לימודי אמנות בישראל

איפה תבחר/י לפתח את הכישרון שלך? אנחנו פה כדי לעזור לך, כל המידע על מסלולי הלימוד ובתי ספר לאמנות בכל הארץ נמצא כאן לרבות תנאי קבלה, מלגות, ימים פתוחים, חוות דעת של סטודנטים עוד. יש לך שאלה?

  

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על מקצועות האמנות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי אומנות - מי רוצה ללמוד אמנות ? כמה זה עולה?

 

עיצוב ואמנות נחשבים לתחומי העיסוק היצירתיים ביותר ונמצאים סביבנו כל העת. אמנות היא שפה תקשורתית והעוסקים בה מעבירים באמצעות יצירותיהם מסרים חברתיים, תרבותיים, פסיכולוגיים או פוליטיים. חשיבותה של האמנות והשפעתה הרבה על התרבות ועל החברה מביאים רבים להשתלב במגוון מקצועותיה, אם באופן מקצועי ואם באופן חובבני.

 

אחד מן העקרונות הבולטים, המשותף לכל תחומי האמנות, הוא עקרון האילתור. האילתור בא לתקן באופן ספונטני טעויות המתרחשות במהלך העבודה היצירתית או להביא משהו טבעי ומקורי, שאינו מושפע מציפיות הסביבה. הרבה יותר מן התוצאה הסופית, היכולת של האדם לשנות את התכנית המוכתבת מראש על מנת להתאים אותה לתנאי המציאות, היא זו שבונה אותו כאמן, הבטוח בעצמו ומכיר את עצמו.

 

ההנאה, הביטחון והאמונה ביכולת העצמית המגיעים דרך האמנות הופכים אותה גם לכלי מצוין לעבודה טיפולית ולהעצמת הקהילה. רבים מבוגרי מסלולים אקדמיים באמנות בוחרים, במקביל לפעילותם המקצועית כאמנים עצמאיים, לשמש כמדריכי אמנות בקהילה. ככאלה הם מרימים תרומה משמעותית לאנשים רבים, הזקוקים להתחבר מחדש למעיינות הדמיון ולהשתחרר מן האפרוריות של החיים בשגרה המודרנית.   

 

מסלולים ותוכניות לימוד

 

הלימודים באמנות מיועדים להגשים שתי מטרות, הראשונה, להקנות ידע ומיומנויות הקשורות לטכניקות ולסגנון והשנייה להעניק ידע ליצירת אמנות ייחודית ודרכי הבעה עצמית.

 

לימודי אומנות מתקיימים בכמה תוכניות, תואר ראשון, קורסי הכשרה חוץ אקדמיים או סדנאות ממוקדות. לימודי אומנות לתואר ראשון מוצעים במסלולי לימוד חד חוגיים או דו חוגיים, בהם משלבים תחום דעת נוסף כמו תקשורת, פסיכולוגיה ועוד. מלבד זאת ניתן לבחור להתמקצע בשני חוגים אקדמיים מעולם האמנות במסלול אמנות ומדיה דיגיטאלית ,אמנות ועיצוב או תולדות האמנות וקולנוע. לימודי אומנות במסגרת חוץ אקדמית הם לרוב ממוקדים יותר ומזכים את בוגריהם בתעודת גמר בתחום אמנות כלשהו כגון צילום, פיסול, רישום וציור, עיצוב גרפי ועוד.

 

כיום, כמעט כל בתי הספר ומסגרות הלימודים לאומנות מציעות מסלולים מגוונים ללימוד תחומי האמנות השונים:

 

 • לימודי אומנות בוקר - מסגרת המתאימה בעיקר לאנשים הפנויים בשעות הבוקר, מסלול מאפשר שילוב של לימודים ועבודה.
 • לימודי אומנות ערב - מסלול זה מיועד בעיקר לאנשי קריירה שאינם יכולים לפנות את שעות היום שלהם ללימודים
 • לימודי אומנות מלאים - המסלול לסטודנט במשרה מלאה, במסגרת זו ניתן להרחיב את תחומי הלימוד ולהתעמק בתחומים נוספים.
 • לימודי אמנות לחרדים ולדתיים - במסגרות הדתיות מציעים לימודים בתחומי הקולנוע, התיאטרון, הכתיבה היצירתית והחינוך האמנותי.


מגוון התוכניות המוצע היום במוסדות להשכלה גבוהה מאפשר לנרשם להחליט על עוצמת השינוי שהוא עתיד להכיל על חייו. אם לבסוף החלטתם להשקיע בלימודי אומנות להנאתכם הפרטית בלבד, תוכלו למצוא מסגרות רבות נוחות ומתאימות להשגת מטרה זו. כמו בעבר, גם היום קיימים מוסדות רבים שאינם מעניקים תעודת סיום לימודים ומאפשרים לימודים ללא לחץ.

 

נושאי הלימוד

 

המסלולים האקדמיים מקנים לסטודנטים את כל הידע והכלים הנדרשים להשתלבות כאמנים בקהילת האמנים בארץ או בחו”ל. תוכניות הלימוד מתאימות לצו השעה ולכן משלבות בין תחומי האמנות המסורתית כמו רישום ופיסול קלאסי לבין תחומים טכנולוגיים כמו ווידאו ארט ועריכה. כל זאת תוך הדגשת האמירה האמנותית האישית של כל סטודנט.

 

הלימודים המקיפים, לקראת תואר ראשון באמנות, מציעים לסטודנטים ידע עיוני מעמיק בתולדות האמנות על תקופותיה השונות, והתנסות מעשית נרחבת בתחומי האמנות השונים. בין הקורסים הנלמדים במסלולים השונים:

 

 • תולדות האמנות
 • אומנות העת החדשה
 • אמנות בעת העתיקה ובימי הביניים
 • אמנות האסלאם
 • ניתוח יצירות אמנות
 • פילוסופיה
 • אמנות יוונית
 • אומנות הרנסאנס והבארוק
 • קורסים בקולנוע ותיאטרון
 • ועוד...

 

מוסדות הלימוד

 

לימודי אמנות מתקיימים בכלל האוניברסיטאות ברחבי הארץ וכן במכללות ומכונים רבים ובהם:

 

 

 • המכללה האזורית צפת: במכללה זו פועל בית הספר ללימודי אמנות "בית היוצר", שמציע קורסים ולימודי תעודה שונים. בין המסלולים שניתן ללמוד נכללים קורס צורפות, קורס רישום וציור וקורס יסודות באמנות.

 

 • המכללה האקדמית ספיר: המכללה האקדמית ספיר מציעה תכניות ללימודי אמנות הקול והמסך, שמתמקדות במקצועות המדיה השונים, וכן לימודי תרבות יצירה והפקה שמתמקדות בתחום ניהול האמנות והתרבות. כמו כן, במרכז ללימודי תעודה של המכללה מתקיימים קורסים בתחומי האמנות והעיצוב לצד ענפים נוספים.

 

 • המכללה האקדמית תל חי: במכללה האקדמית תל חי פועל מכון לאמנויות, אשר מציע קורסים שונים שתחומים יצירתיים. בין הנושאים שניתן ללמוד במכון נכללים רישום, ציור, קדרות, פיסול והדפס. במכללה מתקיימים עוד שלל מסלולי לימוד, לתואר ראשון ולתואר שני.

 

 • מכללת אורט ללימודי תעודה - ביה"ס לעיצוב: בית הספר לעיצוב של רשת המכללות אורט, אורט דיזיין, מציע הכשרות שונות בתחומי האמנות והעיצוב. בין היתר ניתן ללמוד בקורס עיצוב גרפי, קורס אנימציה ותלת ממד, קורס עיצוב פנים, קורס צורפות, קורס פוטושופ ועוד שלל תכניות.

 

 • מכללת אמונה: מכללת אמונה מיועדת לנשים מן המגזר הדתי והיא מציעה מסלולים שונים ללימודי הוראה במקצועות האמנות. בין היתר ניתן לבחור בין לימודי הוראת אמנות, לימודי הוראת עיצוב גרפי ולימודי הוראת תיאטרון.

 

 • המדרשה לאמנות במכללה האקדמית בית ברל: המדרשה, הפקולטה לאמנויות של המכללה האקדמית בית ברל, עורכת תכניות לימודים מגוונות בהן לימודי אמנות לתואר ראשון, תואר ראשון בקולנוע ולימודי הוראת אמנות, לצד תכניות שונות להוראת מקצועות העיצוב ותכניות לימודי תעודה בענפי האמנות.

 

 • האקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל: בין התכניות ללימודי אמנות לתואר ראשון שמתקיימות בבצלאל האקדמיה לאמנות ולעיצוב אפשר לכלול לימודי אמנות המסך, לימודי עיצוב תעשייתי, לימודי צורפות ואופנה לתואר, לימודי צילום לתואר ראשון, לימודי תקשורת חזותית ומסלולים נוספים. ניתן להמשיך גם לתואר שני במקצועות האמנות.

 

 • המכינה הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות: מוסד זה עורך מכינות ייעודיות לעיצוב ולאמנות וכן מסלולי לימודי תעודה בעולם האמנות והעיצוב כגון קורס רישום וציור, קורס עיצוב אופנה, קורס צילום, קורס עיצוב פנים וקורס להפיכת רעיון למוצר.

 

 • מכון אבני לאמנות ועיצוב: מוסד לימודים זה מציע תכניות לימודי תעודה שונות בענפי האמנות. ניתן ללמוד בתכנית בעיצוב תעשייתי, בתכנית עיצוב אופנה, בתכנית בעיצוב המדיה או בתכנית אמנות ואוצרות.

 

 • מכללת מנשר לאמנות: המכללה עורכת תכניות לימודי תעודה מגוונות בענפי האמנות, בהן לימודי תקשורת חזותית, לימודי קולנוע, לימודי אנימציה, לימודי כתיבה ולימודי צילום. מתקיימים גם קורסים קצרים יותר במסגרת לימודי ההמשך של המכללה.

  

לימודי אמנות, כמה זה עולה לך?

עלות הלימודים בחוגים השונים משתנה ותלויה בעיקרה בכמות המפגשים ובאיכות התעודה. לימודים בחוגים פרטיים עשויים לעלות כמה עשרות שקלים למפגש בעוד לימודים מלאים עולים בין 10,000-20,000 שקלים לשנה. באוניברסיטאות ישנן מלגות שונות המאפשרות להקל במקצת את הנטל על הסטודנט, ניתן למצוא מידע על מלגות במוסדות הלימוד ובאתרי האינטרנט העוסקים בנושא.

 

 

אפשרויות תעסוקה


לימודי אמנות פותחים מגוון אפשרויות תעסוקה בפני הבוגרים. הם יכולים להשתמש בכלים שנלמדים במהלך הלימודים כדי לפתח עצמם כיוצרים ולהעמיק את כישורי הביטוי וההבעה שלהם בפלטפורמות מדיה שונות, מאמנות פלסטית, דרך תיאטרון ועד מדיה משודרת ותקשורת דיגיטלית. בוגרים שמעוניינים לפנות לקריירה מחקרית ולהעמיק בסוגיות תיאורטיות בעולם האמנות יכולים להמשיך לתואר שני באמנות ולאחר השלמת תזה מחקרית להמשיך גם לתואר שלישי בתחום.


נוסף על כך, בוגרי לימודי אמנויות יכולים לפנות להדרכת מקצועות יצירתיים שונים במסגרות לא פורמליות כגון חוגים, מרכזים קהילתיים ומוסדות לנוער ולצעירים. מי שנמשכים לתחום הטיפולי יכולים להמשיך לקורסים במקצועות התרפיה במטרה לקבל הסמכה כמטפלים במקצועות הבעתיים שונים. בין היתר ניתן ללמוד בקורסים בטיפול באמנות או לקבל הסמכה אקדמית מעמיקה במסגרת תואר שני בהבעה וביצירה.

 

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מקצועות האמנות?

רוצה לדעת יותר על מקצועות האמנות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד מקצועות האמנות

מעל 91 סטודנטים
המליצו והצביעו על אמנות

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,565 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת סמינר הקיבוצים212 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב962 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
תואר במחול 657 96
תואר במוסיקה 555 87
אמנות 471 88

חוות דעת של סטודנטים: אמנות

התקבלו 91 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

מעבר למה שכבר סיפרתי על הלימודים במחלקה לאמנות ועל הקמפוס, חשוב להגיע עם ראש פתוח ללימודים בבצלאל ועם מוכנות להשקיע את כל כולך ולשים את הלימודים במקום הראשון לשנים הללו של התואר (הוא עובר מאוד מהר). הייתי ממליצה לכל סטודנט/ית לעתיד לנסות לספוג וללמוד כמה שיותר מכל מרצה ואפילו לבקש עוד זמן וידע מעבר לשיעור אותו היא/הוא מעביר/ה, מכיוון ואלו האמנים/מעצבים המובילים בארץ ואף בעולם בתחומם ויש כל כך הרבה מה ללמוד מהם. חשוב ליצור קשרים טובים עם המרצים והסטודנטים למען עתיד העיסוק שלך בתחום אחרי הלימודים. לסיכום, כדאי לשאול הרבה שאלות, לעשות המון ניסיונות (גם כישלונות), לא לוותר בשום שלב וכמובן גם להנות על הדרך.
האקדמיה בבצלאל
ענבר
תואר באמנות - בצלאל
לבוא מוכנים ובידיעה שזהו מוסד הדורש הרבה זמן והשקעה.
בלימודים, חוץ ממסגרת הקורסים הרבים שיש לעבור, יש גם להשקיע שעות רבות בזמן הפנוי על ביצוע עבודות והגשות. כדאי לדעת שזו מסגרת שיכולה לתת ולהעניק אבל כדאי לדעת כיצד לספוג ולקחת בצורה הטובה ביותר את מה שיש למוסד הזה להעניק, לא לוותר ולהתעקש על מה שרוצים.
גם כמובן כדאי לדעת כיצד להתמודד עם ביקורת במוסד הזה, ולדעת שיש הרבה ביקורת וצריך לדעת איך ליישם אותה ולקחת אותה למקומות שיעזרו.
ובנוסף המליץ גם לא לקחת את האווירה התחרותית למקום קיצוני ולא לתת לזה להשפיע יותר מדיי, בסך הכל זה מוסד שפותח הרבה דלתות, קשרים ונסיון.
האקדמיה בבצלאל
נוי
תואר באמנות - בצלאל
כדאי קודם להחליט עם עצמך מה אתה רוצה לעשות אחרי הלימודים ולא להגיע ללימודים כדי לברר את זה. זה לא מוסד מלטף והוא גם לא צריך להיות כזה. בגלל זה כדי לכל סטודנט להיכנס בראש שכנראה הוא הולך לעבוד קשה או להבין איך לפלס את דרכו פנימה והחוצה. יש לפעמים חופש מידי וצריך לדעת איך לתפוס את עצמך. כדאי להבין לאיזה מחלקה אתה באמת מתאים ולא ליפול על מחלקה שלא תענה על הצרכים שלך. כדי לא לגור בגבעה הצרפתית. כדאי לגוף במרכז העיר, רחביה או נחלאות. כדי לחשוב על תעסוקה לפני, בזמן ואחרי הלימודים כי עבודה לפעמים קשה לשלב. כדי לבוא מוכן. בהצלחה!!
האקדמיה בבצלאל
רגב
תואר באמנות - בצלאל
העצה הטובה ביותר שאני יכולה להעניק לסטודנט אשר מעוניין ללמוד במחלקה לאמנות היא להגיע ללימודים עם רצון אמיתי ללמוד ולהתפתח, ולעולם לא להתבצר בידע הקודם שרכש בנוגע לתחום. תמיד להיות מוכן להיפתח וליצור בשילוב תחומי עניין חדשים. לא לפחד להשתנות ולדעת גם להיפרד מהרגלים ישנים שאינם רלוונטיים לתחום האמנות העכשווית. וכמובן, לבוא עם המון אנרגיה ורצון להשקיע ולעבוד קשה.
האקדמיה בבצלאל
ענבר
תואר באמנות - בצלאל
כל סטודנט שמגיע ללמוד בירושלים, הייתי קודם כל ממליצה לו לגור בעיר עצמה ולא בקרבת הר הצופים. בנוגע לסטודנטים בבצלאל, הייתי ממליצה לבוא עם ראש פתוח למרתון סוחף של יצירה ועשייה. ליצור בלי הפסקה. השנים שלנו כסטודנטים הן שנים מעשירות וחשובות, אנחנו לא מפסיקים לשאוב מידע מכל דבר, וזה מדהים.
האקדמיה בבצלאל
רנא
תואר אמנויות המסך - בצלאל
ממליצה לחסוך הרבה כסף ללימודים בבצלאל. כי מעבר לשכר הלימוד. החומרים במהלך השנה עולים הרבה כסף ואין הרבה זמן לעבוד.
להגיע עם ראש פתוח למידע ואנשים מיוחדים שילמדו אתכם ויגלו בכם הרבה דברים שלא ידעתם על עצמכם.
תהיו קשובים לרצונות שלכם ותהנו ותרחיבו אופקים :)
האקדמיה בבצלאל
טל
תואר באמנות - בצלאל
צריך להגיע ללימודי אמנות בהבנה שזאת לא מחלקה אקדמית כמו במכללה או אוניברסיטה. זו מסגרת שאמורה להיות חופשית ממנה אך המצאותה באקדמיה מגבילה חופש זה. את הסקרנות ללמוד צריך לגלות לבד אחרי שנה א' וגם את המשמעת העצמית ואת העבודה המעשית האנדבידואלית.
שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב
נתנאלה
תואר ראשון באמנות רב תחומית - שנקר
ללימודים בשנקר צריך לבוא עם כסף מהצד, חיסכונות אבל הרבה כל שנה מעבר לשכר הלימוד צריך לפחות עוד 10 אלף שח כי זה הוצאות... בייחוד למי שגר לבד, מממן את הלימודים, את הוצאות הלימודים ומשלם את שכר הדירה והמחייה!!!
שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב
גיא
תואר ראשון באמנות רב תחומית - שנקר
יש לבוא בראש פתוח . מומלץ לא לצפות לכלום וליהנות ממה שמקבלים. אפשר לקבל כל כך הרבה מהלימודים , אבל אסור לחכות שיביאו לך, צריך ליזום ולדחוף ללמידה של כמה שיותר דברים שמושכים וכך יוצאים עם תחושת סיפוק ענקית.
האקדמיה בבצלאל
דניאל
תואר באמנות - בצלאל
תשקיעו כמה שאתם יכולים. ככל שתתנו מעצמכם יותר כך תקבלו יותר. אל תתרגשו ממצבים בהם יהיה לחץ גדול של בחינות, המשיכו להתמיד וליצור קשרים טובים עם המרצים שלכם.. דבר שיפתח המון דלתות בעתיד.
האקדמיה בבצלאל
רון
תואר באמנות - בצלאל
אני ממליצה ללמוד בתחום שהנכם אוהבים כי אחרת, לא יהיה לכם כיף לעבוד בתחום אחר ואני אישי מבסוטה מהלימודים שלי ומעוניינת להמשיך תואר שני באומנות .
אין לי עוד מה להגיד.. פשוט מקום מדהים
האקדמיה בבצלאל
קמר
תואר באמנות - בצלאל
תלמדו את מה שמעניין אתכם ותזכרו שהאחראיות היא עליכם ללמוד ולהתפתח ולא על אף אחד מבחוץ.

מוסיפה כאן הערה: שאין לי פייסבוק ולכן אמא שלי עשתה לכם לייק ושתף-lili fischer
האקדמיה בבצלאל
דבורה
בצלאל - תואר ראשון
לבוא עם הרבה מוטיבציה רעיונות להיות עם ראש פתוח סה"כ הלימודים מאוד מאתגריים ומעניינים לי אישית נושאים שבחיים לא למדתי עליהם ואני ממש נהנת פותח לעולם היצירתי והטכנולוגי
מכון אבני לאומנות ועיצוב
שיר
לימודי אמנות - מכון אבני
יש להבין שהחוויה ללמוד בבצלאל היא חוויה של לגור בעיר ירושלים ולחוות חוויות שנותנות השראה ליצירה.
חומר האנשים, הסטודנטים והמרצים הוא חומר איכותי מעל העולם!
האקדמיה בבצלאל
רותם
תואר אמנויות המסך - בצלאל
לנסות להקפיד כמה שיותר על מועדים ולוחות זמנים, זה בסופו של דבר א'-ב' של הכל. טיימינג גורם לך להעריך את התה שבה סיימת את העבודה שלך.
האקדמיה בבצלאל
ארז משה
תואר באמנות - בצלאל
תגיעו מוכנים לשנה ראשונה קשה מאד ושאר השנים סבבה לגמרי. כדאי לחסוך הרבה לשנה א' ובשאר אפשר לעבוד. לא להילחץ ממה שהמרצים אומרים.
האקדמיה בבצלאל
נתנאל
תואר באמנות - בצלאל
לבוא מוכנים להשקיע הרבה ולהיות ממוקדים בלימודים
לא להתבייש לבקש עזרה כמה שיותר
לא לבוא שיפוטיים ולדעת שדברים מסתדרים עם הזמן
האקדמיה בבצלאל
מרים
תואר אמנויות המסך - בצלאל
הייתי ממליצה לסטודנטים להיות מעורבים בתחום הלימודים תוך מחשבה על השתלבות בתחום בין אם במקביל ללימודים ובין אם לאחר הלימודים.
האקדמיה בבצלאל
אלינור
תואר באמנות - בצלאל
חשוב להיערך כלכלית ללימודים, בשנים ראשונות קשה מאוד לשלב עבודה ואני חושב ששילוב של עבודה חיצונית גורע מהתוצאות בשל חוסר זמן.
האקדמיה בבצלאל
דניאל
תואר באמנות - בצלאל
הלימודים דורשים הרבה אך לפי דעתי זה דבר חיובי. התואר באמנות הוא דבר רציני וסטודנטים אשר מקלים בו מפסידים ואף פוגעים באחרים.
האקדמיה בבצלאל
רוני
תואר באמנות - בצלאל

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp