תואר ראשון באנימציה במכללה האקדמית ספיר

תואר ראשון באנימציה במכללה האקדמית ספיר

תואר ראשון באנימציה - המכללה האקדמית ספיר

 

קו ותנועה

 

כבר מזמן הבינו שלא רק ילדים נהנים מסרטים מצוירים. "כשהרוח נושבת", "9.99", "כנס העתידנים" – הם סרטי מופת מצליחים בכל העולם שבהם משולבת אנימציה. יוצרים רבים בוחרים להשתמש באנימציה כדי לתאר מצבים סוריאליסטיים ולהעניק משמעות סימבולית נוספת.

 

המכללה האקדמית ספיר מציעה מסלול ללימודי אנימציה לתואר ראשון. המסלול מתאים לאנשים יצירתיים בעלי דמיון מפותח וכישרון ציור, המעוניינים לכתוב, לעצב, לביים וליצור סרטי קולנוע וסדרות, קליפים ופרסומות אנימציה.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים בתואר ראשון באנימציה במכללה האקדמית ספיר מכשירה את הסטודנטים לעצב אובייקטים ודמויות הן באמצעות תוכנות מחשב מתקדמות והן על ידי יצירה בפלסטלינה ובחומרים נוספים. הם מתאמנים בכתיבת תסריטים קומיים ודרמטיים, בעריכת וידאו ובצילום, במשחק ובבימוי. הם לומדים להתמודד עם דמויות מורכבות ועם דימויים על ציר הזמן. במסלול נלמדות התוכנות Flash, After Effects ועוד.

 

בשנה השלישית מאפשרים לסטודנטים להתמחות לפי בחירתם בטכניקה אחת: אנימציה קלאסית מצוירת,) Stop Motion בובות, פלסטלינה או חפצים שניתן להזיז מול המצלמה) או אנימציה ממוחשבת בתלת ממד. בשנה זו הסטודנטים גם מעשירים את הידע האמנותי שלהם, כשהם משתתפים בקורסים ממגמת הקולנוע במכללה, ונחשפים לנושאים מגוונים כמו גרפיקה, עיצוב פסקול, תיעוד דוקומנטארי, כתיבת סרטים עלילתיים באורך מלא ועוד.

 

בשנה הרביעית הסטודנטים עובדים על פרויקט גמר בהנחיית מרצים. במסגרת זו הם מיישמים את הידע שצברו בכתיבה, בבימוי ובעריכה, ומפיקים סרט אנימציה בהתאם לסגנונם האישי. הסרטים הנבחרים מוצגים לקהל רחב בפסטיבלים שונים, כמו פסטיבל קולנוע דרום, ולעיתים מזכים את יוצריהם בפרסים יוקרתיים.

 

מתכונת הלימוד

 

משך הלימודים לתואר ראשון באנימציה במכללה האקדמית ספיר הוא ארבע שנים אקדמיות. שלוש השנים הראשונות מוקדשות ללימודים עיוניים ומעשיים. השנה הרביעית מוקדשת כולה להפקת סרט אישי קצר בהנחיה ובליווי של סגל המרצים, והיא אינה כרוכה בתשלום שכר לימוד.

 

סגל המרצים

 

סגל המרצים במכללה האקדמית ספיר מורכב מאנשי מקצוע וממומחים בתחומים שונים. ביניהם תוכלו לפגוש: במאי ויוצר סרטים קצרים וסדרות אנימציה, המציג בפסטיבלים בינלאומיים; מנהל מחלקת האנימציה בחברת SNOWBALL ויוצר הסרט "STEPS"; מאייר סרט האנימציה "ואלס עם באשיר"; ועוד שחקנים, עורכים, גרפיקאים, כוריאוגרפים ויוצרי תיאטרון.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר ראשון באנימציה צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה עם ממוצא ציונים 80 לכל הפחות עם ארבע יחידות לימוד לפחות בבגרות באנגלית בציון 70 ומעלה. מועמדים שגילם 30 ומעלה מחויבים בלימודי מכינה בהיקף של 180 שעות לימוד. כמו כן, יש צורך בציון פסיכומטרי או במבחן אמי"ר לסיווג רמת האנגלית. הקבלה ללימודים מותנית בעמידה במבחן התאמה ובהצגת תיק עבודות.

 

 

תעודה

 

לבוגרי המסלול מוענק תואר בוגר באמנות B.F.A עם התמחות בלימודי אנימציה מטעם המכללה האקדמית ספיר.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי מסלול האנימציה מצוידים לצאת לשוק העבודה ולהשתלב בתפקידים שונים בתחום ההנפשה בישראל ובעולם.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
חוות דעת של סטודנטים על ספיר - תואר באנימציה
התקבלו 11 דירוגיםבציון ממוצע: 4.5 מתוך 5

המכללה האקדמית ספיר
24/10/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

ספיר מכללה מאוד חברתית וגואגת לסטודנטים שלה. מחלקת אמנויות המסך ממש איכותית.

על הקמפוס

יש מלא חתולים בקמפוס ורובם מאוד חמודים. יש אחד שחור שלא עונה לשם מיצי. יש אחד לא חמוד.

טיפים

אל תשכחו להגיע עם בגדים ללימודים. אל תשכחו להתעורר בבוקר אחרי שאתם הולכים לישון. תמיד תביאו אתכם עינ קרא עוד...

המכללה האקדמית ספיר
28/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהב את ההתייחסות האישית לכל סטודנט אצלנו והאווירה הלימודית והכללית במכללה

על הקמפוס

אחלה מקום נוח מאוד להגיע אליו ולהתמצא בו ואווירה מאוד כיפית ונחמדה ויש המון דברים ללמוד, עבודה סוציא קרא עוד...

טיפים

תבחרו בזמן קורסים שמעניינים אותם אם אתה רוצים קורסי בחירה.


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp