תואר ראשון בחינוך ולימודי אמנות עיוניים במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בחינוך ולימודי אמנות עיוניים במכללה האקדמית בית ברל

 

תואר ראשון בלימודי אמנות עיוניים במכללה האקדמית בית ברל
 
אמנות, אמירה וחינוך
 
האמנות הישראלית קיימת כבר כמאה שנה. היצירות הרבות שנוצרו עם הזמן, משקפות את השינויים החברתיים והפוליטיים שהתרחשו במדינה ומחוצה לה, את השפעתן של מקורות מערביים ומזרחיים על התרבות הישראלית, ואת הקשר שלהן לאמונה ולדת. המכללה האקדמית בית ברל מציעה מסלול לימודים לתואר ראשון בחינוך ולימודי אמנות עיוניים.
 
התכנית שואפת להעצים את חשיבותה של האמנות הישראלית, והיא כוללת הכשרה עיונית ומעשית, סיורים מודרכים באתרי אמנות ומפגשים עם אנשי תרבות מובילים. בוגרי התכנית יכולים לעסוק בהוראה והדרכה בבתי ספר ובמוזיאונים, ולהשתלב בעולם האמנות כפרשנים, כמבקרים וכאוצרים.
 
תכנית לימודים
 
במהלך הלימודים לתואר הראשון הסטודנטים נחשפים לזרמים מהותיים בתולדות האמנות, תוך שימת דגש על אמנים ישראלים. הם לומדים להתבונן ביצירות, ומכירים את תהליכי הביקורת שהתפתחו במרוצת השנים. במסגרת הקורסים השונים הסטודנטים בוחנים את הקשר שבין האמנות לפילוסופיה ולדת, הם עוסקים בהיבטים היסטוריים, כלכליים ומדיניים, ומכירים את הספרות המקצועית ומאגרי המידע העכשוויים. 
החל מהשנה השנייה, הסטודנטים רשאים להשתתף בקורסי בחירה בתחומי האמנות, ולהתמחות באוצרות, באמנות פלסטית, בפרשנות ובביקורת. בנוסף, מתקיימים לימודי חינוך, המכשירים את הסטודנטים להוראת אמנות במסגרות חינוכיות.
 
מתכונת הלימוד
 
התכנית מתפרשת על פני ארבע שנים אקדמיות, והיא נערכת במתכונת דו חוגית. החוג הנוסף ניתן לבחירה מתוך מסלולי הלימוד של החינוך העל יסודי. במהלך הלימודים הסטודנטים יוצאים לביקורים בגלריות ובמוזיאונים, הם צופים בסרטי קולנוע, משוחחים עם יוצרים ומשתתפים בהרצאות אורח של אמנים ומבקרי תרבות מתחומים שונים. בנוסף, הסטודנטים מתנסים בהוראת האמנות העיונית במוסדות חינוך ובמרחב המוזיאוני.
 
נושאי לימוד
 

 

 

 • פרקים במיתולוגיה
 • אמנות יהודית
 • מונוגרפיה מתקדמת
 • שפת האמנות
 • מבוא לברוק ולרוקוקו
 • אמנויות הבמה
 • ארכיטקטורה ישראלית
 • תולדות הצילום
 • זרמים באמנות מודרנית
 • אוספים חשובים     
 • יצירות בנצרות ובאסלאם
 • ועוד
 • ביאנלות בערים מרכזיות בעולם     
 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סגל הוראה
 
בין סגל המרצים הבכיר במסלול תוכלו לפגוש: אמן וסופר שלמד בניו יורק אמנות חזותית, אשר הציג את עבודותיו ברחבי העולם וזכה בפסטיבל ונציה בפרס על סרט שיצר; פרופסורית בוגרת המחלקה לאמנות בבצלאל, שפרסמה מאמרים רבים, ועוסקת ביחסים שבין ציור למוות ובבחינת הקשר שבין אמנות לחשיבה פסיכואנליטית; בימאי תסריטאי ומנהל תיאטרון, בעל דוקטורט באמנות מאוניברסיטת ניו יורק, אשר ביים הצגות וקליפים מוזיקליים (בין השאר, לפיטר גבריאל), תרגם לאנגלית מחזות של חנוך לוין, ושימש כמבקר אמנות במוסף סופשבוע של "ידיעות אחרונות" וכתסריטאי ראשי של "חדשות הספורט" בחברת הכבלים; ועוד.
 
תנאי קבלה
 
ניתן להתקבל למסלול ללימודי אמנות עיוניים בבית ברל על סמך ציון משולב של 525, המשקלל את ציוני הבגרויות והפסיכומטרי. לחילופין, מועמדים בעלי ממוצע בגרות 92 ומעלה רשאים להירשם למסלול ללא פסיכומטרי, וכן מועמדים שהשיגו בפסיכומטרי 600 ומעלה יכולים להתקבל עם תעודת בגרות מלאה ללא דרישת מינימום. כמו כן, מועמדים מעל גיל 30 לא חייבים תעודת בגרות, ובעלי ציון 525 ומעלה בפסיכומטרי רשאים להשלים עד סוף השנה הראשונה קורסים במדעים, עברית, מתמטיקה והיסטוריה.
 
הסמכה
 
לבוגרי המסלול יוענק תואר ראשון .B.Ed ותעודת הוראה בחוג ללימודי אמנות עיוניים ובחוג הנוסף שבחרו מן התכנית לחינוך על יסודי.
למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל
חוות דעת של סטודנטים על לימודי אמנות עיוניים - בית ברל
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

המכללה האקדמית בית ברל
02/07/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת שהמדרשה מאפשרת לי להיות עצמי. שאני מרגישה בנוח שם מבחינה חברתית ומבחנת הספייס המחשבתי. אני קרא עוד...

על הקמפוס

המדרשה לאמנות יושבת בחווה חקלאית לעבר אני מאוד אוהבת את המבנה הוא לא רגיל מבחינת סביבת לימודים רק חב קרא עוד...

טיפים

מכללה מופרטת זו בעיה! והיא מגיעה לכל חלקי החיים הסטודנטיאלים. מהחניון שהוקם פה לפני שנתיים בלי חניון קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp