קורסים במסגרת אופק חדש במכללה האקדמית אחוה

מכללת אחוה - לימודי תעודה

קורסים במסגרת "אופק חדש" במכללת אחוה

 

מכללת אחוה מוכרת כיום בתור מוסד לימודים אקדמי ומוביל בתחומי החינוך. המכללה עשתה את צעדיה הראשונים בשנת 1971 והחל משנת 1994 החלה לעבוד כעמותה עצמאית אשר מאפשרת לסטודנטים מתחומים שונים ללמוד במסלולים חדשניים ומבוקשים.
המכללה מציעה לימודי תעודה והשתלמויות לעובדי חינוך והוראה. המטרה העיקרית בלימודים אלו היא קידום הישגי התלמידים והישגי בתי הספר, על ידי טיפוח המורים כאנשי מקצוע קרייריסטים ואיכותיים.

 

אילו קורסים במסגרת אופק חדש ניתן ללמוד באחוה?

 

בהתאם למדיניות של “אופק חדש”, עובדי ההוראה בשנת העבודה הראשונה שלהם, מיד לאחר שנת ההתמחות (סטאז'), נדרשים להירשם לקורסי חובה אשר כוללים מפגשי לימוד וליווי אישי. לפי הוראות אלו, החל משנת ההוראה הראשונה הינם זכאים גם לקידום בדרגות. להלן הקורסים שמציעה מכלת אחוה במסגרת "אופק חדש":

 

הדיאלוג כמנוף במערכת החינוך:

 

קורס זה פונה למורים בשנתם הראשונה מיד לאחר הסטאז'. מטרת הלימודים היא יצירת תשתית חינוכית אשר עוסקת בתרבות הבית ספרית לצד פיתוח אחריות ומחויבות לתהליכי הוראה דיאלוגית. הלימודים מטפחים את היכולת של המורים לעתיד, להפוך לדיאלוגיים, מכילים וקשובים, אשר מכבדים את תלמידיהם ויכולים לעבוד בקבוצות פרטניות וקטנות.

 

הוראה פרטנית - לגעת בכל ילד:

 

בשנים האחרונות נוצר צורך רב בחיזוק המיומנויות והידע של המורים בתחומי ההוראה הפרטנית, הוראה מסוג זה יכולה לאתר את הצרכים השונים של התלמידים ואף לתת להם מענה הולם. הלימודים בקורס זה שמים דגש רב על ראית התלמיד כבעל צרכים ייחודיים משלו ומקנים את מיטב הכלים לשיפור המיומנויות הרגשיות והקוגניטיביות בהתאם לתחום הלמידה.

 

תקשורת במרחב החינוכי:

 

קורס זה פונה למורים מתחילים במטרה ליצור תשתית תקשורתית ענפה בתרבות הארגונית של בית הספר. הלימודים מטפחים את יכולות המורים להפוך לבני אדם קשובים, תוך קיום שיח בין מורים מתחילים לתלמידים אשר מעמיק את ההיכרות ביניהם ומפתח קשר בעל משמעות להליך הלמידה.

 

המורה כאדם ארגוני:

 

המורים של ימינו מתפקדים בשני מרחבים: המרחב הבית ספרי והמרחב הכיתתי. בתוך הכתה, נדרשים המורים להציג בקיאות, מנהיגות ואוריינות פדגוגית. לעומת זאת, בבית הספר הם צריכים לתפקד כאנשים בתוך ארגון. המורים המתחילים צריכים ללמוד אודות מבנה הארגון והתנהלותו אך יחד עם זאת נדרשים גם לדעת כיצד לתרום לו, לעורר עשייה, לקחת יוזמה ולהיות מעורבים באופן אקטיבי. קורס זה יעניק את הידע והכלים לשרוד בשני מרחבים אלו.

 

משך הלימודים

 

כל אחד מהקורסים הנלמדים במסגרת "אופק חדש" במכללת אחוה נמשך על פני פרק זמן משלו, בהתאם למבנה הלימודים ולתכנים המועברים.

 

סיום הלימודים וקבלת התעודה

 

מורים אשר עמדו בכל הדרישות וסיימו בהצלחה את אחד מהקורסים במסגרת "אופק חדש", זכאים לתעודת גמר מטעם היחידה ללימודי תעודה והשתלמויות של מכללת אחוה. חשוב לציין כי הקורסים מאושרים על ידי משרד החינוך לקידום מקצועי של מורים מתחילים.
 

חוות דעת של סטודנטים על קורסי אופק חדש - אחוה

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

מכללת אחוה - לימודי תעודה
08/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הכל אהבתי במכללת אחוה רק מה שלא אהבתי שהיא מכללה רחוקה מאיפה אני גרה.

על הקמפוס

הקמפוס האקדמי טוב והשירות בו טובות .ומקבל את כולם ללא גזענות.

טיפים

מכללת אחוה טובה ואני נותנת טיפ לסטודנטים ללמוד בה.


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp