רוצה פרטים על אנתרופולוגיה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון באנתרופולוגיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על אנתרופולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי אנתרופולוגיה לתואר ראשון

 

תחום האנתרופולוגיה (תורת האדם) שייך לפקולטה למדעי החברה ועוסק בחקר האדם והתרבויות השונות בהן הוא חי ופועל. זהו תחום מרתק אשר מושך אליו סטודנטים המתעניינים בתחום.

 

ניתן לחלק את תחום האנתרופולוגיה למספר סוגים מהם: אנתרופולוגיה פיזית ביולוגית, בה הדגש הוא על חקירה מעמיקה של נושאים כמו גנטיקה, אבולוציה , אנתרופולוגיה רפואית ופסיכיאטרית ,החוקרת את החברה דרך מחלות בגוף ובנפש , אנתרופולוגיה תרבותית, אנתרופולוגיה בלשנית ועוד . כמו כן ישנם אנתרופולוגים העוסקים בתחום הארכיאולוגיה, ואלה מתמקדים בחקר השרידים של תרבויות שונות.

 

קיראו על: לימודי סוציולוגיה

 

מהם לימודי אנתרופולוגיה?


לאחרונה, סטודנטים רבים מגלים עניין רב בלימודי אנתרפולוגיה העוסקים בחקר החברה האנושית ובתרבויות העולם. לימודי אנתרופולוגיה שוזרים בתוכם תחומים אקדמיים רבים כדוגמת: מדעי הרוח, מדעי החברה, מדעי ההתנהגות, סוציולוגיה ועוד ומעניקים לסטודנטים יכולת להבין ולנתח את הגורם האנושי בחברה, בכל המעגלים החברתיים באשר הם. לימודים אלה זוכים להערכה רבה ועניין גם בקרב מדעני החברה ובקרב חוקרים בתחומי מדעי הרוח ,מדעי הטבע והאומנויות.

 

לימודי אנתרופולוגיה שואפים להבין את ההתנהגות האנושית תוך הסתכלות על המציאות החברתית-תרבותית של בני האדם בעולם. תכניות הלימוד לתואר ראשון באנתרופולוגיה חושפות את הסטונטים לאורח החיים והתרבויות השונות של האנשים החיים בסביבה הקרובה לנו והרחוקה מאיתנו . כמו כן נבחנים היחסים, המוסדות והתהליכים הקיימים והמשתנים במקומות השונים בארץ ובעולם.

 

לימודים אלה שואפים לצייד את הסטודנטים בידע מקיף ובכלים שיסייעו להם לעסוק בחקר תחום מדעי החברה. תכני הלימוד בחוג זה מיועדים לעורר את סקרנותם של הסטודנטים וכן את רצונם להבין את ההתנהגות האנושית בהקשרים יומיומייים ובתהליכים ארוכי טווח. בנוסף לכך הם מפתחים את ההסתכלות הביקורתית על תופעות חברתיות ותרבותיות, מעודדים את פיתוח החשיבה על המתרחש ומשפרים את היכולת להפיק תובנות מעמיקות על המציאות. במסגרת התואר נפגשים הסטודנטים עם שיטות מחקר השוואתיות של דפוסים שונים בתרבויות מגוונות ומנתחים תחומים כמו דת, כלכלה, פסיכולוגיה, תרבות ומשפט.

 

מסלולי הלימוד

 

לימודי אנתרופולוגיה מוצעים במסגרת מסלול דו חוגי המשולב עם לימודים ממדעי החברה כמו סוציולוגיה או פסיכולוגיה או עם לימודי היסטוריה, מדעי המחשב ועוד.

 

 

נושאי הלימוד

 

תוכניות הלימוד לתואר ראשון באנתרופולגיה פותחות בדרך כלל בלימוד מבואות לאנתרופולוגיה ולסוציולוגיה וכוללות בין השאר גם נושאים רבים כגון: לימודי חינוך וחברה, אנתרופולוגיה חברתית, אנתרופולוגיה תרבותית, אנתרופולוגיה פוליטית, שיטות מחקר איכותיות; אנתרופולוגיה של מגדר; אנתרופולוגיה ויזואלית; אנתרופולוגיה של החינוך, התפתחות האנתרופולוגיה הישראלית; אנתרופולוגיה של הדת; החברה הפלשתינית; אנתרופולוגיה של העיר; אנתרופולוגיה של דרום מזרח אסיה; אנתרופולוגיה של המזרח הרחוק; עלייה והגירה; בירוקרטיה ואלימות; אנתרופולוגיה של מיעוטים; נעורים והתבגרות ממבט בין תרבותי; התנהגות חברתית, אנתרופולוגיה ישראלית, ותהליכי שינוי תרבותיים. 
 

היכן לומדים?

 

ניתן ללמוד תחום זה בחלק מהאוניברסיטאות בישראל - האוניברסיטה הפתוחה, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת אריאל, אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בר אילן ועוד. בנוסף, קיימים מסלולים ייחודים במספר מכללות כמו המכללה האקדמית עמק יזרעאל, המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן ועוד.

 

עבודה לאחר הלימודים

 

לימודי אנתרופולוגיה (במיוחד במסלול הדו חוגי שלהם) פותחים לא מעט אפשרויות עבודה לבוגרים שסיימו את לימודיהם. תכנית לימודים המשלבת גם לימודי סוציולוגיה למשל מאפשרת עבודה כחוקרים במכוני מחקר, חברות פרטיות העוסקות בתחום ועוד.

 

ניתן לעבוד בתחום זה הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי או להמשיך ללימודי תואר שני בתחום.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על אנתרופולוגיה?

רוצה לדעת יותר על אנתרופולוגיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד אנתרופולוגיה
חוות דעת של סטודנטים: סוציולוגיה
התקבלו 54 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp