רוצה פרטים על אוצר מילים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

אוצר מילים לפסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על אוצר מילים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


המבחן הפסיכומטרי - אוצר מילים

החשיבות של המבחן הפסיכומטרי

אין כל ספק כי למבחן הפסיכומטרי יש השפעה גדולה על עתידנו המקצועי וככל שנוציא ציון גבוה יותר במבחן, כך נשפר את סיכויינו להתקבל לחוגים המבוקשים כמו משפטים, רפואה ומנהל עסקים. אך ללא אוצר מילים גדול, יהיה לנו קשה להצליח במבחן, מכיוון ששאלות הקשורות לאוצר מילים הן חלק בלתי מבוטל ממבחן חשוב זה.

 

מבחן הפסיכומטרי נחלק כידוע לשלושה חלקים - חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית, כאשר בחלק של החשיבה הכמותית יש שאלות רבות הקשורות לאוצר מילים וביטויים.

מהו החלק של אוצר המילים?

המבחן הפסיכומטרי מורכב משמונה פרקים בשלושה תחומים שונים - אנגלית, חשיבה כמותית וחשיבה מילולית כאשר כל נבחן עונה של שני פרקים בכל תחום ועל שני פרקי פיילוט נוספים בתחומים מתחלפים שאינם נכנסים לחישוב של הציון הסופי. כל מה שקשור לאוצר מילים וביטויים שייך לחלק של החשיבה המילולית המהווה 40% מהמבחן.

חשיבות החלק של אוצר המילים

לחלק של אוצר המילים יש חשיבות רבה, מכיוון שהוא מהווה חלק בלתי נפרד מהחלק של החשיבה הכמותית. בכל מבחן יש 5-10 שאלות הקשורות לתחום זה ולכן כדאי ללמוד כמה שיותר מילים וביטויים על מנת לעלות את הסיכויים שלכם לענות על השאלות הללו בצורה נכונה. זהו החלק שלרוב הנבחנים הכי קל לשפר בו את היכולות שלהם מכיוון שאוצר מילים ניתן פשוט ללמוד בעזרת שינון ולא נדרשת לשם כך חשיבה ברמה גבוהה במיוחד (אלא שינון בלבד). קשה מאוד להוציא ציון גבוה במיוחד בחלק של החשיבה המילולית (ובמבחן כולו) ללא אוצר מילים מקיף ככל האפשר.

סוגי שאלות

השאלות בחלק של החשיבה המילולית עוסקים בנושאים רבים, אשר לרובם המכריע תזדקקו לאוצר מילים עשיר ומגוון. ישנן שאלות הקשורות באופן ישיר לתחום זה (שאלות בהן תצטרכו לענות מהו הפירוש של מילה מסוימת) וישנן שאלות רבות אשר אוצר מילים עשיר יעזור לכם לענות עליהן (אנלוגיות, החלפת אותיות, השלמת משפטים ועוד).

דוגמאות לשאלות

למשמעויותיהם של שלושה מארבעת הביטויים הבאים יש מכנה משותף בולט. מה הביטוי הנותר?

1. מלאה הסאה
2. עמד בפני שוקת שבורה
3. נקעה נפשו
4. הגיעו מים עד נפש

משמעות המילה צרי היא:

1. מזור
2. ייסורים
3. צנין
4. נמק

כיצד לומדים לחלק זה?

על מנת להצליח בחלק של אוצר המילים יש ללמוד כמה שיותר מילים, לשנן ותרגלן אותן. ישנן כיום מערכות לימוד באינטרנט, שניתן בעזרתן ללמוד אלפי מילים במגוון דרכים (משחקים, תחרויות ועוד). זהו סוג שאלות בו לשינון לפני המבחן יש חשיבות רבה וככל שתשננו יותר מילים, כך הסיכויים שלכם לענות על השאלות בחלק זה יגדלו.

 

 

כמובן שככל שתענו על יותר שאלות של אוצר מילים בצורה נכונה, כך יעלה הציון שלכם בחלק המילולי ובמבחן כולו.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על אוצר מילים?

רוצה לדעת יותר על אוצר מילים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

רוצה לדעת מה לעשות עם החיים שלך?


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: פסיכומטרי

התקבלו 44 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp