קורס אנגלית לקראת תואר ראשון במכללה האקדמית אפקה

שירות אישי - צור קשר
קורס אנגלית לקראת תואר ראשון במכללה האקדמית אפקה

לימודי אנגלית לקראת תואר ראשון במכללה האקדמית אפקה

 

מסלול הלימודים אינו פעיל

 

לפני למעלה מעשור הוקמה בצפון תל אביב מכללת אפקה. כיום, נחשבת המכללה לאחד מהמוסדות האקדמיים ללימודי הנדסה הטובים ביותר בארץ. במרוצת השנים, קיבלה המכללה האקדמית אפקה אישור מהמועצה להשכלה גבוהה, להפעיל כשישה מסלולי לימוד לתואר אקדמי מטעמה. קרוב ל-2,000 מבוגריה השתלבו בתעשיות ההיי-טק ובתעשיות הטכנולוגיות כמהנדסים מוכשרים מן המעלה הראשונה.

 

תוכנית הלימודים של המכללה, בכל מסלולי הלימוד, נבנתה בסיועם של אנשי מפתח בתעשייה המקומית. על כן, מתקיימים במסגרת המכללה קורסי לימוד חדשניים התואמים את הפיתוחים האחרונים שנעשו בתעשייה הטכנולוגית בארץ ובעולם. כמו כן, זוכים הסטודנטים לצאת לסיורים מודרכים במתחם ההיי-טק ברמת החייל הסמוך למכללה. במהלך לימודיהם משתתפים הסטודנטים בהרצאות המועברות על ידי אנשי התעשייה המובילים בישראל.

 

עם סיום לימודיהם, מקבלים הסטודנטים סיוע מהיחידה להכוון תעסוקתי הממוקמת בקמפוס. היחידה מקיימת קשרים עם המחלקות לגיוס כוח אדם בחברות מובילות, ומקשרת אותן לבוגרי המכללה על פי דרישותיהן. המכללה מעניקה לבוגריה, באמצעות היחידה להכוון תעסוקתי, יתרון על פני שאר המהנדסים מחפשי העבודה בארץ.

 

לימודי אנגלית באקדמיה

 

סטודנטים, בכל מוסדות הלימוד האקדמיים בישראל, נדרשים במהלך התואר לשליטה גבוהה בשפה האנגלית. אומנם, מדינת ישראל מצטיינת בפעילות ענפה בתחום האקדמיה והמחקר, ומאמרים רבים נכתבים בשפה העברית מדי שנה, ובכל זאת מדובר במדינה קטנה ביחס למחקר העולמי. על כן, חלק גדול, אם לא רובם של המאמרים הנלמדים בכל תחומי הלימוד באקדמיה, הם מאמרים שנכתבו או תורגמו לשפה האנגלית. כמו כן, הכתיבה האקדמית הינה כתיבה ברמה גבוהה המשלבת בתוכה מונחים רבים הדורשים אוצר מילים גדול.

 

סטודנט אשר אינו בקיא בשפה האנגלית, גם אם הוא מצטיין בכל התחומים האחרים הנדרשים לתואר, יתקשה להבין את החומר המועבר באמצעות מאמרים באנגלית. משום כך, דורשים מוסדות הלימוד בארץ, כתנאי קבלה, נתונים גבוהים במבחנים הבודקים את השפה האנגלית כגון מבחן אמי"ר, אמיר"ם או פרק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית.
פעמים רבות סטודנטים שעברו את המבחנים הנ"ל קיבלו ציונים שאינם מוכיחים את יכולתם לעמוד ברמה הנדרשת באקדמיה. על כן, מפעילים רוב המוסדות האקדמיים שיעורים באנגלית ברמות לימוד שונות. שיעורים אלו מאפשרים לסטודנטים לשפר את השפה האנגלית שלהם ולהתמודד בהצלחה מול הרמה הנדרשת באקדמיה.

 

תוכנית לימודי האנגלית אותה מציעה המכללה האקדמית אפקה

 

המכללה האקדמית אפקה שמה לה למטרה לשמור על רמת לימודים אקדמית גבוהה. זאת על מנת לייצא לשוק התעשייה מהנדסים מוכשרים אשר יתרמו להתפתחותה הטכנולוגית של מדינת ישראל. המכללה יודעת כי סטודנטים שאינם מצטיינים בשפה האנגלית ייפגעו במהלך לימודיהם ויתקשו להשלים את המטלות הנדרשות לתואר אקדמי. על כן, כל סטודנט במכללה מחויב ברמת פטור באנגלית על מנת לקבל זכאות לתואר.

 

מכיוון שלא כל הסטודנטים מגיעים למכללה עם אנגלית ברמה זהה, לימודי האנגלית במכללה האקדמית אפקה מתקיימים במסלול נפרד מתוכנית הלימודים. המכללה מפעילה קורסים ברמות לימוד שונות, זאת בהתאם ליכולותיו של כל סטודנט וסטודנט. שיבוץ הסטודנטים ללימודים יעשה בהתאם לציונים אותם קיבלו באחד מן המבחנים הבאים: מבחן אמי"ר (המתקיים מדי חודשיים ברחבי הארץ), מבחן אמיר"ם (המתקיים במסגרת המכללה מספר פעמים בשנה) או פרק האנגלית במבחן הפסיכומטרי.

 

תוכנית הלימודים

 

לימודי האנגלית כוללים שלושה קורסי לימוד בשלוש רמות שונות:

 

מתחילים: מתאים לסטודנטים שקיבלו ציון הנע בין 80-99 בפרק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית או במבחן אמיר"ם, או ציון הנע בין 180-199 במבחן אמי"ר. קורס ברמת מתחילים הינו שנתי ועל הסטודנט לעבור קורס זה עד תום השנה הראשונה ללימודיו.

 

בינוניים: מתאים לסטודנטים שקיבלו ציון הנע בין 100-119 בפרק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית או במבחן אמיר"ם, או ציון הנע בין 200-219 במבחן אמי"ר. קורס זה הינו סמסטריאלי ועל הסטודנט לעבור אותו עד תום השנה השנייה ללימודיו.

 

מתקדמים: מתאים לסטודנטים שקיבלו ציון הנע בין 120-133 בפרק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית או במבחן אמיר"ם, או ציון הנע בין 220-233 במבחן אמי"ר. קורס זה הינו סמסטריאלי ועל הסטודנט לעבור אותו עד תום השנה השלישית ללימודיו.

 

סטודנטים אשר קבלו במבחן בפרק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית או במבחן אמיר"ם ציון הגבוהה מ-134, או סטודנטים שעברו את בחינת אמי"ר בציון 234 ומעלה, יהיו זכאים לפטור מקורסי האנגלית במכללה.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפקה
Whatsapp Whatsapp