קורס אחראי רעלים וחומרים מסוכנים בכרמל בטיחות - המכללה לבטיחות והכשרה מקצועית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אחראי רעלים וחומרים מסוכנים - כרמל בטיחות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס אחראי רעלים וחומרים מסוכנים בכרמל בטיחות – המכללה לבטיחות והכשרה מקצועית

 

אחריות קטלנית

 

חומרים מסוכנים מסוגים שונים דורשים התייחסות מיוחדת ומותאמת. הדבר נכון בעיקר כאשר מדובר בעבודה עמם במסגרת תעשייתית, בהיקפים גדולים, ובכל מסגרת שבה טיפול לא מותאם בהם עלול לסכן את חייהם של אנשים רבים. במשרד להגנת הסביבה קבועים כיום חוקים ותקנות ברורים באשר לאחסון חומרים רעילים ולהובלת חומרים מסוכנים מסוגים שונים. בכרמל בטיחות מציעים שני מסלולים שונים, ומשלימים, בתחום זה: קורס אחראי רעלים וקורס הובלת חומרים מסוכנים. להלן פירוט קצר על אודות שני המסלולים:

 

קורס אחראי רעלים

 

קורס אחראי רעלים בכרמל בטיחות נועד להכשיר אנשים, המוסמכים לטפל בכל תחום החומרים הרעילים במפעלים ובתעשיות, ולנהל אותו. הלימודים במסלול זה מיועדים לאנשים שמכירים את תחום הרעלים במפעל שבו הם עובדים, ובתנאי שהם אינם בעלי רישום פלילי. משך הקורס הוא שלושה ימים מלאים, והוא כולל 24 שעות לימוד. בסיומו נדרשים התלמידים לעבור מבחן מסכם. הלימודים בקורס מוכרים לצורך קבלת גמול על שלושה ימי עיון לממוני בטיחות בעבודה.

 

במסלול זה רוכשים בקיאות בחוקים ובתקנות רלוונטיים, ובתוך כך לומדים גם להשתמש בטפסים המיועדים לטיפול בסוגי החומרים הרעילים השונים. משתתפי הקורס אף לומדים על ההשלכות המשפטיות של פגיעה באדם ובסביבה. כמו כן, הסטודנטים מכירים ולומדים לזהות סוגים שונים של כימיקלים רעילים ומסוכנים, ולצורך כך גם לומדים נושאים מתחומי הכימיה והטוקסיקולוגיה. בנוסף, הסטודנטים בקורס לומדים כיצד לתפקד במצבי חירום הנגרמים כתוצאה מהרעלה, וכן כיצד מעריכים סיכונים בתחום, ומהו ציוד המגן שיש להשתמש בו בעת עיסוק בחומרים רעילים.

 

קורס הובלת חומרים מסוכנים

 

קורס עבודה זה מיועד להכשרת אנשים מומחים בהובלה יבשתית של חומרים מסוכנים מסוגים שונים, שהם גם בעלי רכב מתאים לצורך זה. הקורס מיועד לנהגים בעלי ותק וניסיון מעשי של שלוש שנים לפחות בנהיגה על כלי הרכב המסוים. בנוסף, המועמדים נדרשים להיות ללא רישום פלילי. משך הלימודים בקורס הוא יומיים מלאים, ובסיומם מקבלים הנהגים את ההיתר להובלת חומרים מסוכנים. תוקפו של ההיתר הוא שנתיים, ולאחר מכן יש לעבור קורס ריענון, ולחדש את ההיתר. היקף הריענון הוא יום אחד מלא – החל משעות הבוקר ועד שעות אחר הצהריים.

 

בקורס הובלת חומרים מסוכנים לומדים על ההיבטים החוקיים והמשפטיים הקשורים בנושא, על הוראות ונהלי הבטיחות שיש ליישם בעת הובלה מסוג זה, וכן על דרכי האחסון והשינוע המיוחדים לחומרים מסוכנים. בנוסף, הסטודנטים לומדים נושאים מתחומי הכימיה והטוקסיקולוגיה, הם עוברים שיעורי עזרה ראשונה, עובדים על תפקוד יעיל בעת תאונות ועוד.

 

פרטים נוספים

 

בבית הספר מציינים, כי ניתן להזמין הדרכות לעובדים בארגונים, שיועברו באתרי הלקוחות בכל רחבי הארץ. בנוסף, ניתן לשלב בין כמה סוגים של הדרכות, ובין השאר – גם בין השתיים שצוינו כאן. תכניות ההדרכה לעובדים מותאמות לצרכי הארגון המסוים המזמין את הקורס.

 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: כרמל בטיחות - המכללה לבטיחות והכשרה מקצועית, לעובדים ולחברות

עוד מסלולי לימוד - כרמל בטיחות

פורום לימודי תעודה | קורסים

אפשרויות לימוד לקהל הגיל השלישי
אורלי אלקלעי
ללא תגובה
היכן לומדים קורס גמול השתלמות?
ואליד זבידאת
ללא תגובה
נושאי לימוד בקורס זוגי
רון
ללא תגובה
משך ועלות קורס ניהול סיכונים
איה
1 תגובות
איפה לומדים קורס הכנת שוקולד?
שיר שטיין
1 תגובות
קורס גישור בסיסי
מירב
1 תגובות
קורס קרוס בניהול בתי אבות
אלעד אפל
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp