אימון להתמודדות עם ליקויי קשב ולמידה באוני` חיפה

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת חיפה

אהבת? שתף ב:

אימון להתמודדות עם לקויי קשב וריכוז - בפקולטה לחינוך אוניברסיטת חיפה

 

תחום לקויות הלמידה הפך לנושא מרכזי בשנים האחרונות. ככל שעלתה המודעות לתחום, וככל שנאסף ידע מחקרי בנושא, הובן שלקות הלמידה אינה פוגעת רק מבחינה אקדמית, אלא גם בחיי היום-יום. אנשים הסובלים מלקויות למידה יכולים להרגיש זאת גם ברמה החברתית, גם ברמה האישית, גם ברמה המשפחתית ועוד. הטיפולים בלקויי למידה הינם שונים ומגוונים וכולן משלבות אסטרטגיות מעשיות בעבודה בהחינוכית.

 

אחת הדרכים לטפל בלקות למידה הינה אימון. דרך אימון ניתן להתמודד ביעילות ובצורה ממוקדת מטרה בקשיים הנובעים מ-ADHD. האימון מכשיר את המטפלים או המורים להשתמש בכלים יעילים ומדוייקים, על מנת ליישם באופן פרטני או קבוצתי את מטרותיהם. האימון פועל לשיפור האינטרקציה בין המורים ובעלי קשיי הלמידה. מתפתחת תקשורת שונה, אישית, מלאת רגישות, ועם זאת, מתפתחת תקשורת מעשית, המאפשרת לכל אחד מהצדדים להביע את עצמו ובכך למצות את כל משאביו ונקודות החוזק שלו.

 

תרומה פוטנציאלית נוספת שמאפשרת עבודת האימון למורה או המטפל היא התמודדות גם עם הקשיים ומגבלות הזמן שיוצרת מערכת החינוך. כמו כן, הרחבה והכללה של הכלים המיוחדים לאימון לקויי קשב ולכלל האוכלוסיה, מרחיבים ומשפרים את מעגל העשייה החינוכי.

 

מטרת התוכנית

 

הקורס מכשיר את משתתפיו מבחינה תיאורתית ומעשית באימון להתמודדות עם לקויי קשב ולמידה. האסטרטגיות ושיטות הפעולה הנלמדות בקורס יכולות להתאים גם לתחומים עיסוק שונים ולאוכלוסיות שונות. בין נושאי הלימוד אשר יועלו בתוכנית ניתן למצוא: מהי הפרעת קשב, פרופילים של ADHD, מבנה המוח והמערכת הנוירולוגית, תכנון וארגון הזמן, ארגון המרחב, כישורים חברתיים בחברת הגיל, התמודדות עם מטלות לימודיות, הכללים הסמויים מן העין, הורות ללקויי קשב ולמידה, סינגור, כישורים חברתיים בקהילה, היבטים דיאדיים, היבטים קבוצתיים, היבטים כיתתיים, היבטי המסגרת ועוד. לסטודנטים העומדים בכל הדרישות תוענק בסיום הקורס תעודת גמר מטעם במחלקה ללימודי המשך הפקולטה לחינוך, אוניברסיטת חיפה.

 

אוכלוסיית היעד

 

הקורס מיועד לבעלי תואר ראשון לפחות התחומי מדעי החברה השונים כגון: פסיכולוגיה, קרימינולוגיה, עבודה סוציאלית, חינוך ועוד. כמו כן, התוכנית מיועדת לעוסקים התחום לקויות הלמידה בשירותי אנוש שונים ומעונינים להרחיב את ניסיונם והבנתם בתחום.

 

שכר לימוד והיקף הקורס

 

עלות שכר הלימוד הינו 6,500 שח' , וכן דמי רישום חד פעמיים על סך 150 שח'. היקף הקורס הינו 180 שעות לימוד אקדמיות, הנפרשות על פני 2 סמסטרים. 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה

מתוך פורום אוניברסיטת חיפה

קבלה ללימודי המשך בביבליותרפיה
אוניברסיטת חיפה
ללא תגובה
קבלה לתואר שני בביבליותרפיה
שני לבקוביץ
ללא תגובה
מבחן כניסה לתואר ראשון בתקשורת
רונן
1 תגובות
תואר שלישי במנהל עסקים
ויאם בסול
1 תגובות
שומע חופשי בקורסים לאמנות וארכיאולוגיה
רחל איזנברג
1 תגובות
לימודי סיעוד- קבלה ושכר לימוד
אוניברסיטת חיפה
ללא תגובה
לימודי סיעוד - קבלה ושכר לימוד
קרמאן כפא
ללא תגובה
ייעוץ לימודים לתואר שני
אכלאס יחיא
10 תגובות
איזה קורסים יהיו פתוחים לשמיעה חופשית ב-2019-2020?
שרית
9 תגובות
בניית מערכת שעות לקראת תואר שני באוניברסיטה
מירי
1 תגובות
תואר ראשון בשפה האנגלית
אוניברסיטת חיפה
ללא תגובה
שומעים חופשיים - גימלאית מעוניינת להצטרף
אוניברסיטת חיפה
ללא תגובה
בחינה באנגלית בהרשמה לתואר שני
דבורה
1 תגובות
תואר ראשון שמתקיים בשפה האנגלית
מיכל
1 תגובות
הצטרפות גמלאים לתכניות שומעים חופשיים
לוי אורה
ללא תגובה
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם