לימודי אומנויות הבמה בסמינר הקיבוצים, שחק אותה!

מכללת סמינר הקיבוצים

אומנויות הבמה בסמינר הקיבוצים

 

בית הספר לאמנויות הבמה של סמינר הקיבוצים נחשב כיום לבית הספר הגדול ביותר העוסק בלימודי התיאטרון, האומנויות והבמה בישראל. בבית הספר לאומנויות הבמה עובדים ומלמדים מטובי המורים לתיאטרון בישראל.

 

המורים המלמדים בבית ספר זה הינם: שחקנים, בימאים, מחזאים ותפאורנים מהשורה הראשונה. בית הספר לאומנויות הבמה של סמינר הקיבוצים כולל שלושה מסלולי לימוד בהם הלימודים נעשים במקביל ובמשולב. בנוסף לכך, קיים גם מסלול מכינה למשחק. יצירות רבות של תלמידי בית הספר בעבר זכו להצלחה מרובה וממשיכות עד היום להיות מוצגות על בימות התיאטראות המובילים.

 

 

מה לומדים?

 

  • מסלול משחק: מסלול לימודים זה בבית הספר לאומנויות הבמה בסמינר הקיבוצים כולל לימודים תיאורטיים ומעשיים גם יחד, הלימודים נפרשים על פני 3 שנות לימוד מלאות כאשר בסיומן מקבלים הבוגרים תעודת גמר מסמינר הקיבוצים. לימודי המשחק הינם לימודי תעודה שניתן להשלים לתואר אקדמי B.Ed- תואר ראשון ותעודת הוראה, על ידי לימודים של שנתיים נוספות במשך יומיים בשבוע.

    בין התכנים הנלמדים במסלול משחק: משחק, תנועות, מונולוגים, הגשת טקסט, שירה, לשון ודיקציה, תולדות התיאטרון, כתיבה, בימוי, עיצוב יצירות ותפאורה, לקיחת חלק בצד הטכני של מחזה, משחק מול מצלמה, השתתפות בהצגות סיום ועוד נושאים רבים ומרתקים.

 

  • מסלול בימוי והוראת התיאטרון בישראל: מסלול לימודים זה בבית הספר לאומנויות הבמה בסמינר הקיבוצים כולל לימודים תיאורטיים ומעשיים גם יחד, הלימודים נפרשים על פני 4 שנות לימוד מלאות כאשר בסיומן מקבלים הבוגרים תעודת הוראה ותואר B.Ed בחינוך. בין התכנים הנלמדים במסלול בימוי והוראת התיאטרון בישראל: משחק, תולדות התיאטרון, בימוי, תיאטראות מזמנים שונים ומארצות שונות, מוזיקה, תאורה, כתיבה, עבודה לצד הצוות הטכני, דרמה עברית, קומדיה, עיצוב במה, כתיבת מונודרמות קצרות, מחזאות יהודית, מחזאות ישראלית ועוד תכנים מעניינים ורבים. בשנה הרביעית ללימודים עוברים הסטודנטים סטאז’ בו הם לומדים סמינריונים בחינוך.

 

  • מסלול עיצוב תפאורה, במה ותלבושות: מסלול לימודים זה בבית הספר לאומנויות הבמה בסמינר הקיבוצים כולל לימודים תיאורטיים ומעשיים גם יחד, מסלול זה הינו מסלול לימודים מקצועי ותלת שנתי אשר מטרתו היא להכשיר מעצבי במה בתחומים הבאים: תפאורה, תאורה, תלבושות ואביזרים.

    מסלול זה הינו מסלול ייחודי ויחידי בארץ ללימודי תפאורה ותלבושות. הלימודים הינם לימודי תעודה וסטודנטים אשר מעוניינים להשלים לתואר אקדמי ילמדו שנתיים נוספות, פעמיים בשבוע, לקבלת תעודת הוראה ותואר ראשון .B.Ed.

    מסלול זה מאפשר לתלמידים להתנסות בעבודה מעשית עוד מתחילת הלימודים. תלמידי המסלול מעצבים את התלבושות והתפאורה של כל ההפקות והיצירות שמעלה בית הספר.

 

תנאי קבלה, שכר לימוד ומלגות

 

במהלך הלימודים בבית הספר לאומנויות הבמה של סמינר הקיבוצים מתקיימים ערבי שירה, מונולוגים והמגת סצינות בהם מתחרים התלמידים לקבלת מלגות לימודים.

 

שכר הלימוד בסמינר הקיבוצים צמוד למדד שכר הלימוד הנקבע על ידי המועצה להשכלה גבוהה ומשתנה מדי שנה.

 

לתנאי הקבלה ללימודים בהתאם למסלול מסויים יש לפנות למוסד הלימוד.

 


אפשרויות תעסוקה בהמשך

בתום הלימודים בבית הספר לאומנויות הבמה בסמינר הקיבוצים יוכלו בוגרי הקורס להשתלב כשחקנים על בימות התיאטראות השונים, כמעצבי תפאורות, תאורות, תלבושות וכבמאים מקצועיים, בהתאם למסלול הלימודים אותו הם בחרו ללמוד.
 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

חוות דעת של סטודנטים על אמנויות הבמה - סמינר הקיבוצים

התקבלו 4 דירוגיםבציון ממוצע: 4.8 מתוך 5

מכללת סמינר הקיבוצים
24/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יש אווירה של קבלה אהבה ונתיתה. מרגיש לי האווירה במכללה כמו בקיבוץ. אני הולך שם יחף , משאיר את החפצים קרא עוד...

על הקמפוס

המורים מעניקים יחס אישי ואוהב. גם כך ההנהלה. אווירה סטודנטיאלית.

טיפים

הגיעו עם סבלנות ורצון עז ללמוד. זהו תהליך יפייפיה ומעצים שדורש סבלנות ועבודה קשה והיא תשתלם לבסוף.

מכללת סמינר הקיבוצים
21/08/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

את האחווה, האחדות, הרצון לקדם שיתוף פעולה, פריצת הגבולות האינדיבידואלית, מגוון רב של אנשים במסגרת אח קרא עוד...

על הקמפוס

מקום נעים וירוק, דשא, מקבל את כולם לשבת יחד, המרחב מאפשר ונעים, הכיתות מאפשרות לעבוד בצורה מלאה ומרו קרא עוד...

טיפים

ישנם מסגרות שהינן אינטנסיביות ואין יכולת לעבוד בזמן הלימודים, למצוא לסטודנטים עוד דרכים לשלם את שכר  קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp