קורס אימון הוליסטי קואצ'ינג במכללת רידמן - המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית

 מכללת רידמן - קורס אימון הוליסטי קואצ'ינג

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס אימון הוליסטי - קואצ'ינג במכללת רידמן – המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית


אימון הוליסטי הוא גישה בתחום הקואצ'ינג שבה מתמקדים בשילוב בין גוף, נפש ותודעה. שילוב זה מאפשר למאמנים לעבור תהליך מעמיק ומשמעותי יחד עם המאומנים שלהם, וכך לסייע להם לחוות שינוי אישי עוצמתי. גישה זו בקואצ'ינג מתבססת על האימון הקלאסי ומרחיבה אותו לתחום הריפוי ההוליסטי.


המעוניינים לרכוש את הכלים להשתלבות בתחום הקואצ'ינג יכולים ללמוד בקורס אימון הוליסטי המתקיים במכללת רידמן – המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית. בקורס זה ניתן להכיר את תחום האימון תוך שילוב של גישות רוחניות וטיפוליות מגוונות. במקביל לרכישת הכלים לפיתוח המקצועי, המשתתפים עוברים גם תהליך אישי משמעותי לשינוי בחייהם.


בוגרי תכנית לימודי התעודה יכולים להשתמש בכלים הנרכשים במהלכה כדי ללוות מאומנים ממגוון אוכלוסיות בתהליכי אימון משמעותיים ומעמיקים. הבוגרים מחזיקים בסל כלים רחב המכיל מיומנויות מתחומים שונים, בהם רפואה משלימה, קואצ'ינג ועוד. באפשרותם להשתלב בחברות בתחום האימון או להתחיל קריירה כעצמאיים.

 

תכנית הלימודים


בתכנית לומדים כלים מתחום האימון להגשמה אישית ומקצועית. המשתתפים רוכשים את הידע הנחוץ למאמנים הוליסטיים ובמקביל עוברים תהליך אישי משמעותי.


בשנה הראשונה לקורס מכירים את המודל האימוני ומתוודעים לשלבים של תהליכים בקואצ'ינג, דרכם ניתן לפתח מוטיבציה ולסייע למאומנים לעבור שינויים רגשיים ומחשבתיים. הם מכירים שיטות אימון שונות כגון קלאסי, אונטולוגי, נרטיבי ורגשי, וכן סוקרים שיטות משיקות כגון פסיכולוגיה חיובית דרכן ניתן לחזק את הביטחון העצמי, תחושת המסוגלות והערך העצמי.


נוסף על כך, מעמיקים במגוון של כלים מתחום הרפואה המשלימה, שאותם משלבים באימון ההוליסטי. כלים אלה כוללים טכניקות להפגה של מתחים כגון תרגילי נשימה, מדיטציה ודמיןו מודרך, וכן גישות תרפיה נוספות בהן עושים שימוש בצבע, מוזיקה, סיפורים ועוד.


בשנה השנייה של הקורס מתמקדים בהתנסות מעשית. בפרקטיקום מתחילים לאמן בפועל תלת הדרכה של סופרווייזרים מוסמכים אשר מוכרים מטעם לשכת המאמנים. בהתנסות ניתן להכיר מקרוב את התחום ולצבור ניסיון פרקטי מהשטח.

 

מתכונת הלימוד


היקף הקורס שנתיים. בתכנית משולבים תכנים תיאורטיים ופרקטיקה, הסטודנטים לוקחים חלק בהתנסויות מעשיות כגון דיונים, סימולציות בצוותים וכן התנסות מעשית במדיטציה ובדמיון מודרך.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במהלך הקורס:

 

  • ביו פידבק
  • דמיון מודרך
  • אימון אונטולוגי
  • פסיכולוגיה חיובית
  • הפגת מתחים ולחץ
  • אינטליגנציה רגשית
  • ערך עצמי וביטחון עצמי
  • טכניקות העצמה וחיזוק
  • ועוד

 

סגל הוראה


המנהלת האקדמית של התכנית היא מאמנת בכירה וסופרווייזרית (מדריכת) מאמנים מוסמכת מטעם לשכת המאמנים. היא מתמחה באימון זוגיות ומערכות יחסים ועוסקת גם באימון עסקי, בהובלת קבוצות פיתוח בתעשיית ההייטק ותחום הטמעת התוכנה. כמו כן, מגישה פינות בתחום האימון בתכניות טלוויזיה וכן מרצה במסגרות שונות.

 

על מוסד הלימוד


במוסד הלימוד מתקיימים מכוון של מסלולים קורסים במקצועות הרפואה האלטרנטיבית והאינטגרטיבית. במכללה פועלים כמה בתי ספר, בהם בית הספר לרפואה טבעית, בית הספר לרפואה סינית, בית הספר לתרפיות סומטיות ועוד. בין ההכשרות שאותן ניתן למצוא במוסד זה אפשר למנות קורס פסיכותרפיה גופנית, קורס שיאצו, קורס נטורופתיה, קורס טיפול בתפישת המטאיזם, קורס רפואה מערבית ועוד מגוון תכניות.


חלק מן המסלולים הם רב שנתיים ומתאימים הן למתחילים והן למטפלים מנוסים יותר. כמו כן, קיימות הכשרות בהיקף קצר יותר שמתאימות בעיקר למטפלים בעלי ניסיון המעוניינים להרחיב ולרענן את סל הכלים המקצועי שברשותם כדי לקדם את הקריירה. בהכשרות השונות משולבים תכנים מעשיים, הסטודנטים לוקחים חלק בהתנסויות ויכולים לתרגל את החומר הנלמד גם בקליניקות שפועלות במוסד הלימוד וכך להתנסות בפועל בטיפול במטופלים בפיקוח של הסגל.

 

תעודה


למשתתפים המשלימים בהצלחה את הקורס מוענקת בסיום השנה השנייה תעודת "מאמן אישי הוליסטי" המוענקת על ידי מכללת רידמן – המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית, לפי דרישות לשכת המאמנים הישראלית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת רידמן - לימודי רפואה משלימה

עוד מסלולי לימוד - מכללת רידמן - רפואה משלימה
Whatsapp Whatsapp