המכללה האקדמית בית ברל
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > חינוך והוראה > לימודי אמנות והוראה - בית ברל

תואר בחינוך והוראת אמנות במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - המכללה האקדמית בית ברל

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

לימודי אמנות והוראה במכללה האקדמית בית ברל

 

ללימודי האומנות וההוראה במדרשה לאומנות של המכללה האקדמית בית ברל מטרה עיקרית והיא הכשרת הסטודנטים הן כאמנים והן כמורים מן השורה הראשונה, כך שבתום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב כמורים לאמנות שהם בו בזמן גם אנשי חינוך וגם אמנים. מורים שכאלו מחויבים להכיר ולחוות תהליכי יצירה רבים ולהיות מסוגלים לעודד, לטפח ולעקוב אחר תהליכי היצירה של תלמידיהם.

 

בנוסף לתהליכי האומנות והיצירה, בפני מורים אלו עומדת משימה נוספת והיא למלא תפקיד מרכזי בבית הספר ובמערכת החינוך כמורים המכירים ובקיאים בשפה החזותית ויכולים להשתמש בה או להסתייע בה בכדי להבין ולהקנות את השפה המילולית, השפה העיקרית של בית הספר.

 

לימודי האומנות וההוראה שואפים לעצב את דמותו של בוגר המדרשה, שיהיה בעתיד דמות מפתח לשינוי במערכת החינוך ויוכל להעשירה בהיבטים אמנותיים, תרבותיים וחזותיים התואמים את תקופתנו, מתוך תפיסה כי מקומה הפעיל של האמנות הינו הכרחי בהתפתחותו האישית והתרבותית הן של התלמידים והן של בית הספר כולו.

 

תוכנית לימודי האומנות וההוראה במכללה האקדמית בית ברל:

 

לימודי החינוך

במסגרת לימודי החינוך וההוראה ילמדו הסטודנטים במדרשה של המכללה האקדמית בית ברל קורסי מבוא בסיסיים וקורסים מתקדמים בהוראת האמנות. בעזרת לימודי המבוא רוכשים הסטודנטים בסיס תיאורטי לעבודתם העתידית כמחנכים לאומנות. בין קורסי המבוא קיימים מספר קורסי חובה והם: יסודות בחינוך ובחינוך לאמנות, מושגי יסוד בפסיכולוגיה ויצירתיות, מבוא לפילוסופיה של החינוך והחינוך לאמנות, מבוא לסוציולוגיה של החינוך והחינוך לאמנות, מבואות בפסיכולוגיה התפתחותית, ציורי ילדים ופסיכולוגיה של המתבגר היוצר.

 

כמו כן לומדים הסטודנטים גם קורסים מתודולוגיים, ביניהם: שיטות מחקר בחינוך לאמנות ושילוב הילד החריג בשיעורי אמנות. במסגרת זו לומדים הסטודנטים גם קורסים מתקדמים במקצועות ההוראה והאומנות וקורסי בחירה שונים.

 

לימודי ההוראה

 

לימודי ההוראה בנויים באופן בו הסטודנט מתנסה במהלך השנתיים הראשונות בהוראת אמנות בכיתות היסוד, בחטיבת הביניים ובתיכוניים, במהלך התנסות זו נבחנות שאלות עקרוניות לגבי החינוך והוראת האמנות, שאלות אלו מהותיות וממוקדות בנושאי הקורס השונים. במקביל רוכש הסטודנט גם ידע נרחב בדרכי הוראה ובגישות חינוכיות המתאימות להוראת האמנות בבתי הספר השונים.

 

עבודה מעשית

 

במהלך הלימודים עוברים הסטודנטים ההתנסות בהוראה, התנסות זו נעשית במסגרות הבאות: שיעורי פדגוגיה הכוללים עבודה מעשית והיכרות עם מגוון של מסגרות חינוכיות, אימון וחינוך לטווח גילאים משתנה ולאוכלוסיות מגוונות.. במהלך ההתנסות בהוראה מפתחים הסטודנטים עמדה ונקודת מבט אישית להוראה ולחינוך למקצועות האומנות בבתי הספר.

 

קורסי בחירה

קורסי הבחירה הינם קורסים אשר מטרתם להעשיר ולהרחיב את ידיעותיהם של הסטודנטים להוראה ואמנות בסוגיות נבחרות בחינוך לאמנות. הסטודנטים מחוייבים ללמוד קורסי בחירה בהיקף של 8 ש"ש.

 

תנאי הקבלה ללימודי האומנות וההוראה במכללה האקדמית בית ברל

 

לימודי האומנות וההוראה הינם לימודים לתואר "בוגר בהוראה" (B.Ed.). המועמדים לקבלה למסלול זה הינם בעלי תעודת בגרות בממוצע 85 ומעלה, בעלי ציון פסיכומטרי 475 ומעלה, בעלי ציון התאמה 525 ומעלה (ציון ההתאמה הינו ציון הממוצע בין הפסיכומטרי לבין ממוצע הבגרות המשוקלל). כמו כן נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה מטעם מוסד הלימודים.

 

מועמדים שלא עומדים בתנאי הקבלה הנ"ל יכולים לפנות לוועדת קבלה שתבדוק ותשקול את בקשתם מחדש. הערות כלליות בנוגע לתנאי הקבלה למכללה: למכללה יתקבלו מועמדים בגילאי 20 ומעלה, מועמדים בגיל 30 ומעלה ללא תעודת בגרות יהיו מחוייבים להציג ציון פסיכומטרי 525 לפחות ולהשלים לימודי מכינה בהיקף של 6 ש"ש.

 

סיום הלימודים והשתלבות הבוגרים

 

בתום הלימודים במסלול זה יוכלו הבוגרים להשתלב בבתי ספר שונים במערכת החינוך ולעסוק בהוראה, באומנות ובהוראת האומנות לטווח גילאים משתנה, החל משיעורי אומנות לגיל הרך וכלה בשיעורי אומנות והוראה לחטיבה העליונה.

 

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל


עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל : 

חוות דעת של סטודנטים: לימודי אמנות והוראה - בית ברל (4 חוות דעת)
התקבלו 4 דירוגים בציון ממוצע: 3.8 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, לימודי אמנות והוראה - בית ברל, 21/01/2019

דירוג: 1/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
עמוס,לא נעים, לא אינטימי. אין לי עוד מה לכתוב אבל זה לא נותן לי לשלוח אם אני לא אגתוב 50 תווים.

על הקמפוס
עמוס,לא נעים, לא אינטימי. אין לי עוד מה לכתוב אבל זה לא נותן לי לשלוח אם אני לא אגתוב 50 תווים.
, לימודי אמנות והוראה - בית ברל, 07/05/2017

דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת את הנושאים שנלמדים בכיתה ואת היחס של הצוות מאוד מכיל וקשוב לצרכים שלנו. את האמנות שאני עושה ואת ההעמקה בערך של להיות מחנך בישראל.

על הקמפוס
הקמפוס קטן ביתי נעים ונקי, יש מקומות נוחים ומוצלים לשבת בהפסקות עם חברים בימים גשומים הקפיטריה גדולה מספיק ונוח לשבת בה.

    עוד חוות דעת
עוד דברים שהסטודנטים מספרים על המכללה האקדמית בית ברל
  • באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?
  • עד כמה נותנים המרצים יחס אישי לתלמידים?
  • באיזו מידה תכנית הלימודים מקנה כלים מעשיים לעיסוק במקצוע?
  • עד כמה חברותיים הסטודנטים במסלול הלימודים?
  • במידה והנך עובד/ת, האם תחום התעסוקה שלך
    קשור לתחום הלימודים שלך?
  • האם לדעתך ניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה
    במסלול בו הינך לומד?
פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English