ממוצע בגרות ללימודי סיעוד
אסנת ישראלי
1 תגובות
לימודים בעבודה סוציאלית מותאמים לחרדים
הדר
1 תגובות
לימודי שף לדתיים באזור הדרום
אילנה כהן
1 תגובות
קורס טיפול רגשי במכללה דתית
לילך תהלה כהן
1 תגובות
תואר ראשון באומנות במכללה חרדית
יהודית
1 תגובות
תואר שני בדרמה תרפיה לנשים במכללה דתית
אילנה
1 תגובות
רשיון הוראה באומנות מוכר משרד החינוך
רבקה פייבוש
1 תגובות
לימודי חשבונאות בצפון לדתיות
קרן הודיה אלון
1 תגובות
קורס בישול ואפייה לנשים בלבד
אלישיב
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    האקדמיה בבצלאל 983 חוות דעת

  • 3.9

    המכללה האקדמית אחוה 438 חוות דעת

  • 4.2

    מכללת תל חי 544 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים