קורס אסטרטגיות למידה והוראה מתקנת במכללה האזורית אשקלון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על אשקלון חוץ - קורס הוראה מתקנת.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס אסטרטגיות למידה והוראה מתקנת ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון


הדרך ללמידה יעילה


תהליך הלמידה בבית הספר מצריך מהתלמידים ביצוע מטלות רבות, כמו הכנת שיעורי בית, התכוננות למבחנים, זכירת מידע תיאורטי והקפדה על ארגון וסדר. אלו דורשות כישורים שאינם תמיד קלים לילדים, בייחוד כאשר הם מתמודדים עם לקויות למידה או הפרעות קשב. מטרת העל של מערכת החינוך אינה רק להקנות ידע עיוני לתלמידים, אלא גם ללמד אותם כיצד להגיע למידע זה בעצמם, וכיצד להבין אותו באופן הטוב ביותר. תחום אסטרטגיות הלמידה נועד "ללמד כיצד ללמוד", ובכך לעודד למידה עצמאית, הסקת מסקנות ויכולת הגעה ליעדים שהציבו יחד המורה והתלמיד.


היחידה ללימודי חוץ, בשיתוף פעולה עם אגף החינוך של עיריית אשקלון, מציעה קורס הוראה מתקנת, שמעניק כלים חשובים לאנשי חינוך לעבודה מול תלמידים ממגוון שכבות גיל.


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מתחילים בהיכרות עם תחום אסטרטגיות הלמידה. הם לומדים על חשיבותו בתהליך החינוך ומבדילים בינו לבין המושג "הוראה מתקנת". בהמשך, הם מכירים שיטות למידה שונות, וחוקרים דרכים אפשריות להקנות אותן לתלמידים. הם מתמקדים בתחומים רלבנטיים לגילאים צעירים כמו הבנת הנקרא, כתיבה וחשבון, ולומדים כיצד ניתן לשפר את תהליכי ההבנה בהם. כמו כן, הם מקבלים כלים לעידוד למידה עצמאית, ולפיתוח מודעות של הילדים לכישוריהם ולדרכי החשיבה הייחודיות שלהם. לאחר מכן, הם מנתחים מגוון לקויות למידה, ודנים במערכי סיוע שניתן לבנות כדי להקל על ההתמודדות עמן.

 

 

מתכונת הלימוד


הלימודים בקורס מתפרשים על פני 120 שעות אקדמיות, המתקיימות במתכונת הנוחה לשילוב עם עבודה. בנוסף להרצאות עיוניות ודיונים קבוצתיים בהם משתתפים הסטודנטים, עליהם גם לקחת חלק ב- 40 שעות נוספות של פרקטיקום מעשי, בו הם מתרגלים עבודה עם תלמידים לצורך הקניית מיומנויות למידה.


נושאי הלימוד

 

 • הפנמת רציונל למידה
 • בקרה עצמית וריסון אימפולסיביות
 • הצבת יעדים לימודיים
 • סיוע למתמודדים עם לקות למידה
 • התאמת תכנית הלמידה לתלמיד
 • שיטות מעקב אחרי התקדמות
 • עידוד למידה עצמאית
 • עיצוב סביבת הלימוד
 • פיקוח אישי על דפוסי חשיבה
 • תהליכי הבנת הנקרא
 • טיפול בקשיים בריכוז ובקשב
 • שילוב ידע חדש עם מידע קודם
 • שיטות לימוד חשבון
 • כישורי כתיבה והבעה בכתב
 • מערכי סיוע במערכת החינוך

 

תנאי קבלה


לקורס אסטרטגיות הלמידה במכללת אשקלון מתקבלים מועמדים בעלי ניסיון בעבודה בחינוך והוראה, בעבודה סוציאלית, בטיפול ובפסיכולוגיה. נערכים ראיונות אישיים בפני וועדת קבלה לקביעת התאמת המועמדים לתכנית.


מלגות


היחידה ללימודי חוץ מפעילה מלגות רבות המתאימות למגוון אוכלוסיות. ביניהן, הטבות המיועדות לחברים בגופים ממשלתיים כמו משרד הקליטה והכלכלה, והנחות על סמך מקום מגורים. כמו כן, מעניקה המכללה פטור מלא משכר הלימוד למועמדים שגילם עולה על ארבעים העוסקים במקצועות בסיכון גבוה ובעבודה פיסית מאומצת, או לבעלי ניסיון רב שנים בתחומים אלה.


תעודה


סטודנטים המסיימים בהצלחה את לימודיהם, העומדים בכל חובות הקורס, זכאים לקבלת תעודת מקצוע "טיפול באסטרטגיות למידה והתמחות בהוראה מתקנת", המוענקת טעם היחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית באשקלון. על מנת לקבל את התעודה, המשתתפים נדרשים להקפיד על נוכחות ב - 80 אחוזים מהשיעורים לפחות, וכן עליהם לסיים את ההכשרה המעשית.

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: לימודי תעודה במכללה האזורית אשקלון - היחידה ללימודי חוץ

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

מה שואלים בראיון קבלה להוראה?
שרון
1 תגובות
מורה ללא תעודת הוראה
בטי
1 תגובות
מה השכר של גננת?
אביבית
1 תגובות
מסלול הסבה שנפתח עוד שבוע
אילת ברלב
2 תגובות
אפשרויות תעסוקה של בוגרי תואר שני בייעוץ חינוכי
הודיה יחזקאלי
1 תגובות
תעודת הוראה בחינוך גופני
כבהא סנאא
1 תגובות
לימודי מתמטיקה להוראת בגרויות
אהרון
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,813 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,045 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי554 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp