לימודי אילוף כלבים וכלבנות טיפולית ב - how2 - בית ספר להכשרת מאלפים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על קורס אילוף כלבים וכלבנות טיפולית - how2.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי אילוף כלבים וכלבנות טיפולית בבית הספר how2

 

איך עושה כלב

 

בית הספר how2 להכשרת מאלפי כלבים וללימודי כלבנות טיפולית, הוקם בשנת 2013 על ידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון של מעל 15 שנה בתחום, בשיתוף עם מכללת לוינסקי לחינוך. המוסד הוקם במטרה לספק מידע איכותי ברמה אקדמית, הכולל תכנים עיוניים ומעשיים בכל הנוגע לעולמם המרתק של הכלבים, ולהכשיר מורים למקצוע הכלבנות הטיפולית בתיכון במסגרת הלימודים לבגרות 5 יחידות בחקלאות.

 

מייסדיו של בית הספר מאמינים, כי על מנת לאלף כלבים ולעבוד איתם יש, ראשית, להבין את התנהגותם המורכבת, ליצור עמם תקשורת בריאה וטובה, ולהכיר בהשפעה העמוקה שיש להם על בני האדם. סגל המרצים מורכב מאנשי חינוך המלמדים את מקצוע אילוף הכלבים בבתי הספר התיכוניים, ממומחים בתחומי הטיפול והסיוע באמצעות בעלי חיים, ומאנשים המשרתים בכוחות הביטחון ועובדים עם כלבים במסגרת תפקידם הצבאי.

 

מסלולי לימוד

 

הכשרת מאלפי כלבים

 

תכנית הלימודים בקורס אילוף כלבים כוללת שיעורי מבוא, בהם לומדים על התנהגות בעלי חיים ועל אנטומיה ופיזיולוגיה של כלבים, ומכירים שיטות אילוף מגוונות, כגון: חיזוקים חיוביים, יצירת מוטיבציה, מרקר טריינינג וקולר חשמלי. כמו כן, מתקיימות סדנאות מגוונות להכשרת כלבי נחייה, לטיפול באמצעות כלבים, לאילוף כלבי שירות במשטרה ובצבא, לטיפול בבעיות התנהגות מורכבות ועוד. לבוגרי המסלול מוענקת תעודת "מאלף כלבים מוסמך".

 

כלבנות טיפולית

 

מסלול כלבנות טיפולית מתמקד בשני תחומים; התחום הראשון עוסק בהתערבות טיפולית באמצעות כלבים ובעבודה עם אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, כגון: אוטיסטים, בעלי פיגור שכלי, נוער בסיכון ועוד. התחום השני עוסק בהוראת כלבנות לתלמידים בבתי ספר תיכוניים המעוניינים להתמחות בטיפול ובטיפוח כלבים במסגרת בגרות 5 יחידות בחקלאות. מלבד ההכשרה התיאורטית הבסיסית במהלך שמונה חודשים, הסטודנטים משתתפים בהתמחות מעשית במשך שישה חודשים נוספים.

 

נושאי הלימוד במסלול זה כוללים: אסכולות בפסיכולוגיה ופסיכופתולוגיה של מבוגרים, ילדים ונוער; יצירת קרבה אל עולמם הפנימי של המטופלים באמצעות הכלבים; בניית תכניות התערבות טיפוליות; פיתוח כישורים חברתיים; רכישת מיומנויות הדרכה, טיפול והוראה; ועוד. לבוגרי המסלול מוענקת תעודת "מוסמך בהתערבות טיפולית וחינוכית באמצעות כלבים".

 

 

מתכונת הלימוד

 

הקורסים אורכים כשמונה חודשים, ונערכים במתכונת ערב דו שבועית. השיעורים המעשיים נערכים ב"חוות הכלבים של שוקי", הממוקמת בצומת רופין.

 

מעורבות בקהילה

 

בית הספר how2 פועל בשיתוף עם עמותת SOS לחיות. הכלבים שאיתם עובדים הסטודנטים שייכים לעמותה, וחלקם, בגין הנטישה, או המחסור בבית חם, סובלים מבעיות התנהגות מורכבות. העבודה עם הכלבים של SOS מעניקה יתרון כפול. הסטודנטים מתנסים בהכנה ובאילוף של כלבים במצבים שונים, ולכלבים עצמם גדל הסיכוי למצוא הורים מאמצים טובים לאחר השלמת תהליך האילוף.

 

במסגרת יוזמה נוספת של בית הספר עוברים אסירים בכלא מעשיהו תהליך של תרפיה באמצעות כלבים. פעם בשבועיים מביאים את הכלבים לביקור בכלא, ואלה מרעיפים על האסירים המון אהבה, ללא שיפוט וללא דעות קדומות. הכלבים מעניקים לאסירים משמעות חדשה לחיים ומשפיעים בצורה חיובית על התנהגותם בזמן המאסר.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
ssssssssss

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    המכללה האקדמית אשקלון454 חוות דעת

  • 4.0

    המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

  • 4.1

    שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp