תואר בחינוך והוראת אמנות במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר
תואר בחינוך והוראת אמנות במכללה האקדמית בית ברל

לימודי אמנות והוראה במכללה האקדמית בית ברל

 

ללימודי האומנות וההוראה במדרשה לאומנות של המכללה האקדמית בית ברל מטרה עיקרית והיא הכשרת הסטודנטים הן כאמנים והן כמורים מן השורה הראשונה, כך שבתום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב כמורים לאמנות שהם בו בזמן גם אנשי חינוך וגם אמנים. מורים שכאלו מחויבים להכיר ולחוות תהליכי יצירה רבים ולהיות מסוגלים לעודד, לטפח ולעקוב אחר תהליכי היצירה של תלמידיהם.

 

בנוסף לתהליכי האומנות והיצירה, בפני מורים אלו עומדת משימה נוספת והיא למלא תפקיד מרכזי בבית הספר ובמערכת החינוך כמורים המכירים ובקיאים בשפה החזותית ויכולים להשתמש בה או להסתייע בה בכדי להבין ולהקנות את השפה המילולית, השפה העיקרית של בית הספר.

 

לימודי האומנות וההוראה שואפים לעצב את דמותו של בוגר המדרשה, שיהיה בעתיד דמות מפתח לשינוי במערכת החינוך ויוכל להעשירה בהיבטים אמנותיים, תרבותיים וחזותיים התואמים את תקופתנו, מתוך תפיסה כי מקומה הפעיל של האמנות הינו הכרחי בהתפתחותו האישית והתרבותית הן של התלמידים והן של בית הספר כולו.

 

תוכנית לימודי האומנות וההוראה במכללה האקדמית בית ברל:

 

לימודי החינוך

במסגרת לימודי החינוך וההוראה ילמדו הסטודנטים במדרשה של המכללה האקדמית בית ברל קורסי מבוא בסיסיים וקורסים מתקדמים בהוראת האמנות. בעזרת לימודי המבוא רוכשים הסטודנטים בסיס תיאורטי לעבודתם העתידית כמחנכים לאומנות. בין קורסי המבוא קיימים מספר קורסי חובה והם: יסודות בחינוך ובחינוך לאמנות, מושגי יסוד בפסיכולוגיה ויצירתיות, מבוא לפילוסופיה של החינוך והחינוך לאמנות, מבוא לסוציולוגיה של החינוך והחינוך לאמנות, מבואות בפסיכולוגיה התפתחותית, ציורי ילדים ופסיכולוגיה של המתבגר היוצר.

 

כמו כן לומדים הסטודנטים גם קורסים מתודולוגיים, ביניהם: שיטות מחקר בחינוך לאמנות ושילוב הילד החריג בשיעורי אמנות. במסגרת זו לומדים הסטודנטים גם קורסים מתקדמים במקצועות ההוראה והאומנות וקורסי בחירה שונים.

 

לימודי ההוראה

 

לימודי ההוראה בנויים באופן בו הסטודנט מתנסה במהלך השנתיים הראשונות בהוראת אמנות בכיתות היסוד, בחטיבת הביניים ובתיכוניים, במהלך התנסות זו נבחנות שאלות עקרוניות לגבי החינוך והוראת האמנות, שאלות אלו מהותיות וממוקדות בנושאי הקורס השונים. במקביל רוכש הסטודנט גם ידע נרחב בדרכי הוראה ובגישות חינוכיות המתאימות להוראת האמנות בבתי הספר השונים.

 

עבודה מעשית

 

במהלך הלימודים עוברים הסטודנטים ההתנסות בהוראה, התנסות זו נעשית במסגרות הבאות: שיעורי פדגוגיה הכוללים עבודה מעשית והיכרות עם מגוון של מסגרות חינוכיות, אימון וחינוך לטווח גילאים משתנה ולאוכלוסיות מגוונות.. במהלך ההתנסות בהוראה מפתחים הסטודנטים עמדה ונקודת מבט אישית להוראה ולחינוך למקצועות האומנות בבתי הספר.

 

קורסי בחירה

קורסי הבחירה הינם קורסים אשר מטרתם להעשיר ולהרחיב את ידיעותיהם של הסטודנטים להוראה ואמנות בסוגיות נבחרות בחינוך לאמנות. הסטודנטים מחוייבים ללמוד קורסי בחירה בהיקף של 8 ש"ש.

 

תנאי הקבלה ללימודי האומנות וההוראה במכללה האקדמית בית ברל

 

לימודי האומנות וההוראה הינם לימודים לתואר "בוגר בהוראה" (B.Ed.). המועמדים לקבלה למסלול זה הינם בעלי תעודת בגרות בממוצע 85 ומעלה, בעלי ציון פסיכומטרי 475 ומעלה, בעלי ציון התאמה 525 ומעלה (ציון ההתאמה הינו ציון הממוצע בין הפסיכומטרי לבין ממוצע הבגרות המשוקלל). כמו כן נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה מטעם מוסד הלימודים.

 

מועמדים שלא עומדים בתנאי הקבלה הנ"ל יכולים לפנות לוועדת קבלה שתבדוק ותשקול את בקשתם מחדש. הערות כלליות בנוגע לתנאי הקבלה למכללה: למכללה יתקבלו מועמדים בגילאי 20 ומעלה, מועמדים בגיל 30 ומעלה ללא תעודת בגרות יהיו מחוייבים להציג ציון פסיכומטרי 525 לפחות ולהשלים לימודי מכינה בהיקף של 6 ש"ש.

 

סיום הלימודים והשתלבות הבוגרים

 

בתום הלימודים במסלול זה יוכלו הבוגרים להשתלב בבתי ספר שונים במערכת החינוך ולעסוק בהוראה, באומנות ובהוראת האומנות לטווח גילאים משתנה, החל משיעורי אומנות לגיל הרך וכלה בשיעורי אומנות והוראה לחטיבה העליונה.

 

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל
חוות דעת של סטודנטים על לימודי אמנות והוראה - בית ברל
התקבלו 6 דירוגיםבציון ממוצע: 3.8 מתוך 5

המכללה האקדמית בית ברל
07/09/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת במוסד את האווירה המשפחתית,זו אווירה פחות לחוצה והסטודנטים מאוד מתחשבים ועוזרים אחד לשני. ב קרא עוד...

טיפים

תלמדו תחום אותו אתם אוהבים,כי בסוף מי שקם בבוקר וניגש למבחנים אלו אתם לא אף אחד אחר. תשקיעו ותעזרו ב קרא עוד...

המכללה האקדמית בית ברל
19/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

בית ברל ממקום באזור שקט וכפרי, הוא משרה אוירת רוגע ואני אוהבת את בעיקר את האווירה השיתופית

על הקמפוס

הקמפוס בנוי בצורה מעגלית, הכל סובב סביב המרכז הירוק בו הסטודנטים מתקבצים. יש תחושה מאוד משפחתית ומחמ קרא עוד...

טיפים

בעתיד מומלץ לרכז ימי לימוד מלאים ולחסוך בימים שיש צורך להגיע למכללה עבור קורס בודד.


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp